×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят кръстовището между „Оборище“ и „Петко Каравелов“ заради ВиК ремонт
  • Стартира 20-ото юбилейно издание на Международния конкурс на изкуствата „Радост на брега“ в Бургас
  • Театралният хит „Дами канят“ в Бургас! Асен Блатечки и Калин Врачански завладяват публиката на 6 юли
  • Бургаският духов оркестър се завръща с летни концерти на открито
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ново 20! Стикер да показвал ваксиниран ли е сервитьорът


Ново 20! Стикер да показвал ваксиниран ли е сервитьорът
Това е поредната дискриминация, подобни изисквания не са въвеждани за работещите молове, убедени са от бранша
27 Февруари 2021, Събота, 09:07 ч.

Птицията за идеята засега не среща особена подкрепа

Стикер да показва дали в заведението, което посещавате, сервитьорите са ваксинирани. Тази причудлива идея се предлага с петиция, която засега не среща особена подкрепа. 

Онлайн петицията, свързана с корона стикерите, е събрала едва 52 подписа за два дни. "За мен заведенията трябва да имат стикери, за да се знае има ли ваксиниран персонал, посещението опасно ли е за нашето здраве и има ли вероятност служителите да пренасят COVID-19", пише притеснен гражданин. Някои от поддръжниците на идеята дори са на мнение, че "ако в ресторантите не се въведе задължителна имунизация, не трябва да им се позволява да отворят отново".

От бранша обаче отвръщат на удара и четири пъти повече потребители подписват петициите в мрежата, които казват "не" на ваксините в ресторантьорския бранш. Чрез своите действия те се обявяват против дискриминацията на сектора, като посочват, че подобни изисквания не са въвеждани за работещите в търговските центрове и големите вериги, предава monitor.bg.

"Подписвам, защото всеки има право да избира дали да се ваксинира, или не, а ако това не е по исканията и удовлетворението на други, то същите нарушават правата на първите", гласи всеобщото мнение на служителите, които определят себе си като "опитни мишки".

Припомняме, че преди дни бе решено окончателно, че ресторанти и кафенета ще подновят работа, считано от 1 март. Те ще приемат клиенти при 50% от капацитета си, около 6 души на маса и намалено работно време до 23 часа. От 1 април пък отварят и нощните заведения, в които ще бъде въведен допълнителен строг контрол.

По думите на вицепремиера и министър на туризма Марияна Николова обаче никой не може да гарантира, че няма да им повторно затваряне заради епидемиологичната обстановка в страната. Във връзка с имунизацията в сектора тя коментира, че ваксинацията е препоръчителна, но остава въпрос на личен избор. За целта е предвидено да бъде изготвен списък с браншовици, желаещи да се ваксинират, като по този начин туристическият сектор да започне поетапното си възстановяване.

 


