И граничните полицаи ще ни връчват неплатени фишове
Граничните полицаи да имат право да ни връчват неплатени глоби на границата. Това предлага вътрешният министър Христо Терзийски. Идеята идва въпреки решението на Върховния административен съд, който нареди на МВР да спре проверките на границата с Гърция за неплатени глоби към КАТ.
На път за Гърция например вече не само КАТ ще следи за неплатени глоби, но и Гранична полиция.
Такава практика имаше миналото лято. Нещо повече – имаше шофьори, които бяха спирани на границата заради неплатени задължения. Съдът обаче обяви, че това е незаконно.
„Когато проверяват за глоби, 99% от чакащите да влязат или да излязат, или нямат глоби, или са си ги платили. Защо семейства с малки деца, или възрастни хора трябва да стоят с часове под слънцето, без да са виновнии, без да има причина да чакат”, казва адвокатът проф. Иван Тодоров.
Шофьори също посрещат на нож идеята на МВР.
„Полицаите са страшно много и могат сами да си свършат работата, не е нужно да занимават гранична полиция”, смята шофьорът Стоил Нешев.
Според вътрешния министър с новите правомощия на Гранична полиция ще се засили контрола на движението по пътищата, както и ще се повиши на събираемостта на глобите. Замислено е на границата да има ПОС-терминали.
Как да предпазим акумулатора от студа
Кирил Добрев за проекта на президента: Навремето царят вкарваше артисти, сега – спортисти и военни
Защо е важно децата да спортуват - инвестиция в здраве, дисциплина и увереност
Тамара Глоба: 3 зодии влизат в златен период
Бащата на убития Алекс пострадал в катастрофа, две години се лекувал с медитация
Прекаленото гледане на телевизия може да нанесе големи вреди
Коя е най-злопаметната зодия и защо не забравя кой я е наранил
Гореща супа срещу грип - естествен лек за бързо възстановяване
Все повече хора работят след пенсия
3 стъпки да не сте сами на следващия Свети Валентин
Олимпиецът ни Благой Тодев: И деца може да ме бият
Ханзи Флик каза какво се случва с лидера на Барса Рафиня
