×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Започна изплащането на пенсиите за юни
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Включете се в "Българовското шествие"! Патриотичното събитие, което ще обедини Бургас


Включете се в "Българовското шествие"! Патриотичното събитие, което ще обедини Бургас
Това е един истински празник на българщината
01 Март 2021, Понеделник, 12:40 ч.
Автор: Флагман.бг

Събитието ще се проведе за 4-та поредна година,а организаторите си поставили за цел да го наложат като емблема на града ни и пример за достойно отбелязване на националния празник 

 

И тази година семейство Карашеви и техните партньори от New Race MCC ще организират традиционното "Българовско шествие", което провеждат на всеки 3 март. Те превърнаха събитието в истински празник на българщината, в което стотици родолюбиви наши сънародници отбелязват подобаващо най-светлия ден в националната ни история.

Така ще бъде и през 2021 година. Разбира се при спазване на строги противоепидемични мерки.

Точно в 10 часа "Българовското шествие" ще тръгне от Морска гара с гайдарския ръководител Георги Миронски, който ще поведе невиждано досега обединение на едни от най-добрите ни Странджански гайдари.

"Благодарим на ОД на МВР Бургас, Община Бургас, кметство Българово и Пристанище Бургас ЕАД. Стюарди и органи на реда ще следят за спазването на мерките и правилата за протичане на масовото мероприятие, а от организаторите са спуснати безкомпромистни мерки за сигурност на участниците, които всеки един участник е длъжен да спазва. При неспазване на правилата всеки нарушител ще бъде отстраняван от стюарди и полиция", предупредиха организаторите.

Пламен Карашев и семейството му са основните организатори на патриотичното шествие

„Българовско шествие“ ще се проведе за 4-та поредна година,а организаторите надграждат всяка година събитието, като са си поставили за цел да го наложат като емблема на града ни и пример за достойно отбелязване на националния празник на България.

Ето и част от наложените от тях мерки:

спазване на дистанцията от 1.5м ,

без фолклорна програма и извиване на хора, а поднасянето на венци и цветя, както и паленето на свещи в памет на всички посечени християни в храм "Св. Атанасий", ще се извърши отвън, пред самия храм, желателно е носенето на маски по време на събитието.

Забранено е присъствието на хора в нетрезво състояние, както и употребата на партийни и противопартийни лозунги,маски и знамена!

За перфектното подреждане и преминаване през града до Българово в колона с полицейски ескорт, правилата за движение са следните

-09:00ч подреждане на колоните автомобили и мотоциклети от стюардите

-10:00ч даване на старт на шествието от кмета на града г-н Димитър Николов с до 40 км максимална скорост за движение в градски условия, без изпреварвания, само в дясна лента и с до 60 км максимална скорост за движение в извънградски условия, без изпреварвания, само в дясна лента.

Навлизане в Българово ще е около 10:40ч. с хореография. Красотата и подредбата на мотоциклетисти и автомобилисти ще бъде повече от вълнуваща, която се изразява в много труд между организатори и партньори.

Тук е моментът, в който искаме да кажем на всички свободни мотоциклетисти, автомобилисти и гости на събитието: Очакваме Ви с нетърпение, всички сте добре добре дошли, а за вашето удобство всичко е перфектно организирано до най-малкия детайл, със строга хореография и специално подреждане на колоните, за които нашите стюарди ще се погрижат още при навлизане с колите и моторите Ви в Морска Гара, насочвайки Ви на строго определени сектори за паркиране и подреждане в колоната", щазаха организаторите и допълниха, че след като внушителното шествие влезе в Българово ще последва вдигане на Националият флаг на центъра на гр. Българово от кмета Йордан Йорданов и красивото Пешеходно шествие под звуците на многобройните гайдари до храм "Св.Атанасий" за поднасяне на цветя и венци.

"Дори петвековното неравноправие и живот в насилие не са могли да пречупят най-изконния блян на българите-свободата. Сила, воля, дух, това са трите качества, първоизточник на които е нашия народ, българския народ. Всички останали народи са взаимствали тези качества от нас, защото са имали примерът, наречен България. Нека тази година повече от всякога отключим в себе си и всички други българи, които по един или друг начин са засегнати от пандемията, силата, волята и непоклатимия дух, за да продължим заедно напред към по-светло и по-добро бъдеще. Нека развеем високо българското знаме, което само на няколко стотин километра от нас е палено и поругавано и така защитим честта и авторитета му. И не на последно място, да бъдем дисциплинирани и да пазим както своя, така и живота на другите, защото го можем, а го можем защото сме българи", казаха организаторите.




В категории: Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
Емел МАХМУД Седмицата се усмихва на тези три зодии Седмицата се усмихва на тези три зодии 08/06/2026, Понеделник 13:40 0
Флагман.БГ 35% от имотните обяви у нас са фалшиви 35% от имотните обяви у нас са фалшиви 08/06/2026, Понеделник 13:20 0
България Всички новини
Извънредно във Флагман.бг: Полиция, УКОРС и парамедици щурмуваха „блока на ужасите“ в Бургас Извънредно във Флагман.бг: Полиция, УКОРС и парамедици щурмуваха „блока на ужасите“ в Бургас Спешна акция извежда майката на д-р Юлиян Киров от апартамента с над 30 кучета в ж.к. „Зорница“ По стъпките на Бойко Борисов! Държавният шериф Георги Кандев хвърли оставка. Насочва ли се към голямата политика? По стъпките на Бойко Борисов! Държавният шериф Георги Кандев хвърли оставка. Насочва ли се към голямата политика? Днес напускам МВР. Да избирам между поста и принципите си е невъзможно. Да обещавам действия, когато се налага да мълча - също, написа главният комисар  35% от имотните обяви у нас са фалшиви 35% от имотните обяви у нас са фалшиви Имотният пазар в България изобилства от фалшиви обяви и крадене на данни Мистериозна смърт на пазач в Приморско вдигна полицията на крак Мистериозна смърт на пазач в Приморско вдигна полицията на крак Криминалисти проверяват версията за фатален инфаркт, но искат категорично да изключат насилствена смърт Верижна катастрофа блокира трафика от кв. Сарафово към Бургас, четирима са в болница Верижна катастрофа блокира трафика от кв. Сарафово към Бургас, четирима са в болница В участъка се е образувала страшна тапа, шофирайте внимателно Финансист: Автоматичното увеличаване на заплатите води до инфлация Финансист: Автоматичното увеличаване на заплатите води до инфлация Въпреки че се краде, държавата продължава да съществува Петото издание на Robo Challenge Burgas събра млади таланти в роботиката и програмирането Петото издание на Robo Challenge Burgas събра млади таланти в роботиката и програмирането За нас е важно да подкрепяме талантите и да създаваме среда, която стимулира иновациите и инженерното мислене още от ученическа възраст, заяви проф. Сотиров Бургас става столица на световния аквабайк през юли 2026 Бургас става столица на световния аквабайк през юли 2026 От 8 до 12 юли плаж Didi Beach в „Сарафово“ ще се превърне в арена на скорост, адреналин и безкомпромисни битки по вода "Краля на дрогата" в Бургас Новак Купенов излезе от затвора и пак го спипаха с пико "Краля на дрогата" в Бургас Новак Купенов излезе от затвора и пак го спипаха с пико В края на 2025 г. Новак Купенов бе осъден на 6 месеца заради нарколабораторията, днес го грози нова присъда от 5 до 15 години Властите в Северна Македония забраняват на жена да напусне Кочани, за да се лекува у нас Властите в Северна Македония забраняват на жена да напусне Кочани, за да се лекува у нас МВнР се зае със случая на българската гражданка Ива Михайлова
Едната има 280 апартамента, друга наследява дебели пачки: това са трите най-богати дъщери Едната има 280 апартамента, друга наследява дебели пачки: това са трите най-богати дъщери Напълно различен стил на живот избира Джуна Джунович - дъщерята на модната дизайнерка Мелина и популярния певец Харис Джунович Задържаха двама за рухналата сграда в Гьорлиц – крали скрап и повредили тръба Задържаха двама за рухналата сграда в Гьорлиц – крали скрап и повредили тръба Под отломките загинаха две румънки и един българин БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки Телевизията трябва да наеме фирма, която да подмени табелите, логата и всяко споменаване на „Арена 8888“ – източник от Женева Почина звезда от „Клетниците“ и „Граф Монте Кристо“ Почина звезда от „Клетниците“ и „Граф Монте Кристо“ След себе си Годфри оставя съпругата си – актрисата Аманда Уокър, както и син и дъщеря Синът на Брад Пит и Анджелина Джоли стана боксьор Синът на Брад Пит и Анджелина Джоли стана боксьор 17-годишният Нокс напомни на ролята на Брад Пит в "Боен клуб" с бойните си умения След съмнения за лекарска грешка: Публикуваха смъртния акт на Хълк Хоган След съмнения за лекарска грешка: Публикуваха смъртния акт на Хълк Хоган След кончината на кечиста започна разследване, след като дъщеря му се усъмни в причината за смъртта му Унгария спира издаването на работни визи на граждани от три държави Унгария спира издаването на работни визи на граждани от три държави Мадяр обеща да регулира притока на работници от страни извън ЕС Какви са цените за чадър и шезлонг в Гърция през това лято Какви са цените за чадър и шезлонг в Гърция през това лято От безплатни общински зони до луксозни плажове с висока минимална консумация - ето какво трябва да знаят българските туристи Почина бившата първа дама на Франция Бернадет Ширак Почина бившата първа дама на Франция Бернадет Ширак Съпругата на бившия френски президент Жак Ширак си отиде на 93-годишна възраст, а президентът Еманюел Макрон отдаде почит към паметта ѝ Парламентарните избори в Армения решават геополитическия курс между Русия и Запада Парламентарните избори в Армения решават геополитическия курс между Русия и Запада Вотът се превръща в решаващ тест за правителството на Никол Пашинян и бъдещето на мирния процес с Азербайджан
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Нека не забравяме - надолу няма дъно Виц на деня Виц на деня Жена звъни на майка си:
- Мамо, моят мъж пак ми се развика. Идвам при теб.
- Не, скъпа, той трябва да си плати за грешките. Аз идвам при теб.
Виц на деня Виц на деня Красива студентка обяснява на свой колега:
- Аз мога да ти кажа как взех изпитите, но се съмнявам, че при теб ще се получи...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Смехът е най-доброто лекарство, но не и при разстройство!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори