×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Дупница е в траур заради трагедията в Струма, отмениха тържествата в училище
  • Украински полицай почина от раните си след руски удар в Запорожие
  • Огромен пожар гори в Южна Франция, близо 5000 души са евакуирани
  • Въоръжени мъже убиха девет земеделци в Нигерия
  • Втора гореща вълна връхлита Испания, над 1000 са жертвите от жегите
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Huawei работи по собствени електромобили?


Huawei работи по собствени електромобили?
Ключови думи: huawei, електромобили
26 Февруари 2021, Петък, 20:10 ч.

След като бизнесът на компанията беше засегнат от санкциите на САЩ, сега тя търси решение за излизане от кризата

Китайската компания Huawei планира да произвежда електромобили под собствен бранд и ще пусне няколко модела тази година, твърдят четирима източници на Ройтерс. Това се случва в момент, в който най-големият производител на телекомуникационно оборудване в света, който е засегнат от санкциите на Съединените щати, се насочва към стратегическа промяна, предава Ройтерс.

Huawei Technologies води преговори с държавната Changan Automobile и други производители на коли с идеята да използва техните заводи за производството на своите електромобили, твърдят двама източници, запознати с въпроса.

По думите на един от тях, както и на трето лице, което е наясно със случая, Huawei същевременно преговаря с подкрепената от Пекин BluePark New Energy Technology на BAIC Group за производството на електромобилите, пише investor.bg.

Планът предвещава потенциалнa голяма промяна в посоката на развитие на Huawei след близо две години под американски санкции, които ограничиха достъпа ѝ до ключовите вериги на доставки и я принудиха да продаде част от бизнеса си със смартфони.

Huawei бе поставена в черния търговски списък от администрацията на Доналд Тръмп заради опасения за националната сигурност. Тогава бяха ограничени доставките на американски технологии и чипове към Huawei. Фирмата многократно е отричала да върши нещо неправомерно. Много представители на индустрията не очакват ситуацията да се промени под уравлението на новия държавен глава Джо Байдън.

Говорител на Huawei отрича компанията да планира проектирането на електромобили или производството на коли с марката Huawei.

Според трима източници Huawei е започнала проект за проектиране на електромобил на вътрешно ниво и се е свързала с доставчици в Китай, а целта ѝ е да започне проекта още тази година.

Ричард Ю, ръководителят на бизнеса на Huawei с потребителски устройства, който помогна на компанията да се превърне в един от най-големите производители на смартфони в света, ще насочи фокуса си към електромобилите, допълва един от източниците. Електромобилите ще бъдат насочени към масовия пазар, посочва друг източник.

Всички източници са пожелали да останат анонимни.

Changan, която произвежда автомобили с Ford Motor, отказва коментар по случая. BAIC BluePark не е отговорила на многократните запитвания.


