Махат павилиона с тока-убиец до дни
Павилионът, който се води на територията на болница “Свети Иван Рилски”, получава ток от кабел, излизащ от шахта, захранваща светофара, който е в експлоатация от 2019 г.
Незаконният павилион, захранван от оголения кабел, станал причина за смъртта на 16-годишния Людмил, ще бъде премахнат другата седмица. Това обяви днес главният архитект на София Здравко Здравков на извънредно заседание на Комисията по устройство на територията, архитектура и жилищна политика към Столичния общински съвет, пише Труд.
Момчето от квартал “Факултета” загина от токов удар на тротоара на бул. “Иван Гешов” на 14 февруари. На обсъждането за причините, довели до трагедията, представители на ЧЕЗ не се явиха, въпреки че към тях имаше много въпроси. От дружеството изпратиха писмо, че няма нови факти и че компанията не е изграждала съоръжения от електромера до павилиона. ЧЕЗ обаче е дало разрешение павилион “Орехчето” да се включи в електрозахранването на блок 121 от другата страна на булеварда, без да има удостоверение за въвеждане в експлоатация.
Павилионът, който се води на територията на болница “Свети Иван Рилски”, получава ток от кабел, излизащ от шахта, захранваща светофара, който е в експлоатация от 2019 г.
Според арх. Здравков колегите му от район “Триадица” са проспали фактът, че павилионът е незаконен, както и шестте писма, които им изпратил от септември 2020 г. до края на януари т. г. с искане да бъдат премахнати подобни преместваеми обекти.
От петък мобилни търговски съоръжения ще могат да бъдат премествани по реда на репатриране на автомобили, след обнародвания във вторник Закон за устройство на териториите, каза арх. Здравков. Такава практика да бъдат вдигани с “паяк” е имало до 2001 г., след което е била отменена.
“Поискал съм от кметовете на районите да ми дадат списък на длъжностни лица, които да бъдат санкционирани от 1000 до 5000 лв., защото не са си свършили работата. Призовавам кметовете да не крият служители”, каза главният архитект на София.
Кметът на община “Триадица” Димитър Божилов, побърза да отговори, че след трагедията с Людмил, подчинените му са се раздвижили.
Столична община е подготвила писмо към ЧЕЗ да спре електрозахранването на всички обекти, които нямат удостоверение за въвеждане в експлоатация, за да не се повтори трагедията.
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола
GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба
71 зрелостници от най-голямото училище в Несебър получиха дипломите си
Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята
Остров Света Анастасия се превръща в театрална сцена – смехът е гарантиран
Тръмп открива 16-дневните чествания за 250 години от създаването на САЩ
Предполагаемият убиец от Угърчин излязъл от затвора преди дни
