Освен в Царево, бум на новите случаи в Несебър и Средец
За последното денонощие са регистрирани 4 заразени учители, починали са общо 4 пациенти
Бум на новите случаи бележат още две общини на територията на Бургаска област освен Царево. В Несебър и Средец са регистрирани по 12 нови положителни проби за последните 24 часа, като така по брой нови случаи те се нареждат директно след Бургас и Царево.
През последното денонощие на територията на областта има вписани 191 нови случая на коронавирус. От тях близо около 55% или 105 са в община Бургас. Добрата новина обаче е, че няма нито един в тежко състояяние, а едва 8 са хоспитализирани. В останалите общини разпределението е както следва:
Царево (17), Несебър (12), Средец (12), Карнобат (7), Поморие (7), Созопол (6), Руен (6), Приморско (6), Айтос (5), Сунгурларе (5), Камено (3), Малко Търново (0).
Сред заразените за последните 24 часа са четирима учители, един ученик и едно медицинско лице. Починалите пациенти са общо 4.
От началото на пандемията до сега в Бургаска област са регистрирани общо 14 868 положителни проби за коронавирус. От тях оздравелите са 10 428, а починалите са 480.
Към момента хоспитализираните са общо 237, а тези, които са на домашно лечение са 3723.
Новите „патриотични паспорти“ на САЩ са с лика на Тръмп (СНИМИ)
САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток
Путин призова за преговори
Ваксината срещу варицела у нас става задължителна от 1 юли
Идеален плажен уикенд, но с калпак: Събота ни пържи с температури до 36°С
Не се стряскайте, ако видите военна техника по пътищата у нас
Историческата жега в Европа: Германия счупи абсолютния си температурен рекорд с 41,3°C
Дневен хороскоп за 27 юни 2026: Скорпионът печели с щедрост, а Лъвът да не дава празни обещания
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
