Махат павилиона с тока-убиец до дни
Павилионът, който се води на територията на болница “Свети Иван Рилски”, получава ток от кабел, излизащ от шахта, захранваща светофара, който е в експлоатация от 2019 г.
Незаконният павилион, захранван от оголения кабел, станал причина за смъртта на 16-годишния Людмил, ще бъде премахнат другата седмица. Това обяви днес главният архитект на София Здравко Здравков на извънредно заседание на Комисията по устройство на територията, архитектура и жилищна политика към Столичния общински съвет, пише Труд.
Момчето от квартал “Факултета” загина от токов удар на тротоара на бул. “Иван Гешов” на 14 февруари. На обсъждането за причините, довели до трагедията, представители на ЧЕЗ не се явиха, въпреки че към тях имаше много въпроси. От дружеството изпратиха писмо, че няма нови факти и че компанията не е изграждала съоръжения от електромера до павилиона. ЧЕЗ обаче е дало разрешение павилион “Орехчето” да се включи в електрозахранването на блок 121 от другата страна на булеварда, без да има удостоверение за въвеждане в експлоатация.
Павилионът, който се води на територията на болница “Свети Иван Рилски”, получава ток от кабел, излизащ от шахта, захранваща светофара, който е в експлоатация от 2019 г.
Според арх. Здравков колегите му от район “Триадица” са проспали фактът, че павилионът е незаконен, както и шестте писма, които им изпратил от септември 2020 г. до края на януари т. г. с искане да бъдат премахнати подобни преместваеми обекти.
От петък мобилни търговски съоръжения ще могат да бъдат премествани по реда на репатриране на автомобили, след обнародвания във вторник Закон за устройство на териториите, каза арх. Здравков. Такава практика да бъдат вдигани с “паяк” е имало до 2001 г., след което е била отменена.
“Поискал съм от кметовете на районите да ми дадат списък на длъжностни лица, които да бъдат санкционирани от 1000 до 5000 лв., защото не са си свършили работата. Призовавам кметовете да не крият служители”, каза главният архитект на София.
Кметът на община “Триадица” Димитър Божилов, побърза да отговори, че след трагедията с Людмил, подчинените му са се раздвижили.
Столична община е подготвила писмо към ЧЕЗ да спре електрозахранването на всички обекти, които нямат удостоверение за въвеждане в експлоатация, за да не се повтори трагедията.
Без ръст на минималната заплата до 2028 г. и нови осигуровки за част от държавния сектор
Държавата създава приложение, което ще показва в реално време цените на основните хранителни продукти
Млада майка забрави двете си деца в кола при 40-градусова жега във Франция, те починаха
Съдбоносни промени очакват тези зодии в следващите три месеца
Нежна, кремообразна и освежаваща – тази сладоледена торта буквално се топи в устата
България представи в Анкара възможностите си за СПА и здравен туризъм
Употребата на алкохол повишава опасността от онкологични заболявания с до 50%
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите
Наша плеймейтка претърпя тежка катастрофа, показа последиците
За какво се харчат парите от глоби и фишове
България пак ще прави автомобили!
Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия
