Лекари от Бургас ще ваксинират хората в Ахтопол, останали без медицинска помощ
Точно в 11:00 часа започва ваксинацията, обяви кметът Станислав Димитров
Започва ваксинацията в Ахтопол. Макар градът да остане без медицинска помощ, след като единственият лекар в района се пенсионира, хората, които имат нужда от ваксини, ще бъдат имунизирани. Това става възможно благодарение на мобилен екип от РЗИ – Бургас. Пред БНТ кметът на Ахтопол Станислав Димитров каза, че точно в 11:00 часа ще започне ваксинацията.
Днес кабинетът на д-р Марков отново е отворен, но не защото е намерен негов заместник, а тъй като по-късно през деня се очакват мобилни екипи от Регионалната здравна инспекция – Бургас, които ще пристигнат в града, за да ваксинират желаещите жители, каза репортерът Давид Сукнаров.
„Всички жители на Ахтопол и на съседните села, които имат нужда да бъдат имунизирани, ще получат първата си доза от ваксината в този кабинет на ул. „Свети Никола“. Мобилните екипи ще обхванат почти цялата територия на община Царево. Те ще посетят Кости и Бродилово“, заяви Станислав Димитров.
„Хората в Ахтопол ще бъдат имунизирани с ваксината на АстраЗенека. Желаещите са около 60 души. Това са предимно трудноподвижни хора. Осигурили сме превоз от всяка една точка, за да може да посетят кабинета. Ваксинацията ще продължи до 13:00 часа, а след това лекарите от Бургас ще заминат за Кости“, добави той.
„Добре е, че ще дойдат мобилни екипи от Бургас, защото много хора не могат да се придвижват, не могат да отидат дори до Царево. Ние сме като сирачета без лекар, а сега ще можем да се ваксинираме“, заяви Венцислав Стефанов.
„Не съм се замислял дали да се ваксинирам или не. Нямам никакво притеснение. Отдавна чакам този момент“, сподели той.
Ще скочат ли цените на смартфоните заради ИИ
Шотландия арестува двама ирански шпиони, опитали да влязат в базата за ядрени подводници
В Гърция дават по 1500 евро допълнително на лекари , за да работят по малките острови
Областният управител на Добрич след мора на дефини: Няма замърсяване в района на Шабла
Русе откри круизния сезон с петзвезден кораб и туристи от Австралия
Немски овчарки събраха Бутан: над 50 кучета показаха сила, дисциплина и класа
45 години НДК: дворецът на културата, който още диктува ритъма на София
Джеймс Дорси: Ормузкият проток дава предимство на Иран във войната
Евакуация в препълнен с клиенти столичен мол
Президентът към младите: България трябва да ви завещае мир и шанс за талант
Обявиха 20 април за неучебен ден в чест на Априлското въстание
