Освен в Царево, бум на новите случаи в Несебър и Средец
За последното денонощие са регистрирани 4 заразени учители, починали са общо 4 пациенти
Бум на новите случаи бележат още две общини на територията на Бургаска област освен Царево. В Несебър и Средец са регистрирани по 12 нови положителни проби за последните 24 часа, като така по брой нови случаи те се нареждат директно след Бургас и Царево.
През последното денонощие на територията на областта има вписани 191 нови случая на коронавирус. От тях близо около 55% или 105 са в община Бургас. Добрата новина обаче е, че няма нито един в тежко състояяние, а едва 8 са хоспитализирани. В останалите общини разпределението е както следва:
Царево (17), Несебър (12), Средец (12), Карнобат (7), Поморие (7), Созопол (6), Руен (6), Приморско (6), Айтос (5), Сунгурларе (5), Камено (3), Малко Търново (0).
Сред заразените за последните 24 часа са четирима учители, един ученик и едно медицинско лице. Починалите пациенти са общо 4.
От началото на пандемията до сега в Бургаска област са регистрирани общо 14 868 положителни проби за коронавирус. От тях оздравелите са 10 428, а починалите са 480.
Към момента хоспитализираните са общо 237, а тези, които са на домашно лечение са 3723.
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци
