×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Георги Дерменджиев пред Betenemy: Загубата в Пловдив не може да разклати Лудогорец преди дербито на върха


24 Февруари 2021, Сряда, 11:27 ч.

С Лудогорец треньорът вдигна също три шампионски титли и една Суперкупа на страната

Георги Дерменджиев е записал със златни букви името си в историята на Лудогорец, след като под неговото ръководство разградчани се превърнаха в първия български отбор, спечелил победа в групите на Шампионската лига. С Лудогорец Дерменджиев вдигна също три шампионски титли и една Суперкупа на страната.

В ексклузивно интервю пред Бетенеми Георги Дерменджиев разкрива своите очаквания за свирепата битка за върха, за дербито, в което цяла България е вперила очи – Лудогорец срещу ЦСКА София, в събота в Разград.

- Г-н Дерменджиев, интригата за титлата се завърна, което е добре за футболните фенове, но не и за Лудогорец. Ще успее ли отборът да излезе от тази деликатна ситуация?

- Това че преднината е намалена, е добре като конкуренция, но не мисля, че ще се отрази на Лудогорец. Това е клуб, който разполага с качествени играчи и дълга пейка, и аз мисля, че скъсената разлика в точките няма да му повлияе на настройката, самочувствието и увереността.

- Има ли ЦСКА психологическо предимство, предвид това, че е във възход и влиза в дербито след серия от победи, докато шампионът загуби последния си мач?

- Мачове се играят, печелят се и се губят. Да, вижда се подем в ЦСКА, като серия от победни мачове, но лично аз мисля, че мачът няма да е лек за никого. Предстои да видим тактическо надиграване и всеки от двата отбора ще се стреми да даде най-доброто от себе си, за да спечели.

- Какво очаквате в тактически аспект от първия сблъсък между Валдас Дамбраускас и Бруно Акрапович?

- Ролята на треньорите е да изберат правилната стратегия, за да стигнат до положителен резултат. Едва ли ще има изненади, има си психология, която показва всичко. Каквито и тактически варианти да се предприемат, треньорите ще имат готовност да променят това, което са замислили като начин на поведение на своите, в хода на двубоя и в зависимост от неговия развой.

- Ако трябва да сравните съперниците по спортно-технически потенциал, на кой давате предимство?

- Не мога да коментирам това. Индивидуалните качества на играчите и строгата тактическа дисциплина ще окажат влияние върху дербито.

- Мнозина специалисти смятат, че защитата е най-слабата линия на Лудогорец. Ще се възползва ли ЦСКА?

- Не съм съгласен, че може да се поставя въпросът за отделни линии. Един отбор, когато губи, целият отбор носи вина, и после треньорът анализира и си прави съответните изводи за допуснатите грешки.

- Ще липсва ли Али Соу в атаката на ЦСКА?

- Беше паснал много добре и много разчитаха на него. Но все пак трансферът му е политика на клуба. Мисля, че неговият заместник Кайседо ще влезе в ритъм и също ще помогне на ЦСКА.

- Кой ще е основният коз на „червените“ за позитивен резултат?

- Много е трудно е да се предположи. Предварителната нагласа и на двата отбора ще бъде да се извлече максимумът, защото този мач е важен, въпреки че не е определящ за крайното класиране.

- Може ли бъде спрян Кешеру, който не спира да бележи?

- Кешеру е много добър нападател, много добър голаджия и непрекъснато го доказва. Всеки играч има ден, както се казва, така че в ЦСКА ще обърнат специално внимание на Клаудио.

- Вие, ще се изненадате ли, ако Ренан остане на пейката след трите допуснати гола срещу Локомотив и особено след грешката му при третото попадение, което коства загубата на „орлите“?

- Не трябва да корим играчите, които правят грешки, защото всеки прави грешки. Нямам представа как ще подходи треньорът в този случай. Но се знае, че Лудогорец има още двама добри вратари и който от тях бъде най-подготвен, сигурно на него ще се разчита.   

- Кой футболен компонент е възможно да направи разликата между двата отбора в хода на двубоя?

- Голът е важният компонент, който ще окаже въздействие върху такъв мач. Този, който поведе в резултата, ще получи психологическо предимство, тъй като другият отбор ще трябва да търси промени в движение за изравняване и обрат.

- Защо смятате, че резултатът няма да окаже влияние върху спора за титлата. Все пак при победа Лудогорец ще се откъсне с цели шест точки?

- Предстоят още много мачове, така че резултатът от съботния мач няма да реши кой ще завърши първи. Без значение дали Лудогорец ще има 6 или 3 точки аванс. Същото се отнася и ако ЦСКА изравни точките. След това ще има по още 7 срещи в редовния сезон и други 5 в плейофите.

- Г-н Дерменджиев, докога ще продължи футболната приказка на тима от Разград?

- Още дълго време. Като знам амбицията на собствениците и на хората, които контролират дейността в клуба и вижданията им, като знам по какъв начин работят всички, още дълго време Лудогорец ще се задържи на върха.

- Вярвате ли, че ЦСКА София и ЦСКА 1948 ще заровят томахавките и ще се обединят?

- Това е трудно да се прогнозира и зависи изцяло от ръководствата на двата клуба. Най-важно е отборите в България да се развиват и да имат напредък, за да допринесат да се върне качеството в родния ни футбол, каквото е било.

- Искате да кажете, че е добре за футбола ни да има отбори като Локомотив Пловдив и Арда?

- Не само те. Има също Берое, Черно море, ЦСКА 1948. Левски ще бъде един ден пак Левски, Ботев Пловдив, да не изреждам още имена. Такива и други тимове, които израстват и бележат постоянен напредък, и ако са им здрави футболистите, тогава би се създала добра конкуренция, която е предпоставка за така желаното качество. Имайте предвид обаче, че през последната година ние не можем да дадем реална оценка на постигнатото от клубовете. Защото треньорите започваха работната седмица с едни футболисти, а след дни много от тях отпадаха за предстоящите мачове заради положителни тестове за коронавирус. Следваха карантини, терапия и т.н. Всичко това нарушаваше тренировъчния и игровия ритъм, и лимитираше избора за оптимален състав.