В категории: COVID-19


37
Коментара
Георги РУСЧЕВ Голям астероид преминава близо до Земята в събота Голям астероид преминава близо до Земята в събота 25/06/2026, Четвъртък 17:30 0
37
Коментара по темата
37.
Щеше да е смешно, ако не беше трагично
28.02.2021 23:11:00
0
1
А за кои ваксини е доказано, че възпрепятстват заразяване?
36.
До 30
27.02.2021 21:55:04
0
2
Заради такива ПСР-и сега гърците правят бързи тестове на границата. И опашките са с километри...
35.
Гражданин
27.02.2021 16:49:03
0
4
Докато има балъци , ще има и тарикати!
34.
Страхил от Бевърли Хилс
27.02.2021 14:04:37
3
7
А помощник- готвачите мият ли си ръцете след като са пипали картофи, по които е възможно да са лазели мишки?
А преди да влезете в ресторанта сигурни ли сте, че не сте минали покрай някой бълхарник?
33.
Страхил от Бевърли Хилс
27.02.2021 13:54:51
2
4
Ако не е ваксиниран сервитьора ще го ваксинирате ли?
Какво значение за някой ваксиниран има, дали другия е?
32.
Бре луд народ
27.02.2021 13:42:01
1
8
По тази логика ВСИЧКИ
Магазини молове гишета в данъчното фризьорски салони банки..........ВСЬО
Ваксината не е задължителна
Ако искаш да се пазиш-ваксинирай се ТИ
31.
Краси
27.02.2021 13:41:13
3
10
А като отвориха моловете някой пита ли дали продавачките са ваксинирани? Там нахлуха ТЪЛПИ от всякаква паплач. Веднага се вдигна броя на заразените, но наемателите там са с пари и си платиха да отворят и стоят отворени. В ресторанта и кафетата масите ще са на разстояние, броят им е контролиран и пак глупави изисквания. Поставихте целия отрасъл на колене!
30.
До 29
27.02.2021 13:14:31
6
13
За тази цел за 30 лв ти дават фалшив пср какъвто поискаш,то и без това цялата тази корона тъпотия е супер измислена.Защо трябва да ми бъркат в носа или да се боцкам с експериментални ваксини като мога да покажа бележката и ковид идиотите ще са доволни:)
29.
Голям го вадите
27.02.2021 13:05:19
15
11
Ама в Гърция за да влезете сте съгласни и тестове да правите и в гАза да ви бъркат!
Антиваксерите са престъпници!Мангъров също е престъпник!
28.
Пълно е с идиоти
27.02.2021 12:34:09
2
7
Какво значение има????
И ваксинираните и неваксинираните могат да са преносители на вируса!!!
Този който е пуснал тая петиция е малоумен!!! Също като тези които са се подписали!!!
27.
Покани е с идиоти
27.02.2021 12:32:41
2
13
Какво значение има????
И ваксинираните и неваксинираните могат да са преносители на вируса!!!
Този който е пуснал тая петиция е малоумен!!! Също като тези които са се подписали!!!
26.
Алоу
27.02.2021 11:44:05
1
20
Ние неваксинирани сервитьори едвам намираме, смятай ваксинирани как ще намерим. Минаваме на самообслужване...
25.
Хм
27.02.2021 11:41:17
2
11
По добре печат на челото, а на момичетата на дупето - бухахаха
24.
23
27.02.2021 11:40:08
9
15
Мислете с тия глави бе. Откакто в света е почнала ваксинацията, цифрите растат и растат. Ваксинираните се разболяват веднага, заразяват най-близките си, а те други хора. Ваксинирането увеличава разпространението на вируса. Не го ли виждате с очите си?
23.
До 21 и 22
27.02.2021 11:37:21
6
3
?
22.
АЛО тролАДМИНИСТРАТОРА
27.02.2021 11:26:00
28
3
МИ №7 Е ТВОЕ МНЕНИЕ И ГО ОСПОРВАШ ЧРЕЗ №20 ХАХА ЛЕКУВАЙ СЕ
21.
ХАХА ДО 20 МАЛОУМНИКА
27.02.2021 11:22:53
27
3
ПОЧВАШ ДА ДАВАШ ОТБОЙ –НЕ БИЛО ДОКАЗАНО АМА НЕ БИЛО ЯСНО ДАЛИ МОЖЕЛО ИЛИ НЕ МОЖЕЛО ПРЕБОЛЕДУВАЛИЯ ИЛИ ВАКСИНИРАНИЯ ДА ЗАРАЗЯВА !!!!!!!ХАХА ЕДНИ КИНТИ ТРЯБВА ДА СА НАСОЧЕНИ КЪМ ПОРЪЧИТЕЛИТЕ НА ЛЪЖЛИВИ СТАТИИ
20.
До 7
27.02.2021 10:57:55
4
5
Не сте съвсем прав. Просто още не е потвърдено дали ваксинираните продължават или престават да пренасят заразата. Може да, а може и не. Има изследвания, които потвърждават за Една от ваксините, че хората, ваксинирани с нея вече не са преносители, но тези изследвания все още не са достатъчни като обхват и време, за да се излезе с потвърждение.
Така че, леко подвеждате с вашия пост - да няма гаранция, че не са преносители, но не е потвърдено и че са преносители, както твърдите вие.
При всички случаи тези стикери са недоразумение, най-малкото защото лесно могат да се подправят, на което в БГ сме майстори.
