3 години затвор за рецидивист, бил и ограбил 95-годишен
Той взел пенсията на мъжа, ударил го в главата
Окръжният съд в Монтана наложи наказание от 3 години затвор на мъж за грабеж при опасен рецидив на 95-годишен самотно живеещ в село Василовци.
Пред съда 32-годишният А. Н. П. – без образование, безработен и многократно осъждан, се призна за виновен, че на 10 септември 2020 г. в село Василовци, област Монтана, по-малко от месец след като излязъл от затвора, нападнал пред дома му току що взелия пенсия 95-годишен мъж, нанесъл му удари в областта на главата, извил ръката му, съборил го на земята и му отнел портмоне с 400 лева, пише днес.бг.
Обвиняемият заяви, че доброволно подписва споразумението за наказание 3 години "лишаване от свобода", които да изтърпи ефективно при първоначален строг режим.
Причинените от престъплението имуществени вреди - отнетата сума от 400 лв., са възстановени, което допринася за решаване на делото чрез споразумение. Той бе осъден и да заплати 750.30 лв. – разноски по делото.
Определението на съда е окончателно и не подлежи на обжалване.
Доц. Ангел Кунчев ли ще е кандидатът за президент на ГЕРБ
Не бъди детектив в собствената си връзка!
Ново изпитание за Тибет: Земетресение удари района след опустошителните наводнения
САЩ пращат атомния самолетоносач Теодор Рузвелт в Близкия изток за поне 7 месеца
Обратното броене започна: Ето колко дни остават до лятото
Тянко хвърли бомба в „Къщата на инфлуенсърите“: Има ли тайна афера с женен футболист на „Левски“?
София с бюджет от 1,54 млрд. евро за 2026 г., над 300 млн. евро отиват за инвестиции
Украинските дронове удариха тежко „Лукойл“: Трите най-големи рафинерии в Русия спряха
НАП, Полицията и „Главна инспекция по труда“ провериха 15 търговски обекта на „кухи“ дружества
Дрон след дрон по Южното Черноморие: Нов сигнал вдигна ВМС край Созопол
28 души висяха с главата надолу близо половин час: Две момичета получиха по 275 хил. долара обезщетение
