Водачите на листи в Пловдив – бивши и настоящи депутати, силно дамско присъствие и тежък лидерски сблъсък
Актьор, адвокатка и бивш фотомодел са сред кандидатите
Партиите имат броени дни да подредят листите за парламентарните избори на 4 април. Какво е положението при водачите в 16-и многомандатен избирателен район – Пловдив-град?
Лидерът на БСП Корнелия Нинова официално пое отговорност и ще оглави листата в града под тепетата, след като изгони от партията олигарха Георги Гергов. Тя ще влезе в лидерски сблъсък със самия премиер и председател на ГЕРБ Бойко Борисов. Засега информацията от най-голямата партия е неофициална. Христо Иванов – съпредседател и най-популярна личност от „Демократична България“, също се очаква да се опита да издърпа гласове във втория по големина град.
Актьорът Веселин Плачков пък бе обявен официално за водач на листата на АБВ. Той е половинка на певицата Мариана Попова. За нея през годините имаше спекулации, че е твърде близка с експрезидента Георги Първанов – пръв председател на АБВ.
„Патриотична коалиция Воля и НФСБ“ се очаква да излъчи човек на Веселин Марешки. Засега се спряга името на депутатката Елена Пешева (бивша Аксиева). Тя се прочу с еротичните си снимки като бивш фотомодел. Като депутат се опита да смени имиджа – насочи се в сферата на образованието.
От коалицията „Изправи се! Мутри, вън!“ вероятно ще издигнат пловдивчанката Мария Капон. Тя е бивш депутат от коалицията ОДС в 40-ото Народно събрание. Бивш председател и на „Единна народна партия“ - една от трите, които официално образуват коалицията около Мая Манолова на предстоящите избори.
От партия „Възраждане“ официално обявиха за водач Елена Гунчева, която е адвокат.
Депутатът Александър Сиди пък по всяка вероятност ще лидира листата на ВМРО.
Все още не е ясно кого ще издигне новата партия на Слави Трифонов „Има такъв народ“, която се очаква да има сериозна тежест на тези избори - социолозите засега я класират на трето място.
За ДПС на този етап също няма информация. Партията на Доган и Пеевски обаче е твърде слаба в Пловдив-град и трудно ще получи депутатски мандат от там.
16-и МИР излъчва общо 11 народни представители.
Историята на опожарения Анхиало събира в Поморие три града от две държави
Спират тировете по „Тракия“ и „Струма“, вижте часовете
Таня Христова за нощния шум край блок Здравец: Когато няма решение, всички сме потърпевши
Подробности за драмата с 3-годишното дете и крокодилите
Съдът вкара зад решетки жена, за която прецени, че лъже за изнасилване
Жестока съдба: Баща осакатен на пътя, минути по-късно друга катастрофа отне живота на 6-годишния му син
Познат на полицията нанесе брутален побой в центъра на София
Кошмар: Мъж падна от 12-ия етаж върху млада жена и я уби
Известна инфлуенсърка и гаджето ѝ намерени разстреляни
Гърция забрани тротинетките за деца под 17 г., глобите стигат 1000 евро
Apple готви юбилеен iPhone 20 с почти 7-инчов екран и скрит Face ID
Прокурорската колегия единодушно остави Емилия Русинова начело на СГП

-Мария Капон/бе най-заможният депутат в 40-то НС, ако не е ясно защо - пак и прочетете името...да и няма нищо общо с Ал Капоне! /
- Елена Гунчева - категория пълно куку .
И двете имат шанс "0" да влезнат в НС;
Пловдив винаги е бил син и ще подкрепи десницата, дори и да са случайници
Абсолютно си прав......Освен това майните са с биполярно разтройство придружено с тежка шизофрения и параноя........
С други думи Майна таун (Пловдив) е .....ДИАГНОЗА
Че 11 години все нечестни ли бе?
Е да де, обаче ГЕРБ за пръв път организира парламентарни избори. Всичките победи досега са в избори организирани от Орешарски, Станишев и служебни кабинети на Румен Радев, Огн Герджиков. Така че айде стига!
Правилно Христо Иванов се е ориентирал за там. Ще събере поне 100 гласа.
Резултат=0