19.
До 12
27.02.2021 10:54:42
7
18
Ауууууу,че ужас!А ти докато чакаш всички да се ваксинират си стой заключен в мазето,да не вземемш да се покажеш случайно!Навън дебене “невижданата зараза” ковид която коси със страшна сила както каза гологлавия пингвин Мутафчийски!
18.
Яко
27.02.2021 10:53:14
4
11
А, за "новите граждани", пришълците с коли У, СН и странджанските селяни, няма ли да измислят нещо, че от по-рано да ги разбираме и да не допускаме в сградите си?
17.
До 12
27.02.2021 10:49:23
8
12
СкАтаваме ли се, сериозно?!! Искаш ли да се срещнем някъде и да се здрависаме и прегърнем? Ти излизал ли си въобще от март 2020-та? А, мишленце?!!
16.
Хептен
27.02.2021 10:41:54
7
16
Изхлопаха с тая измислена пандемия!
15.
Гарантирано от
27.02.2021 10:25:17
1
19
Стикер да показва корумпиран ли е политика
14.
ХАХА тролАДМИНИСТРАТОРА!!!!!!!
27.02.2021 10:21:49
30
9
Колко ти ПЛАЩАТ ЗА ""ОПОРКАТА""с която УМИШЛЕНО ЛЪЖЕШ ЧЕ ПРЕКАРАЛИЯ КОВИД И ИМУНИЗИРАНИЯ ПРОДЪЛЖАВА ДА НОСИ ЗАРАЗАТА И ДА ЗАРАЗЯВА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ВСИЧКО Е ЗА КИНТИ !!!!!!!!!!САМО ЧЕ ДОКАТО ЕДНИ ПЪЛНЯТ ЧЕКМЕДЖЕТА НА ТЕБ ВЕРОЯТНО ТИ ПОДХВЪРЛЯТ ЖЪЛТИ СТОТИНКИ!!!!!!!!!!!!!!
13.
Мишо
27.02.2021 10:21:40
2
11
Оскари за Простотиите. Или може би поредния медицински ковид виц.
12.
#ваксинирайтесе
27.02.2021 10:17:28
31
19
Факт е, че благодарение на тези които се или ще се ваксинират, ще дължим краят на кошмара, докато останалите се скътавате като мишки и нареждате всичко и всеки!
11.
АЛО тролАДМИНИСТРАТОРА
27.02.2021 10:14:21
25
5
ПАК СЪ РАЗВИХРИ ДА ДРАЩИШ МНЕНИЯ !!!!!!!!!!!!!ТОЧНО ЗА ТЕБ Е НАПИСАНА СТАТИЯТА """""Чуй глупака""" ПРОЧЕТЕТЕ Я ЗА ДА ОПОЗНАЕТЕ ТРОЛА """"""""""""Чуй глупака""""""""ЗА ТЕБ СЕ ОТНАСЯ ТРОЛЕ!!!!!!!!!
10.
Пю
27.02.2021 10:12:08
3
25
И да има стикер дали сервитьорката е девствена.
9.
пецата
27.02.2021 10:00:49
6
11
съгласен съм но бакшиша да стане задължителен 20% от сметката като в другите държави
8.
Бил
27.02.2021 09:55:25
27
11
На тези които не желаят да се ваксинират, да им бъде татуиран номер на китката и да бъдат третирани като престъпници.
7.
АстраЛ Зен
27.02.2021 09:43:47
4
25
Припомням : ваксинираните продължават да "излъчват" вирус т.е. ваксинираните може да заразяват ! Никакво предимство за околните няма в това дали ще са срид ваксинирани или не !
6.
TT
27.02.2021 09:38:42
4
13
Много хора ще бъдат задължени да се ваксинират от самите работодатели,а не от някакви петицийки.
5.
Pinochet
27.02.2021 09:34:48
2
29
TОВА СИ Е 4ИСТ ФАШИЗЪМ !!
4.
Фикуса
27.02.2021 09:34:25
4
35
Толкова е просто- след като си притеснен за здравето си, НЕ ходи в заведения!! Само че ако наистина искаш да покажеш, че си притеснен, трябва също да спреш да пушиш, да пиеш като смок, да пердашиш бахур и сланинка с червено вино и да свалиш поне 15 кг!!! Тогава ще ти повярвам! Иначе си обикновен лицемер!!
3.
Andi
27.02.2021 09:33:02
4
27
Необразовани , неграмотни, ТЪПИ, ал4ни измислят разпоредби и закони в момента. Тоеа е България в момента , но ние си я направихме такава !
2.
...
27.02.2021 09:24:17
4
36
Аз съм против такъв стикер! Този който иска стикер за сервитьора, ще иска ли доказателство за ваксинация от онези с които е седнал на една маса или от онези на съседните маси?
1.
КороноТъпак
27.02.2021 09:17:02
36
25
Обикновен КороноФашизъм - не по М. Ром.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита! Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита! След поредицата от черни хроники по аутобаните у нас, специалисти настояват за кардинална промяна на пътната инфраструктура и замяна на компрометираните огради с бетонни блокове Бутафория ли са мантинелите: След трагедията на „Тракия“, камион скъса и парапета на „Струма“ Бутафория ли са мантинелите: След трагедията на „Тракия“, камион скъса и парапета на „Струма“ Вътрешният министър настоява за проверки на пътните съоръжения. Време е управниците да потърсят съветите на машинен инженер, запознат с якостните свойства на металите и с науката Съпромат! 