×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Водачите на листи в Ямбол – тесни специалисти, професионални политици, опитни управленци


Водачите на листи в Ямбол – тесни специалисти, професионални политици, опитни управленци
Депутати, лекар, бивш щангист, екскмет, бивш зам.-кмет, поет са сред пъстрата палитра водачи в Ямбол
28 Февруари 2021, Неделя, 19:33 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Районът е със само четири депутатски мандата и е по-труден за малките играчи

Многомандатен избирателен район-Ямбол е сред най-малките в страната. Той излъчва само четири народни представители. Затова и там дребните играчи трудно могат да се вредят за депутатски мандат.

Кои са водачите на листи от региона?

БСП бяха сред първите, които обявиха лидерите си по места. В случая това ще е 45-годишният Кристиан Вигенин, който е зам.-председател на настоящото Народно събрание (депутат от Ямбол), бивш външен министър в правителството на Пламен Орешарски, както и бивш евродепутат. Разпознаваемо лице, един от добрите оратори и професионални политици в БСП. 

ГЕРБ имаха проблем с излъчване на водач на листа. Дори в неофициалните списъци до последно за Ямбол нямаше предположения в медиите.

Днес от партията на Бойко Борисов вече обявиха водачите си. За Ямбол се оказа, че това ще е д-р Димитър Рунков. Справка показва, че той е изпълнителен директор на държавната болница МБАЛ „Св. Пантелеймон“ в града от юни 2020 г. Беше водач на листата за общински съветници на ГЕРБ в Ямбол през 2019 г. Тогава е представен като „съдов хирург; млад, успешен и утвърдил се като хирург, както в ямболската болница, така и в други лечебни заведения“.

Районът стана особено проблемен за ГЕРБ след раздора с екскмета Георги Славов преди две години. Тогава от формацията на Бойко Борисов се разделиха с него след три кметски мандата в периода 2007 – 2019 г. и загубиха катастрофално.

Сега Славов е водач на листата на новата партия на Цветан Цветанов „Републиканци за България“. Бившият кмет няма как да не е бонус за прохождащата формация в Ямбол.

Партията на Слави Трифонов в неделя официално регистрира листата си там. Водач е поетът и сценарист Ивайло Вълчев. 49-годишният бургазлия ще лидира листата на „Има такъв народ“ и в родния си град.

62-годишният Антон Коджабашев е аналогичен случай – той също води листа в Бургас, където е роден, и в Ямбол като представител на АБВ. Известен е като трикратен световен и европейски шампион по вдигане на тежести.

ВМРО пък издигна журналистката Мария Цветкова, която е настоящ народен представител от региона. 45-годишна, разпознаваемо лице, бивш водещ в телевизия „Скат“.

По неофициална информация на „Флагман“ коалицията около Мая Манолова „Изправи се! Мутри, вън“ ще излъчи за водач Станчо Ставрев. Той също е на 45 г. Бивш зам.-кмет на Община Тунджа. Завършил е ВТУ “Св. Св. Кирил и Методий” – Велико Търново. Магистър е по балканистика. Специализирал е етнология, архивистика и музейно дело.

Засега не е ясно кой ще е водач на коалицията между „Воля“ и НФСБ. Очаква се обаче на позицията да е представител на партията на Веселин Марешки.

При "Демократична България" също не е ясна ситуацията към момента. 

От „Възраждане“ издигат Никола Ангелов Димитров.

Някои по-малки формации вече официално са си регистрирали листите в Районна избирателна комисия-Ямбол.

От партия „Благоденствие-обединение-градивност“ излъчват за водач Силвия Цакова.

„Пряка демокрация“ издига Димитър Николаев Димитров.

Начко Плочев ще води листата на Български национален съюз „Нова демокрация“.

Най-новата регистрирана партия у нас - „Нация“, номинира като единствен кандидат-депутат Александър Спасов.

Даниела Коларова ще води листата на „Общество за нова България“, а Симеон Нейчев – на „Движение на непартийните кандидати“.
 




Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
18
Коментара
18
Коментара по темата
18.
Тгоа
20.01.2024 21:08:50
0
0
ДА ГО ЛАПАТ ГОЛЕМИЯ И ДЕБЕЛИЯ
17.
ЖОРКО
20.01.2024 16:00:04
0
2
И ТЕЗ КУРВИ
ЛИ ОГЛАДНЯХА ДА ГИ Е...БА
16.
ПИЧ
20.01.2024 15:51:00
0
3
КО НА ЗАНИВАТЕ С ТЕЗ УМРЕЛИ ФАЛШИВИ КУРВИ
15.
ЛАЙНА
20.01.2024 15:01:59
0
5
ДА ГО ДУХАТ
14.
Де да знам
20.01.2024 14:49:28
0
5
Поздравявам официално гр ЯМБОЛ кв златен рог бл 1 ВСИЧКИ ШИБАНИ КУРВИ
13.
БАЙ
20.01.2024 11:10:15
0
7
какви СЕКС услуги предлагат ТИЯ чуляци и колко им е тарифата
12.
НИКОЙЧО
20.01.2024 11:05:56
0
7
КОЙ ГИ ЧУКА ТИЯ ШУТКИ МАЙ НИКОЙ
11.
ЧУКА
20.01.2024 11:03:26
1
7
ТИЯ ЛИ СА НАЙ ЕБЛИВИТЕ КОМПАНИОНКИ ДЕТО СА ЧУКАТ МАШАЛЛА АААААААААААААААА
10.
КИРЧО КЬОРАВИЯ
20.01.2024 10:58:58
0
7
ЩО ГИ ПОКАЗВАТЕ ТЕЗ КУРВОЛЯЦИ ФАЛШИВИ ТЕ СА РЕГИСТРИРАНИ ПРОСТИТУТКИ НЕ Е ИНТЕРЕСНО
9.
Реалист
11.06.2021 22:13:07
1
7
Русков се оказа същия крадлив мушморок като пияндурника Диманов.В бандата на Боко Тиквата няма един свестен.Само крадци и разбойници.
8.
BG
01.03.2021 15:38:29
0
8
Тез да не ги издирват от ИНТЕРПОЛ, кво ги обявявате................................
7.
Питам аз и отговор не чакам
01.03.2021 11:47:32
0
8
Интересно защо под листата на Герб спряхте коментарите, а тук под листата на БСП са разрешени?
6.
да
28.02.2021 23:37:36
0
9
Този дребосък Коджабашев окраде щангите изложи се.Като им кажеш истината казват,че им завиждаш българската простотия край няма.
5.
По Алеко
28.02.2021 22:50:52
0
12
Гочоолу,Дочоолу ,Данко Харсъзина и на Серсем Овца копилето дето ограби черквата.
4.
някой си
28.02.2021 20:55:52
0
11
Коджабашев до кога ще се пробва тази бита карта.
3.
КОЙТО РАЗБИРА""ПРИ МЕНЕ СЕ СПИРА!!!!!!!!
28.02.2021 20:32:39
3
6
НАСАМ НАРОДЕ!!!!!!!!!!!!!!ПРИМОЦИЯ ДВЕ В ЕДНО НА ОКОЛОВРЪСТНОТО""ТРАБА И БУХАНЕ В ЦВАЙТЕРА 20 КИНТА""////////А НА 04.04 АКО УЧИНДОЛЕЦА СПЕЧЕЛИ ЩЕ ПУСКАМ БЕЗПЛАТНО!!!!!!!!!! РАЗБРАХТЕ ЛИ БЕ????????????
2.
.
28.02.2021 20:04:39
23
9
НАПИШЕТЕ ""Насам народе!Сергията отваря! И ЗЯПАЙТЕ БЕЗПЛАТНО ШОУ В ЮТУБА ХАХА
1.
НАСЛАДЕТЕ СЕ ГРАЖДАНИ
28.02.2021 20:01:44
22
10
НА ""Насам народе !Сергията отваря!"""!!!!!!!!!!!!!!!!уникално шоу с политически проститутки !!!!!!!!!!Ще видите ИСТИНАТА
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
В бургаския кв. "Банево" са бесни на ЕВН - имат ежедневни прекъсвания на тока, електроуредите им горят В бургаския кв. "Банево" са бесни на ЕВН - имат ежедневни прекъсвания на тока, електроуредите им горят Кварталът се разраства сериозно през последните години, но очевидно ЕВН не инвестират достатъчно в поддръжката на мрежата си, за да обезпечат абонатите, което от своя страна предизвиква подобни сривове Община Несебър се включва активно в координацията за въвеждането на еврото Община Несебър се включва активно в координацията за въвеждането на еврото Кметът Николай Димитров участва в областен координационен център за сигурен и прозрачен преход към новата валута Бургаският музей представя научен сборник в памет на проф. дин. Иван Карайотов Бургаският музей представя научен сборник в памет на проф. дин. Иван Карайотов Той напусна този свят на 76 г., на 30 януари 2018 г. Областният управител: Държавата е на мястото си при въвеждането на еврото в Бургас Областният управител: Държавата е на мястото си при въвеждането на еврото в Бургас Само 5 нарушения при стотици проверки: как върви преминаването към еврото в Бургас 15-годишно момче в болница след прекаляване с енергийни напитки и вейп 15-годишно момче в болница след прекаляване с енергийни напитки и вейп Тийнейджърът е изпил пет енергийни напитки, взета му е кръвна проба за токсикохимична експертиза За тези три зодии студената зима става гореща още преди края на януари За тези три зодии студената зима става гореща още преди края на януари Астрологични прогнози сочат силни любовни обрати за тях в последните дни на месеца Задържаха отново синът на бизнесмена Бобоков в Пампорово след полицейска проверка Задържаха отново синът на бизнесмена Бобоков в Пампорово след полицейска проверка В