Маските на открито остават задължителни
Ограничението ще е в сила до 7 март
Носенето на маски на открити обществени пространства в община Кюстендил остава задължително до 7 март включително. За същия период се запазва и въведения пропускателен режим за поликлиниката в Кюстендил, стана ясно от решения на Областния кризисен щаб. "Въпреки наложените допълнителни мерки, ситуацията продължава да бъде притеснителна. Заболеваемостта на 100 хил. за изминалите две седмици е 445 души. Има тенденция на плато, но броят на болните расте. Това не ни дава основание да премахнем наложените допълнителни мерки засега", каза областният управител Виктор Янев, който е председател на щаба.
Той допълни, че заболелите за последните три месеца в Кюстендилска област са 2 354, като средната заболеваемост на ден е 28 човека. По данни на директора на РЗИ - Кюстендил - д-р Златко Величков, броят на карантинираните на територията на областта е 630, на домашно лечение са 571 човека. Хоспитализирани са 131 души.
До момента в областта са излекувани 4797 души, а починалите са 248. Общо обхванатите с имунизации до момента в област Кюстендил са 1387. Към днешна дата общо поставените дози в Кюстендилска област са 1807. Втора доза са получили 420 души. Само през вчерашния ден са ваксинирани 206 човека, отбелязва БТА.
Ердоган затвори водещ университет в Истанбул с над 20 000 студенти
Защо главният комисар на МВР Георги Кандев замлъкна
Доцова подари на Папа Лъв икона и чипровски килим
10 500 ученици и културни дейци ще се включат в най-пъстрото шествие за 24 май в Бургас
Планетариумът и „ПланетУм“ в Бургас посрещат безплатно деца на 1 юни
Част от оригиналното стълбище на Айфеловата кула бе продадена за 450 000 евро
Магистър от БСУ със сребърен медал от НСОМ’2026
Горските служители на Югоизточно държавно предприятие се обучават за пожароопасния сезон
Четирима убити и 35 ранени при украинска атака срещу ученическо общежитие
КЗП затвори временно спа хотели и ресторант заради нарушения в туристическия сектор
Правят пари на гърба на Дара, продуцентите ѝ заплашват със съд
Тежка катастрофа на АМ Тракия преди Бургас
