Обявяват още интересни заглавия от „София Филм Фест на брега“
Вече е известно, че първата лента е „Февруари“ на Камен Калев
Нови детайли от програмата на 19-то издание на „София филм фест на брега“ ще бъдат обявени на пресконференция, която традиционно се провежда в разгара на подготовката на чакания от киноманите форум.
Тази година тя ще бъде на 26 февруари, петък, от 11 ч.
Бургаските журналисти ще могат да участват в нея онлайн или на живо – в зрителна зала „Тончо Русев“ на обновения Културен дом НХК, която дава възможност да бъдат спазени всички мерки за безопасност. И в двата случая ще имат възможност да задават своите въпроси към Стефан Китанов - директор на „София филм фест“, проф. Георги Дюлгеров -художествен ръководител на фестивала в Бургас, Диана Саватева - зам.-кмет „Култура, туризъм и спорт“ при Община Бургас, Надежда Косева - ръководител на Киноклас Бургас, Николай Урумов - продуцент на филма „Петя на моята Петя“ и Кристина Ингилизова - представител на организационния екип на фестивала.
Лайф стрийм от пресконференцията ще се излъчва в фейсбук страниците на „София филм фест на брега“ и на Община Бургас:
https://www.facebook.com/sffnabrega
https://www.facebook.com/Burgas.Municipality
Представителите на медиите, които нямат възможност да присъстват в залата, могат да публикуват въпросите си като коментар в страниците по време на пресконференцията и те ще бъдат зададени от името на медията.
Пресконференцията е отворена, в нея могат да се включат и граждани, но само онлайн. Така, ако все още не са имали възможност да видят как изглежда обновеният Културен дом на НХК, ще надникнат в различните зали чрез клипа, който ще бъде пуснат по време на пресконференцията.
В 19-ото издание на „София филм фест на брега“ са включени филми от селекцията в Кан, претенденти за „Оскар“ и „Златен глобус“.
Вече е известно, че първата лента е „Февруари“ на Камен Калев. А с кой филм ще бъде закрит престижният фестивал, ще научите на 26 февруари.
Православната църква чества Свети свещеномъченик Власий, има строги поверия за днес
Вселената носи точно това, от което имамат нужда 4 зодии на 11 февруари
Как безопасно да почистиш скреж и запотяване от предното стъкло
Промени в АРС директивата и новото задължение за отговор: какво означават за онлайн търговците
Два тира и пет автомобила катастрофираха в Суходол
Празниците на любовта и виното в Несебър - традиции, емоции и празнично настроение
Задържаха 19-годишен за нападение над две деца в столичното метро
Мадрид премина границата от 75 000 собственици с три жилища
Европейският парламент договори условия по търговския пакт със САЩ
Какви са стъпките за издаване на разрешително за оръжие в България
Разследват сигнал за блудство с 5-годишно дете в Сливен
Намериха контрабандни цигари за над 80 хил. евро в палети със закачалки за дрехи
Съдия от Окръжен съд-Бургас участва в национален форум за борба с детския кибертормоз
