Освен в Царево, бум на новите случаи в Несебър и Средец
За последното денонощие са регистрирани 4 заразени учители, починали са общо 4 пациенти
Бум на новите случаи бележат още две общини на територията на Бургаска област освен Царево. В Несебър и Средец са регистрирани по 12 нови положителни проби за последните 24 часа, като така по брой нови случаи те се нареждат директно след Бургас и Царево.
През последното денонощие на територията на областта има вписани 191 нови случая на коронавирус. От тях близо около 55% или 105 са в община Бургас. Добрата новина обаче е, че няма нито един в тежко състояяние, а едва 8 са хоспитализирани. В останалите общини разпределението е както следва:
Царево (17), Несебър (12), Средец (12), Карнобат (7), Поморие (7), Созопол (6), Руен (6), Приморско (6), Айтос (5), Сунгурларе (5), Камено (3), Малко Търново (0).
Сред заразените за последните 24 часа са четирима учители, един ученик и едно медицинско лице. Починалите пациенти са общо 4.
От началото на пандемията до сега в Бургаска област са регистрирани общо 14 868 положителни проби за коронавирус. От тях оздравелите са 10 428, а починалите са 480.
Към момента хоспитализираните са общо 237, а тези, които са на домашно лечение са 3723.
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
