×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Премиерът Борисов: По-силен ЕС в областта на сигурността и отбраната е в интерес на партньорството с НАТО


26 Февруари 2021, Петък, 16:17 ч.
Автор: Флагман.БГ

Основна тема, която обсъдиха лидерите, бе сигурността и отбраната

Изпълнението на Стратегическата програма за периода 2019 – 2024 г. продължава да бъде категоричен ангажимент на лидерите от Европейския съвет, потвърди министър-председателят Бойко Борисов в края на втория ден от видеоконференцията на държавните и правителствените ръководителите на страните членки.

Основна тема, която обсъдиха лидерите, бе сигурността и отбраната. В онлайн заседанието участва и генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг, с когото бяха обменени мнения за отношенията между ЕС и НАТО.

Премиерът Борисов изтъкна, че по линия на сигурността и отбраната трябва да продължи утвърждаването на интересите и ценностите на ЕС, което ще подпомогне неговата устойчивост и готовност за ефективно справяне с всички заплахи и предизвикателства в сферата. Министър-председателят акцентира върху ползите от тясното сътрудничество между ЕС и НАТО, както и укрепването на взаимоотношенията с ООН и ключови регионални партньори.

„Убедени сме и се надяваме, че с новата американска администрация ще продължим да работим още по-добре в контекста на евроатлантическите ни отношения и да задълбочим сътрудничеството ни“, отбеляза премиерът Борисов и изрази огромни очаквания по повод предстоящата Среща на върха на НАТО.

Евролидерите и генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг  обсъдиха т.нар. „Стратегически компас“. Разработването на документа започна през 2020 г. като целта му е да внесе по-голяма съгласуваност в отделните инициативи в областта на сигурността и отбраната. Стратегическия компас дава възможност ЕС да засили своето влияние в НАТО като сигурност и отбрана, категоричен бе министър-председателят Бойко Борисов. Същевременно все повече подкрепа среща разбирането на премиера относно актуализиране на плановете на НАТО и това, че не е необходимо всяка държава членка да разполага с абсолютно цялата техника, която съществува на пазара. „Точно обратното - трябва там, където има възможности в регионите да се комбинират въздушните, морските, сухопътните сили, и те да имат своята логистика“, уточни българският министър-председател.

Премиерът Борисов и лидерите на държавите членки на ЕС обсъдиха още политическия и стратегическия характер на партньорството на ЕС с държавите от Южното съседство, което е сред приоритетите на настоящото Португалско председателство на Съвета на ЕС. Южното съседство е основно направление на Европейската политика. Министър-председателят подчерта значението на обновеното и засилено партньорство с Южното съседство с цел преодоляване на общите предизвикателства (като миграцията и бедността) и възползване от споделените възможности чрез активно сътрудничество.


В категории: Политика


18
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Представиха проектобюджета на Несебър Представиха проектобюджета на Несебър 21/08/2026, Петък 16:31 0
18
Коментара по темата
18.
АСЕН ИЛИЕВ
28.02.2021 02:21:43
0
0
А УБИТИЯ БОГ, СЛЕД КАТО ИМ НАБИЛ ШУТОВЕТЕ НА НЕНОРМАЛНИЦИТЕ И ГИ ИЗГОНИЛ ОТ РАЯ/СЪРВЪРА, СИ СЕДЯЛ И СЕ ЗАЛИВАЛ ОТ СМЯХ ДОКАТО ИМ ГЛЕДА СЕИРА :) https://www.youtube.com/watch?v=gMutPbgpl7o
17.
АСЕН ИЛИЕВ
28.02.2021 01:54:06
0
0
ЩОТО НА КОЗЕЛА ТИМУР, ПРИЯТЕЛЯ НА АМУР... МАЙ МУ ЛИПСВА МАСА И ДЪЛЖИНА :)
16.
*********
28.02.2021 01:49:22
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
15.
АСЕН ИЛИЕВ
28.02.2021 01:44:12
0
0
А ИЗРАЗА - ТРЪТЛЕСТА ГРЪЦКА/ЕЙВРЕЙСКА МАЙМУНА, ОТКЪДЕ ИДВА ? :)
14.
*********
28.02.2021 01:35:32
1
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
13.
АСЕН ИЛИЕВ
28.02.2021 01:22:15
0
0
НЯКОЙ ДА Е ЧУВАЛ ИЗРАЗА - BULL SHITS ;)
12.
АСЕН ИЛИЕВ
28.02.2021 01:19:17
0
0
РУСКИНИТЕ, КАТО ПОБЕСНЕЯТ И ТИ ВИКАТ... КОЗЕЛ! ;)
11.
АСЕН ИЛИЕВ
28.02.2021 01:09:52
0
0
АБЕ ДАЛИ Е ЗАБАВНО ДА КЛЕЦАШ КОЗЕЛА? ПЪРВО С НЕГО СЕ ИЗКЛЕЦАХА :)
10.
*********
28.02.2021 00:49:38
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
9.
АСЕН ИЛИЕВ
28.02.2021 00:44:53
0
0
И МИСЛЯ, ЧЕ ОПИТА НА ЕДНИ ЖИВОТНИ ДА КЛЕЦАТ МАЙКИТЕ, СЕСТРИТЕ И БРАТОВЧЕДКИТЕ СИ НЕ Е ТОЧНО ЗА ДА ЗАПАЗЯТ ПАРИТЕ У ФАМИЛИЯТА, А ЗА ДА НАМАЛЯТ ПРОЦЕНТА НА БАЩА ИМ - ЖИВОТНОТО :) НО ТЪЙ КАТО ДУШАТА НЕ Е В СТАФИДКИТЕ, А В СЪРВЪРА, ОПИТА СИ ОСТАВА ПРОСТО ЖИВОТИНСКИ ИНЦЕСТ :)
8.
АСЕН ИЛИЕВ
28.02.2021 00:06:36
0
0
ПРОГРАМКАТА НА ПЕЕРАСИТЕ И ЛЕЕБИЙКИТЕ Е ЕДНА И СЪЩА, НО ПОРАДИ НАЛИЧИЕТО НА МЪЖКО ТЯЛО СЪРВЪРА СЛАГА >70% ОТ ПЪРВОНАЧАЛНАТА ЖИВОТИНСКА ОСНОВА :) Е ТУК СЕ ВИЖДА И ОТ КЬОРАВИТЕ :) https://www.youtube.com/watch?v=7QwE5TuxrM8 ТИШИНА НА ВАСКО И РОСИ В 3 ВАРИАНТА :)
7.
*********
27.02.2021 23:47:16
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
6.
*********
27.02.2021 23:44:07
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
5.
До 2 циганина приел исляма
27.02.2021 09:08:14
1
0
Хахах този още си мисли, че е потомък на велика нация, хайде някой да му обясни, че циганите приели исляма и родени в България не са турци, както си мисли той, ами са си цигани.
4.
Дернев
26.02.2021 18:55:28
2
0
Тука трябва да натиска Нинова ББ да прояеява кураж да говори постояно за влизане на Русия в НАТО или ние вън. А не за ваксини. Там, в този момент, само някоя далавера ще оформвят. Както и с Китай.
3.
що няма
26.02.2021 18:12:55
0
1
дози на Пфайзер , бе каунь
2.
Турчин
26.02.2021 17:34:49
0
1
Ние Турците имаме силна армия .Който няма и разчита на друга той да му мисли.
1.
бахтън
26.02.2021 17:01:53
0
6
Ай стига с тия лозунги, баце! Комунизма отдавна си отиде. Ако се правиш на бай Тошо, не ти се получава
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Две трасета за АМ „Черно море“, но нито едно още няма зелена светлина Две трасета за АМ „Черно море“, но нито едно още няма зелена светлина Магистралата трябва да свърже „Хемус“ при Слънчево с „Тракия“ при Ветрен, а изборът между вариантите от 112 и 115 км остава отворен Отровна примамка за мечка погубила осем лешояда в Централен Балкан Отровна примамка за мечка погубила осем лешояда в Централен Балкан Животновъдът сложил отрова в труп на крава след нападение над стадото му - сред жертвите е Боев, първият брадат лешояд, върнат в българската природа след десетилетия AI камери и пожарни хидранти да пазят Белите дробове на Бургас от огнени стихии (ВИДЕО) AI камери и пожарни хидранти да пазят Белите дробове на Бургас от огнени стихии (ВИДЕО) Деница Груева от СНЦ "Сухото дере" предлага работеща система за ранно откриване на огън и бърз достъп до вода в един от най-рисковите райони край града „Странджа-Сакар“ 2.0: Правителството ъпгрейдва соц рецептата срещу обезлюдяването с 15 млн. евро и шест заплати „Странджа-Сакар“ 2.0: Правителството ъпгрейдва соц рецептата срещу обезлюдяването с 15 млн. евро и шест заплати Четири десетилетия след „Републиката на младостта“ държавата отново плаща на хората да напускат големия град - този път няма комсомолски набор и безплатен апартамент, а онлайн заявление, европейски пари, наем, транспорт и солиден бонус срещу осем месеца работа Бургаски депутат се скара на вицепремиера Иво Христов, че похвалил Бургас Бургаски депутат се скара на вицепремиера Иво Христов, че похвалил Бургас Мирослав Иванов нарече Иво Христов „тотално неадекватен“, а под поста му заваляха въпроси дали помни от кой район е избран Трагедия край Бургас: Трактор премаза собственика си Трагедия край Бургас: Трактор премаза собственика си Васи Осман ремонтирал машината на канал, когато тя внезапно потеглила и минала през него - лекарите два дни се