73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“ 73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“ Оръжието било укрито в кабината и в шкаф на полуремаркето Шофьорът на камиона-убиец: Направих всичко възможно да го овладея, след като гумата се спука Шофьорът на камиона-убиец: Направих всичко възможно да го овладея, след като гумата се спука Той сподели, че се е опитал да помогне и поднесе своите съболезнования на опечалените роднини Експерт: Тирът, погубил двете деца, не е спукал гума, причината за трагедията са мантинелите Експерт: Тирът, погубил двете деца, не е спукал гума, причината за трагедията са мантинелите Да премине товарен камион без товар с лекота през тях, е недопустимо, коментира и вътрешният министър  Ексклузивен разказ за апартамента на ужасите на ул. "Сливница", в който живеят 45 котки и 2 кучета Ексклузивен разказ за апартамента на ужасите на ул. "Сливница", в който живеят 45 котки и 2 кучета Кооперацията е пълна с бълхи, миризмата на урина и повръщано се усеща от километри, не издържаме, жалват се съседи При проверката на язовир „Ахелой“ се откри мащабна схема: Иззеха тонове риба При проверката на язовир „Ахелой“ се откри мащабна схема: Иззеха тонове риба Мащабната акция на Областна администрация, МВР и ИАРА доказа, че обектът от национално значение е бил брутално окупиран за промишлен улов за сметка на водната сигурност "Ахил" се завръща в Бургас: Пуснаха под домашен арест Стоян Колев "Ахил" се завръща в Бургас: Пуснаха под домашен арест Стоян Колев „Много съм доволен! Съдът взе правилното решение!”, каза на излизане от залата на Окръжен съд-Пазарджик „Транспортера” Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни МВР закрива "паразитно звено", част от пенсионерите в системата ще бъдат освободени Модерни времена: Мъж възбуди с орална любов приятел, за да изнасили в Слънчев бряг момиче, надрусано от тях Модерни времена: Мъж възбуди с орална любов приятел, за да изнасили в Слънчев бряг момиче, надрусано от тях Сложили ѝ наркотик в питието и се възползвали от нея
Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Иран се готви да въведе такса „Преминаване“ за танкерите след изтичането на срока от 60 дни, а Оман, под натиска на САЩ, искат да отворят южен коридор, но това е невъзможно без съгласието на Техеран Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина Необичайната история на шестте теракотени артефакта приключи с официална дипломатическа церемония Идва ли редът на Кримския мост? Идва ли редът на Кримския мост? След като прескочи всякакви забранителни линии, Украйна се стреми да изолира Крим и поставя под въпрос устойчивостта на Русия  САЩ изпращат спасители в Каракас САЩ изпращат спасители в Каракас Тръмп: Броят на жертвите е опустошителен Апокалипсис във Венецуела: Адски трусове сринаха столицата, броят на жертвите е огромен Апокалипсис във Венецуела: Адски трусове сринаха столицата, броят на жертвите е огромен Според Американския геофизичен институт броят им ще достигне между 10 000 и 100 000 души Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн B cтpaнaтa-лидep бpoят им ce yвeличи cъc 75% зa 10 гoдини Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Специалистите съветват да се наблегне на разтворимите фибри и мононенаситените мазнини, вместо да се разчита единствено на медикаментозна терапия GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба Шофьорът се насочвал към митническия пункт Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Ударът в кратера Ярабуба е стопил ледниците и е предизвикал мащабно глобално затопляне Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Автомобилът е с 6-цилиндров редови двигател
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня Иванчо казва на баща си:
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма нужда да ми купуваш нови учебници! Оставам в същия клас!
Виц на деня Виц на деня - Какво се получава, когато 5 блондинки се наредят една до друга ухо до ухо?
- Въздушен коридор!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ами имам две пози за сън: зимна - охлюв и лятна - морска звезда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори