Финландия налага 3-седмична блокада
Страната е третата с най-ниски нива на коронавирусни инфекции в Европа
Финландия влиза в триседмична блокада от 8 март, обяви премиерът на страната Сана Марин заради ръст на новите случаи на коронавирус, информира "Ройтерс". Блокадата няма да включва вечерен час, но ресторантите ще бъдат затворени и учениците на възраст над 13 г. ще продължат обучението дистанционно, поясниха от правителството.
Събиранията се ограничават до 6 души. Според местни медии Марин е заявила, че от Коледа в страната се разпространява по-вирулентният британски щам. 3/4 от случаите са свързани с този щам, пише Лупа.
Финландия е третата държава с най-ниски нива на коронавирусни инфекции в Европа след Исландия и Норвегия, но скандинавската държава с 5,5 милиона души население регистрира рязко покачване на новите случаи. Вчера са потвърдени 590 случая. Районите около столицата Хелзинки са най-тежко засегнати.
Почина Личо Стоунса - виртуозът, свирил с най-големите в българската музика
Опасни пътища на 27 януари
Пренасяне на мощите на Св. Йоан Златоуст - православният календар и символиката на деня
Blossom Gardens – нов живот сред зелените хълмове и тишина, само на минути от Бургас
Февруари ще промени живота на Лъв, Козирог и Риби - ето какво ги очаква
Цените на имотите в София ще скочат с до 10% през 2026 г.
Мелбърн "гори" - жегата играе за Алкарас, Джокович и Синер са като в капан
Буря отне живота на млада учителка
Шоколадов мус с авокадо - перфектният диетичен десерт
Февруари ще донесе несметни богатства на тези четири зодии
Рекордно обезщетение: Болница ще плати 1,2 млн. лв. за смърт на родилка

Дали има по тъп министър председател в Европа или в светът