В категории: Бизнес


1
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Отлично време по морето Отлично време по морето 06/07/2026, Понеделник 07:34 0
1
Коментара по темата
1.
Mariachi
26.02.2021 22:55:04
0
0
Huawei и Hyunday за тези които не знаят са роднини...първите имат абсолютен монопол на телекомуникационни антени по целия свят...от минимум 30 години вече....вторите пък са пионери в тежкотоварни машини и съоръжения и мнооого след това започват да правят автомобили....комбинацията м жду двете компании е върхът.нещо лудо ще се появи...сигурен съм
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Какво си купи Александър Влог от Janet Grand Market? /видео/ Какво си купи Александър Влог от Janet Grand Market? /видео/ Известният ценител на хубавата храна опита млечни и месни продукти от най-добрите европейски ферми Почина легендарната фигура от бургаския ъндърграунд Костадин Бесов-Бяса Почина легендарната фигура от бургаския ъндърграунд Костадин Бесов-Бяса Той изрисува затвора отвътре, докато изтърпяваше 3-годишната си присъда за рекет Внимание, родители! От 1 август всичко се променя: Вижте дали влизате в новия списък за детски надбавки Внимание, родители! От 1 август всичко се променя: Вижте дали влизате в новия списък за детски надбавки Държавата пренаписва критериите за доходи и отваря хазната за хиляди семейства, които досега биваха жестоко отрязвани заради някое евро отгоре Вътрешният министър Иван Демерджиев: Десислава Атанасова е пътувала с два паспорта Вътрешният министър Иван Демерджиев: Десислава Атанасова е пътувала с два паспорта Ние ще бъдем максимално прецизни. Ще изнесем в пълнота всички факти, всеки ще си направи изводите, каза вътрешният министър  Неподозиран бонус от държавата: Как НАП ни връща пари след ремонт у дома Неподозиран бонус от държавата: Как НАП ни връща пари след ремонт у дома Малко известно данъчно облекчение позволява на собствениците на имоти да възстановят до 200 лева от разходите за труд на майсторите, стига да спазват ясни правила Как ТОЛ системата може да премахне тапите по пътищата, ако държавата спре да я ползва като касов апарат Как ТОЛ системата може да премахне тапите по пътищата, ако държавата спре да я ползва като касов апарат Защо инвестираме стотици милиони в дигитална архитектура от последно поколение, а я редуцираме до обикновен инструмент за санкции и фискален натиск, питат читатели на Флагман.бг Критично засушаване: Нивото на река Дунав падна под един метър и застраши корабоплаването Критично засушаване: Нивото на река Дунав падна под един метър и застраши корабоплаването Оголването на речното дъно край Лом и Видин активира извънредно внимание от страна на речните власти, докато капитаните се борят с опасни плитки прагове Костадин от София се удави край Ахтопол, жертвите на Лято 2026 вече са 10 Костадин от София се удави край Ахтопол, жертвите на Лято 2026 вече са 10 Опасната част на сезона все още не е започнала, спазвайте сигнализация, зоват спасители  Космически обрат след 7 юли: Ретроградният Нептун взривява илюзиите ни Космически обрат след 7 юли: Ретроградният Нептун взривява илюзиите ни Мистичната планета обръща своя ход, за да изкара наяве скритите истини и да ни накара да свалим розовите очила в любовта, финансите и личните отношения ЦСКА с мощен трансферен удар - взе играч, за когото са давани 25 милиона евро ЦСКА с мощен трансферен удар - взе играч, за когото са давани 25 милиона евро Гбамин притежава богат опит в силни европейски първенства. Освен за Ланс, той е играл още за Майнц, Евертън, ЦСКА Москва, Трабзонспор, Нант, Цюрих, Дюнкерк и Мец
Космически обрат след 7 юли: Ретроградният Нептун взривява илюзиите ни Космически обрат след 7 юли: Ретроградният Нептун взривява илюзиите ни Мистичната планета обръща своя ход, за да изкара наяве скритите истини и да ни накара да свалим розовите очила в любовта, финансите и личните отношения Призиви за убийството на Тръмп на погребението на върховния лидер на Иран Али Хаменей Призиви за убийството на Тръмп на погребението на върховния лидер на Иран Али Хаменей Защо най-негодникът на света е все още жив? Светът вече не е добро място за Тръмп, зован иранците  93-годишен пенсионер умишлено взриви къщата си, девет души са ранени 93-годишен пенсионер умишлено взриви къщата си, девет души са ранени Използването на специално обучени кучета-търсачи се е оказало ключово за локализирането му в мазето на напълно разрушената постройка Извънредна ситуация в Италия! Етна се събуди и наложи спешни ограничения на голямо летище Извънредна ситуация в Италия! Етна се събуди и наложи спешни ограничения на голямо летище Природният феномен изхвърли колосални стълбове от черна вулканична пепел, гъст дим и разтопена лава високо в атмосферата Китай с пробив в космоса: 750N Хол двигател постави нов световен рекорд Китай с пробив в космоса: 750N Хол двигател постави нов световен рекорд Двигателят задвижваше експерименталния спътник за комуникационни технологии 26A от първоначалната му трансферна орбита до геостационарна орбита чрез пет маневри за издигане в орбита, работейки общо за 11 617 секунди Проект за дюнерджийница взриви селото на легендарен поет, инвеститорът си изми ръцете с духа му Проект за дюнерджийница взриви селото на легендарен поет, инвеститорът си изми ръцете с духа му Разгневените жители на живописното Грасмиър спечелиха епична битка срещу мазния дим и среднощния шум Брюксел вкарва „черни кутии“ и премигващи стопове във всяка нова кола от юли Брюксел вкарва „черни кутии“ и премигващи стопове във всяка нова кола от юли Новите изисквания на ЕС влизат в сила от 7 юли 2026 г. и засягат само автомобилите с първа регистрация - старите возила остават недокоснати Психовойна на Световното: Обсадиха лагера на Хари Кейн и Англия посред нощ преди осминафинала Психовойна на Световното: Обсадиха лагера на Хари Кейн и Англия посред нощ преди осминафинала „Трите лъва“ се готвят да се изправят срещу съ-домакините на мондиала в изключително труден сблъсък на осминафиналите, до който стигнаха след драматичен обрат и победа над ДР Конго Какво яде Том Круз на 64 години, за да виси от крилото на самолет Какво яде Том Круз на 64 години, за да виси от крилото на самолет Холивудската мегазвезда чукна достолепна възраст на 3 юли, разбивайки митовете за ЕГН-то с каскадьорско меню от дузина яйца и бекон Тръмп: Комунистите нямат шанс! Тръмп: Комунистите нямат шанс! Хиляди хора се стекоха във Вашингтон за мащабните чествания на Деня на независимостта
Румен Радев, премиер Румен Радев, премиер Ще наложа вето на 21-вия пакет санкции срещу Русия Виц на деня Виц на деня Клиент си поръчва на сервитьорка блондинка:
- Едно кафе, но "Нес" кафе!
- Ами като не е с кафе, с какво?
Виц на деня Виц на деня В ресторанта:
- Една порция крилца ако обичате!
- Пилешки ли?
- Ми ако има телешки...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук На нашето черноморие бетонът е по-пресен от рибата
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори