Край на водната криза в Брестовица, Борисов обеща нови кладенци и водопроводна мрежа
Нанков и областният управител на Пловдив докладваха на премиера, че ще се работи по специална технология
Загубите на вода в Брестовица ще бъдат сведени до минимум, а проблемът на хората от населеното място с питейната вода ще бъде трайно решен с помощта на държавата. Вече започна изграждането на три дублиращи сондажни кладенци. Ще бъде построен също нов довеждащ водопровод и помпена станция, както и ще се подмени близо 25 километра водопроводна мрежа. Това стана ясно по време на посещението на министър-председателя Бойко Борисов в Брестовица, област Пловдив, където премиерът лично се увери в стартиралите изкопни работи за трите кладенци. Те ще са готови до края на март и са възможно най-бързото решение, което ще осигури достъп на хората до качествена питейна вода.
„Хората да са спокойни, да имат и питейна вода, а и загубите по мрежата да са по-малко“, заяви министър-председателят Борисов.
Проблемът с водата в Брестовица ще бъде решен окончателно с изграждането на нов довеждащ водопровод и помпена станция, за които общината ще изготви технически проект. Заместник-регионалният министър Николай Нанков и областният управител на Пловдив Дани Каназирева докладваха на премиера, че ще се работи по специална технология, благодарение на която няма да бъдат засегнати лозята и имотите на хората.
Средствата за кладенците, водопровода и помпената станция ще бъдат осигурени от Българския ВиК холдинг. Прогнозната стойност към момента за строителството на всички нужни съоръжения е близо 22 милиона лева.
С фокус върху ролята на жените през Втората световна война стартира фестивалът DOCK
България и Кипър с най-висока смъртност от рак в ЕС въпреки бързия достъп до нови терапии
Риби: след 11 февруари 2026 г. започва период, който ще промени посоката ви
Мъж потроши жилището на бившата си приятелка в Стара Загора
Обраха офис на СКАТ
Нов кръг мирни преговори за Украйна започна в Абу Даби
ИТН пред Йотова служебният премиер не бива да е политическа фигура
И в Гърция ситуацията не е розова, домакинства се борят да свържат двата края
Ченгета от РУ-Малко Търново спипаха дрогиран шофьор край село Извор
Един от изпълнителите на „А дано, ама надали“ навършва 38 години
Пътят, по който можеш да поемеш, ако си студент или млад творец с дух на предприемач