борили за живота му efbet е Официален партньор за България на CEV EuroVolley 2026 efbet е Официален партньор за България на CEV EuroVolley 2026 За първи път брандът става част от Европейското първенство по волейбол като Официален партньор за България Водеща от бТВ слезе от ефир, защото е бременна. Всички питат кой е бащата Водеща от бТВ слезе от ефир, защото е бременна. Всички питат кой е бащата Недкова последователно пази личния си живот далеч от светлините на телевизионното студио Това е 22-годишният Християн, който се опита да превози през Бургаско 35 афганистанци Това е 22-годишният Християн, който се опита да превози през Бургаско 35 афганистанци Християн Димовски бе спрян от граничен полицейски наряд на ГПУ-Малко Търново на 18 август, а в каросерията бяха открити 35 граждани на Афганистан, без документи Офертите заваляха: Хотелиерите очакват септември да изпревари август по морето Офертите заваляха: Хотелиерите очакват септември да изпревари август по морето Намаленията стигат до 50% при отделни предложения, а три нощувки през септември вече излизат колкото две в края на август
САЩ отвориха таен коридор през Ормуз: До 20 танкера минават нощем, но петролът пак лети нагоре САЩ отвориха таен коридор през Ормуз: До 20 танкера минават нощем, но петролът пак лети нагоре Американските военни твърдят, че през южния канал вече извеждат близо 10 млн. барела дневно, докато официалното корабно проследяване вижда едва седем съда за денонощие Музикална буря връхлита Бургас! Атанас Колев, FIRE, V:RGO x SKG, Торино и Пашата и още на Teen Boom Fest' 26 Музикална буря връхлита Бургас! Атанас Колев, FIRE, V:RGO x SKG, Торино и Пашата и още на Teen Boom Fest' 26   Входът е свободен! КЗК установи картел при обществени поръчки за строителна техника КЗК установи картел при обществени поръчки за строителна техника Разследването е показало, че компаниите предварително са обменяли чувствителна търговска информация и са съгласували ключови елементи от офертите си Български тираджия арестуван в Италия с кокаин и марихуана за над 3 млн. евро Български тираджия арестуван в Италия с кокаин и марихуана за над 3 млн. евро Камионът слязъл от ферибот от Барселона, а кучетата Айс и Фрида надушили двойно дъно в полуремаркето - вътре имало 53 пакета марихуана и 26 блока кокаин Генерал от ФСБ е намерен мъртъв в Москва, руските медии съобщават за самоубийство Генерал от ФСБ е намерен мъртъв в Москва, руските медии съобщават за самоубийство 83-годишният Игор Лаптев е ветеран от Афганистан, работил е по информационната сигурност в КГБ и ФСБ, а по-късно оглавява компания за защитени комуникационни системи София се напълни с мигранти, дрога, отпадък и селяндури, а общината преследва детските рождени дни в парка София се напълни с мигранти, дрога, отпадък и селяндури, а общината преследва детските рождени дни в парка Вижте позицията на Кристиян Шкварек  ЦСКА набеляза 196-сантиметров национал на Мозамбик за центъра на отбраната ЦСКА набеляза 196-сантиметров национал на Мозамбик за центъра на отбраната Давид Малембана е сред вариантите на „червените“ за нов централен защитник - познава отлично българския футбол и вече се изправи срещу ЦСКА този сезон Тежка катастрофа затвори Подбалканския път край Павел баня, медицински хеликоптер кацна за ранените Тежка катастрофа затвори Подбалканския път край Павел баня, медицински хеликоптер кацна за ранените Два автомобила са се ударили в района между разклоните за Скобелево и Сахране, по последни данни пострадалите са шестима Министрите на туризма и регионалното развитие започнаха съвместна работа по  реформата, свързана с курортната инфраструктура Министрите на туризма и регионалното развитие започнаха съвместна работа по реформата, свързана с курортната инфраструктура Почивката край кристално чистото море се превърнала в грозна сцена - мъж извадил животното от водата, откъснал щипките му и го хвърлил обратно Представиха проектобюджета на Несебър Представиха проектобюджета на Несебър Представеният проектобюджет е в размер на  73,538 млн. евро ,  като финансовата рамка е насочена към запазване на устойчивостта на общината
Бойко Борисов Бойко Борисов Всички сме хора, всички правим грешки, важното е да не са фатални. Виц на деня Виц на деня Приятели си говорят:
- Моята приятелка е като мобилен телефон.
- В смисъл, че е малка ли?
- Не, в смисъл, че като свърша парите не ми говори.
Виц на деня Виц на деня - Какво е търговия с влияние?
- Когато барманът вижда, че си под влияние на алкохола, но продължава да ти сипва!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Приятелството може да завърши с любов, любовта с приятелство — никога.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори