Галина Христова, ГЕРБ: Имам план с. Трояново да стане още по-добро място за живот
Ще разчитам на всички хора, които искат промяна, категорична е Христова
Галина Христова е кандидат за кмет на село Трояново в Община Камено. Тя спечели доверието на партия ГЕРБ, които заложиха на нея в оспорваната надпревара между трима кандидати. Галина Христова е местен човек, живее и работи със семейството си в с. Трояново.
- Госпожо Христова, вие сте единствената жена кандидат за кмет на село Трояново. Защо се впуснахте в това предизвикателство?
- Амбициите ми са свързани с развитието на нашето населено място. Ще разчитам на всички хора, които искат промяна. Тя вече започна, след като Жельо Вардунски стана кмет на Община Камено. Това се отрази и при нас. Направиха се много неща, които са полезни за хората в Трояново, но трябва и инициатива от кмета на селото. Аз мога да работя в екип, мога да обединявам хората и съм сигурна, че ще постигнем добри резултати.
- Какви са конкретните ви приоритети за работа, ако ви изберат за кмет?
- Задачата на всяка местна власт е да създава по-добри условия за живот на хората. Ако това се случи и при нас има възможност тук да се завърнат млади хора, които сега работят в чужбина. Знам, че много от тях имат желание да си дойдат, но трябва и ние да си свършим работата. В програмата ми съм написала няколко конкретни неща:
- Реконструкция на главната улица;
- Асфалтиране на поне една улица всяка година;
- Реконструкция на тротоари;
- Поставане на автобусна спирка в центъра;
- Облагородяване на гробищния парк;
- Ремонт и изграждане на частична канализация;
- Ремонт на сградата на здравната служба;
- Подмяна на дограмата на читалището;
- Саниране и боядисване на сградата на Кметството;
- Нови контейнери за смет;
- Изграждане на зеленчуков пазар за местни производители.
- Програмата ви звучи добре. Обсъдихте ли я с кмета Жельо Вардунски?
- Разбира се. Както казах по-горе работата е екипна. Затова преди да обявя плана ми за работа обсъдих всеки един проблем с кмета Вардунски. Той доказа, че е най-успешния кмет на Камено. Вярвам, че с подкрепата му село Трояново ще върви напред.
- Какво казвате на хората, защо да гласуват за вас?
- Защото е много важно кметът на село Трояново да е активен и амбициозен човек. Само така условията за живот могат да се подобрят. Познавам се с всички хора от нашето село, надявам се да ме подкрепят в неделя с бюлетина номер 13.
Левски е шампион след 17 години чакане: 27-ата титла се върна на Герена
Правителство до дни? Прогресивна България няма да бави мандата
Фалит на авиокомпания в САЩ: Скъпото гориво удря евтините полети
Село, изгоряло до последната къща, оживя във възстановка на Априлското въстание
Трагедия в Петрич: Прокурор заспа и автомобилът му падна в дере, жена загина
Бандити превзеха танкер край Йемен, плавателният съд поел към Сомалия
Иван Гайков: Пред Община Приморско се откриват сериозни възможности за развитие
Китай се опълчи на САЩ: Няма да спазваме санкциите за иранския петрол
Тръмп изтегля 5000 американски войници от Германия след остър спор с Мерц
Плувец мина 55 км сред 5500 крокодила и счупи световен рекорд
Китът Тими вече е на свобода след спасителна акция край Германия
Крис и Юлиян от „Молец“ се готвят за турне с „Параклис“