В категории: Спорт


Коментари
Тервел ИЛИЕВ "Малък гигант" проплака в България (СНИМКА) "Малък гигант" проплака в България (СНИМКА) 28/02/2026, Събота 10:20 1
Димитър КИРЯКОВ Принц Уилям шокира света с изказване за Меган Принц Уилям шокира света с изказване за Меган 28/02/2026, Събота 10:00 0
Димитър КИРЯКОВ ЕЦП шокира с информация за еврото ЕЦП шокира с информация за еврото 28/02/2026, Събота 09:40 3
Емел МАХМУД Прощаваме се с Асен Шопов Прощаваме се с Асен Шопов 28/02/2026, Събота 09:00 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Мъжът на Емилия си купи „Ферари“ за 600 000 евро Мъжът на Емилия си купи „Ферари“ за 600 000 евро Суперлуксозната спортна машина е истинско бижу на четири колела и ясно показва, че семейството се радва на отлични финанси Колко българи празнуват имен ден на Тодоровден Колко българи празнуват имен ден на Тодоровден 124 232 са именниците, които трябва да почерпят на Тодоровден "Малък гигант" проплака в България (СНИМКА) "Малък гигант" проплака в България (СНИМКА) Новороденото бебе тежи внушителните 5790 грама и е с дължина 56 сантиметра Иван Брегов: Няма безпристрастно разследване на драмата „Петрохан“, спуснаха ни сценарий Иван Брегов: Няма безпристрастно разследване на драмата „Петрохан“, спуснаха ни сценарий Неприятно е, че от един месец ровим в скелети, каза пък журналистът Ружа Райчева Стачка заради ниски заплати: София е на крачка да остане без транспорт Стачка заради ниски заплати: София е на крачка да остане без транспорт КНСБ предупреждава за транспортен колапс Трайчо Трайков: Нито един потребител няма да плати неправомерно завишена сметка за ток Трайчо Трайков: Нито един потребител няма да плати неправомерно завишена сметка за ток Хиляди жалби заляха електроразпределителните дружества, установени са технически грешки и ще има компенсации при доказано надвзети суми Съдия за Петьо Еврото и Мартин Нотариуса: Докато не разкрием истината, ще живеем в страх Съдия за Петьо Еврото и Мартин Нотариуса: Докато не разкрием истината, ще живеем в страх  В много тежка конституционна криза сме, защото хора като тях и убития Алексей Петров са брокери на влияние от страна на криминалната или политическата система, каза тя Ще бъде ли ремонтиран един от най-натоварените подлези в Бургас Ще бъде ли ремонтиран един от най-натоварените подлези в Бургас Съоръжението свързва ЦГЧ с ж.к. „Възраждане“ и ежедневно се използва от стотици пешеходци БДЖ вдигна цените с 40 % след приемането на еврото БДЖ вдигна цените с 40 % след приемането на еврото С идването на еврото се появиха и нови тарифи за железопътния превозвач Енергийният министър за шока със сметките за ток: Причината е в повреди и в студа Енергийният министър за шока със сметките за ток: Причината е в повреди и в студа Ако сте подали жалба, трябва да месец да направят проверка и ако изтече срокът за плащане, няма да ви го спрат, обясни той
Израел нанесе удари по Иран: Тел Авив обяви извънредно положение Израел нанесе удари по Иран: Тел Авив обяви извънредно положение Затворено е въздушното пространство, училищата няма да работят Смятате да пътувате за Гърция за почивните дни? По-добре да се откажете! Смятате да пътувате за Гърция за почивните дни? По-добре да се откажете! 24-часова транспортна стачка блокира страната   Тръмп търси сделка с Иран, но не изключва военен сценарий Тръмп търси сделка с Иран, но не изключва военен сценарий Вашингтон води интензивни преговори, но напрежението расте и западни държави изтеглят дипломатите си от Техеран Тръмп търси сделка с Иран, но не изключва военен сценарий Тръмп търси сделка с Иран, но не изключва военен сценарий Вашингтон води интензивни преговори, но напрежението расте и западни държави изтеглят дипломатите си от Техеран Ултралуксозно BMW i7 поевтиня със 70 000 евро само за 12 месеца Ултралуксозно BMW i7 поевтиня със 70 000 евро само за 12 месеца Лимузината е натъпкана с екстри и е изминала едва 27 597 километра Украински банкер загина след падане от прозорец в Италия, синът вкарал баща си в капана Украински банкер загина след падане от прозорец в Италия, синът вкарал баща си в капана Накарали жертвата да преведе 250 000 евро в криптовалута Русия забранява филмите без традиционни ценности Русия забранява филмите без традиционни ценности Нови закон, подписан от Путин, ще допуска в страната само патриотични ленти, възхваляващи крепкото семейство и историческата памет  Испания отказа да вкара в затвора мигрант, изнасилил непълнолетна Испания отказа да вкара в затвора мигрант, изнасилил непълнолетна Съдът му отреди само два месеца общественополезен труд  Полети от Летище Бургас 2026: директни и сезонни маршрути (април – октомври) Полети от Летище Бургас 2026: директни и сезонни маршрути (април – октомври) Вижте пълната летателна програма Нови ограничения за жените в Афганистан налагат талибаните  Нови ограничения за жените в Афганистан налагат талибаните  Указът предвижда и възможност за лишаване от свобода на жени, които посещават често свои роднини без разрешение от съпруга си    
Росен ПЛЕВНЕЛИЕВ Росен ПЛЕВНЕЛИЕВ Кабинетът „Гюров“ е създаден, за да даде пълен комфорт на Румен Радев. Виц на деня Виц на деня - Скъпи, какъв подарък искаш за рожденния си ден?
- Не знам.
- Какво най-много ти харесва?
- Съседката от третия етаж...
Виц на деня Виц на деня В чата:
- Как да те позная?
- Ще бъда с дънки, висока съм 165 см и тежа 55...
- Добре, аз съм със светло яке, ще нося кантар и рулетка.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "Най-опасната форма на слепота е да вярваш, че твоята перспектива е единствена реалност.." Ницше
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори