Отстраниха директора на болницата във Велинград, точил НЗОК
Той извършвал фиктивни медицински услуги
Директорът на Многопрофилната болница във Велинград д-р Жеко Чешмеджиев е отстранен от длъжност по искане на пазарджишката районна прокуратура. Той е обвинен в използване на неистински документи и източване на Здравната каса, съобщава БНТ.
Според обвинението, източването е ставало чрез фалшиви сертификати за медицинска специалност и извършването на фиктивни медицински услуги, предава dnes.bg. Освен това директорът на здравното заведение неправомерно е отдал под наем, за 5 години, 12 лекарски кабинета с оборудването им. Всичко това е станало без решение на Велинградския общински съвет.
Според Антикорупционната комисия д-р Жеко Чешмеджиев е в конфликт на интереси, тъй като самият той е работил в този център като травматолог. Наложената му глоба е близо 27 000 лв.
Според съдебния състав отстраняването на Чешмеджиев от директорския пост би ограничила възможността да повлияе на досъдебното разследване срещу него.
Определението на районния съдебен състав може да се обжалва в три дневен срок пред Пазарджишкия окръжен съд.
Кула без вода в най-горещите дни: Над 2 млн. евро са нужни за спасението на водопровода
Уитни Хюстън оживя като Барби: Куклата пресъздава емблематична визия от 80-те
Откриха римски кораб на 2100 години край Сицилия, стотици амфори лежат на 46 метра дълбочина
Полудяха ли германците или те дойдоха - има 14 хил. сигнала за НЛО
Абитуриенти, проверете осигуровките си!
Над 1 млн. души евакуирани в Китай, тайфунът "Долфин" удари с ветрове до 151 км/ч
В пет български общини няма нито една медицинска сестра
Хиляди българи в Гърция с важно предупреждение: Red Code за пожари, вятърът стига до 9 бофорта
Яйца полетяха по Албин Курти в парламента на Косово (ВИДЕО)
Кошмар на АМ Тракия: Катастрофи и аварирали коли направиха километрична тапа между Нова и Стара Загора
Костадинов: Казахме първи, че дронът край Кардам е украински
Левски излетя за Казахстан с огромния Airbus, който вози ЦСКА до Баку
