Ресторантите се готвят за голямото отваряне с изумителни оферти
Не се очаква голям прилив на хора в началото на другия месец, но вече ресторантите са отворени за резервации за 3 и 8 март, уточни Алибегов
Със специални комплименти като шотове и кексчета се готвят да посрещнат клиентите част от заведенията при отварянето си на 1 март, пише в днешния си брой вестник "Телеграф".
Едно от заведенията, които работеха само за вкъщи, ще изненада с ново предложение в менюто - конски специалитети. В други заведения пък тече трескава подготовка за посрещане на гости, като се сменя интериорът, монтират се нови пана с митични животни, поставят се нови столове и маси.
В повечето ресторанти не е предвидено тържествено отваряне или специални оферти, но обещават цените да се запазят на нивата от миналата година.
Очаква се някои заведения да не предлагат всичко, включено в менюто, тъй като не е ясно каква ще е клиентелата, а от това зависи и какво да е зареждането, коментира Ричард Алибегов от Българската асоциация на заведенията.
Има много запитвания в страниците в социалните мрежи на ресторантите, а също така и вече текат резервации за празниците през март, разказа Атанас Димитров от Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация.
Усеща се, че хората искат да се забавляват. Има ресторанти, които ще предложат на клиентите си оферти за 1 март, но те са по решение на управата.
Не се очаква голям прилив на клиенти в началото на другия месец, но вече се приемат резервации за 3 и 8 март, добави Алибегов.
Мерките, които ще са в заведенията, са като миналата година. Ше има дезинфектант на масите, маските за клиентите ще са по желание, а сервитьорите ще са задължително с предпазни средства на лицето. Също така при сервиране на храна ще носят ръкавици. През топлите месеци, ако заведенията останат отворени, ще предложим маските в летните курорти да бъдат заменени с шлемове, тъй като заради жегата може на служителите да им прилошее.
Алибегов коментира, че при първото отваряне през миналата година бяха поставени дезинфектанти, но много хора не ги ползваха.
„Шеврон“ влиза в надпреварата за активи на „Лукойл“?
Мъж се изкъпа в морето в Приморско
Развитие по скандала с Ариана Гранде и пробива през охраната
Благомир Коцев и Никола Барбутов вече са в затвора
Христо Марков оглави НАП
Бразилска легенда изпрати специални поздрави на Димитър Бербатов

То иначе живот ли е тва