Звезди на българското кино идват за „София филм фест на брега“
Общо 32 филма, 20 игрални и 12 късометражни, са включени в афиша на тазгодишното издание
Юлиан Вергов, Светлана Янчева и част от екипа на филма „Петя на моята Петя“ ще пристигнат в Бургас по време на 19-то издание на „София филм фест на брега“.
Почитателите на киното в Бургас ще имат възможност да се срещнат и разговарят със звездите на българското кино.
Общо 32 филма, 20 игрални и 12 късометражни, са включени в афиша на тазгодишното издание.
Престижното кино събитие ще бъде открито с филма“ Февруари“ на Камен Калев и закрито с „Петя на моята Петя“ на Николай Урумов. Фестивалът ще се проведе от 18-ти до 26-ти март в зала "Тончо Русев" на обновения Културен дом НХК .
Програмата му беше представена днес на онлайн пресконференция , с участието на зам.-кмета по култура, туризъм и спорт Диана Саватева, Проф. Георги Дюлгеров, Стефан Китанов- Кита, Николай Урумов и Кристина Ингилизова.
„Всеки град има събития, които са част от неговата идентичност, „София филм фест на брега“ със сигурност е в листата на тези събития със своята 19- годишна история. Новото пространство, в което се реализира фестивалът тази година безспорно е много важен момент от неговото развитие, но то идва с още по-силно включване на Община Бургас, като съорганизатор“, заяви по време на събитието зам.-кметът Саватева. Тя уточни, че ще бъде създаден специален екип, който ще стане неразделна част от общия екип на фестивала. Експертите от администрацията ще се грижат за доброто функциониране на зоната за комуникации и пресцентъра.
„Благодаря на проф. Георги Дюлгеров, на Стефан Китанов и на целия екип за усилията в тазгодишното издание да има силно присъствие на творци, защото това е солта на всеки кинофестивал. Сигурна съм, че това ще се хареса много на бургаската публика. Бих казала, че изданието тази година е генерална репетиция за нещо, което всички киномани и всички посветени в каузата „София филм фест на брега“ очакват с нетърпение 20-тото издание през 2022 година", допълни Саватева.
В рамките на фестивала режисьорът Надежда Косева води киноклас, който тази година работи по филма "Сцени от живота на една актриса" на Иван Владимиров, също част от фестивалната програма.
Акцент в програмата тази година са българските филми. Ще има и безплатна прожекция на филма на артистичния директор на фестивала проф. Георги Дюлгеров „Мера споредъ мера“ на 26 март.
Билетите за фестивала ще са на цени от 8 лева за редовен, 5 лева за пенсионери и учащи. Те ще се продават от 1-ви март на касата на Културен дом НХК и на каса "Часовника".
Крадци дебнат туристите край Варна: Изчезнаха 2800 евро от заключен автомобил
Бургазлии подмениха златен синджир за 4300 евро в куриерски офис в Ахелой
Тюркоазеният рай на Сардиния се задъхва: 6500 лодки превърнаха морето в паркинг
Емил Кошлуков за критиците на Бургас: Същите плюеха и DARA, после тя спечели Евровизия
Ланс сътвори сензация: С 10 души свали ПСЖ от трона и взе историческа купа
След загубената Евровизия: Къде са другите големи събития на София
Крум Савов срещна Путин на плажа в Слънчев бряг и веднага поиска снимка
Медиците от „Сърце и Мозък“ - Бургас с отворено писмо до Катя Ивкова: Липсва само едно - министърът да си свърши работата
Бургас се сбогува с Радко Дренчев: Семейството му организира панахида на 40-ия ден от кончината му
Бургас, време е за „Черноморец“! „Акулите“ излизат срещу ЦСКА II тази вечер на „Лазур“
Петко Костов оглави новата структура на „Прогресивна България“ в Малко Търново
Деница и приятели превърнаха една лятна вечер в „Градина“ в надежда за мечтано бебе