автомобил, чиято собственост е на 19-годишния Божидар, е открит пакет със суха тревна маса След третия мандат фокусът се измества към служебния кабинет и изборите След третия мандат фокусът се измества към служебния кабинет и изборите Политолози очакват бързи консултации при президента, но датата за вота зависи от състава на служебното правителство Швейцарски банкер си продава пентхауса в Бургас за 1,3 милиона евро Швейцарски банкер си продава пентхауса в Бургас за 1,3 милиона евро Чужденецът продава още един подобен имот з Поморие и явно е решил да се върне в родината си Няма такъв бар в Бургас! Официално откриха Red Lion в комплекс Central Park Няма такъв бар в Бургас! Официално откриха Red Lion в комплекс Central Park Още в първата си вечер показа, че това ще е едно от най-оживените места в града
„Книгите на Яков“ – шедьовърът на Олга Токарчук с премиера в Бургас „Книгите на Яков“ – шедьовърът на Олга Токарчук с премиера в Бургас Заедно с литературни гости, преводачът Крум Крумов и издателката и редактор Невена Дишлиева ще ви поведат из многопластовия свят на Яков Не пропускайте! Благотворителният концерт за рояла на Музикалното училище в Бургас ще е тази вечер Не пропускайте! Благотворителният концерт за рояла на Музикалното училище в Бургас ще е тази вечер Събитието, което ще се състои от 19:00 часа в зала „Тончо Русев“ на НХК Бургас посреща първата предпремиера на „3.0 килограма щастие“ тази събота Бургас посреща първата предпремиера на „3.0 килограма щастие“ тази събота Очаква се на събитието да присъстват част от актьорския екип на филма, като допълнително ще бъде потвърдено участието на Владимир Зомбори и Герасим Георгиев – Геро Прокуратурата повдига обвинение за наркоразпространение срещу сина на един от най-богатите българи Прокуратурата повдига обвинение за наркоразпространение срещу сина на един от най-богатите българи В колата му откриха 384 грама марихуана  За тези три зодии студената зима става гореща още преди края на януари За тези три зодии студената зима става гореща още преди края на януари Астрологични прогнози сочат силни любовни обрати за тях в последните дни на месеца Доналд Тръмп прати в карцера северномакедонците Доналд Тръмп прати в карцера северномакедонците Нареди ги  до Гамбия, Ливан, Непал, Пакистан и Руанда  Коя е скандинавска страна се утвърждава като едно от най-добрите за отглеждане на деца Коя е скандинавска страна се утвърждава като едно от най-добрите за отглеждане на деца Ново проучване нарежда Норвегия сред най-щастливите дестинации за емигранти и семейства   Франция предупреди САЩ, че завладяването на Гренландия е преминаване на червената линия Франция предупреди САЩ, че завладяването на Гренландия е преминаване на червената линия Париж сигнализира, че подобен ход ще застраши икономическите отношения между Европа и Вашингтон Бившият президент на Южна Корея Юн Сук Йол е осъден на 5 години затвор Бившият президент на Южна Корея Юн Сук Йол е осъден на 5 години затвор Юн е признат за виновен в осуетяване на заповед за арест и фалшифициране на документи след опита му да въведе военно положение Швеция пусна „Убиецът от рудника“ да броди на свобода Швеция пусна „Убиецът от рудника“ да броди на свобода Афганистанският мигрант бе осъден доживот, след като изнасили жена и я хвърли в минна шахта  
Росен Желязков Росен Желязков Трябва бързо да се отива на избори, без политическо шоу Виц на деня Виц на деня Гледам новините и някак ласкаво започвам да псувам на сръбски, щото българският вече не обхваща обема на ситуацията. Виц на деня Виц на деня Една жена се явила на интервю за стюардеса. Служителят я попитал:
- Защо се ориентирахте точно към тази професия?
Тя отговорила:
- Ами, защото в самолета ще се запозная с много мъже!
Оня се шашнал:
- И само за това?! Ами, че Вие може да се запознаете с мъже и в някоя кръчма!
Тя се аргументирала:
- Да де, ама в самолета няма къде да избягат!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Да правим всичко с лекота
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори