Трети пореден ден Франция отчита над 25 000 заразени с COVID
От началото на епидемията са установени 3 712 020 случаи
Френските власти потвърдиха 25 207 нови случаи на коронавирус в страната през изминалото денонощие, съобщи агенция "Санте пюблик Франс" към здравното ведомство и подчерта, че толкова висок показател за заразени се регистрира за трети пореден ден.
Общо от началото на епидемията в страната са установени 3 712 020 случаи, пише БТА. По данни на "Санте пюблик Франс" от март миналата година от последици, свързани с коронавируса, са починали 86 147 души. Над 60 000 от тях са починали в болница.
Броят на починалите през изминалото денонощие е 286, предава dnes.bg. Във Франция броят на настанените в болница постепенно расте. През последната седмица с ковид симптоми в болница са постъпили 9482 души, като 1826 са лекувани в реанимация.
Кампанията по ваксиниране започна на 27 декември. От 18 януари се имунизират не само обитатели на домове за стари хора и техния персонал, а и гражданите на 70-годишна възраст и хора с тежки заболявания.
До момента ваксина са получили над 2,8 милиона жители, като 1,5 милиона от тях са ваксинирани и с втора доза.
Топ 3 подаръци за 8 март, ако сте истински джентълмен
Проблем с нервите - как да контролираме гнева си
Ейса на Гришо разкри за огромна лична трагедия
Знаете ли какво правят толкова дълго децата ви на телефона?
Как да изперем бели дрехи без пожълтяване - лесни домашни методи
"Вдовицата в бяло" стана на 63 - помните ли я
Коя зодия ще се радва на голям късмет на 27 февруари според астролози
Чудесни новини за Мони Николов и болната звезда Деру
Какво се случва, когато смесваме различни видове алкохол - рискове за здравето и тежки последици
Министър Ирена Георгиева обсъди с бранша подготовката за Джирото
Свински пържоли на фурна с картофи - сочна и лесна домашна рецепта
Огромен скандал: Скрита камера снимала футболистки под душа
