Пожар в апартамент в бл.8 в жк „Зорница”, откараха мъж в болница
Лицето на възрастен мъж е обгоряло, съпругата му е била спасена от огнеборците
Два противопожарни автомобила и екип на Спешна помощ преди няколко минути пристигнаха пред бл. 8 в бургаския жк „Зорница”, след като съседи подадоха сигнал, че от апартамент на шестия етаж излизат гъсти облаци с дим.
Оказа се, че 78-годишният Георги Вълканов е предизвикал късо съединение заради опита си да поправи старата ел.инсталация в жилището си.
„Опитваше се да оправи контакта до телевизора. Като го включи, всичко пламна и двамата много се изплашихме. Цялото лице на Георги е обгорено. Току-що го отведоха в болница”, разказа съпругата му пред Флагман.БГ. Тя все още не знаеше какви са щетите в апартамента, но призна, че за кратко е изпаднала в безсъзнание заради гъстия дим. Само бързата реакция на огнеборците я спасило от сигурна гибел.
Пожарникарите още са на място, има и два полицейски екипа. Според неофициална информация на Флагман.бг пострадалият ще бъде изписан до час за домашно лечение, той има леки след от изгаряния по лицето, но се е надишал с много дим и се чувства зле.
Шефовете на „Магазин за хората“ ЕАД подадоха оставка след скандала за големите заплати
Корнелия Нинова като рапъра Спенс: Писна й
Сенатът блокира резолюция за ограничаване на военни действия на Тръмп в Куба
До 500 евро помощ за работещи родители в Гърция и възможност за наемане на истинската баба за бавачка
Легендата Гари Каспаров: Става ми лошо като чуя израза "войната на Путин"
Луис Енрике с култов коментар след деветте гола на ПСЖ - Байерн
Отиде си един от най-славните български треньори
Започва сериозно застудяване, жълт код за пет области
Дневен хороскоп за 29 април 2026: Късметът за Овена, но да не рискува
България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела
Студент по "Право" е абсолютен шампион на България в сумото
Криминалист: Христо Ботев е убит в гръб от близко разстояние
