×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Десетки измамени след обещания за евтини заеми в интернет


22 Февруари 2021, Понеделник, 13:00 ч.
Автор: Флагман.БГ

Хората не само не получавали кредити, а дори плащали

Десетки потребители станаха жертви на фалшиви кредитни посредници след обещания за евтини заеми през обяви в интернет. Вместо изгоден кредит обаче потърпевшите оставали с празни ръце и то, след като били принуждавани да плащат различни суми за отпускането на парите.

Атрактивните заеми се предлагат през платформи с безплатни обяви или групи в социалните мрежи, става ясно от сигналите на потърпевшите. Сред потенциалните жертви на фалшивите кредитни посредници са текущи длъжници или хора, които са изпаднали в тежко финансово положение. За да ги получат обаче били принуждавани да плащат различни такси, застраховки или регистрация.

Множество натрупани дългове. И нужда от нови. За да запълнят старите. След многократни откази за финансиране заради лоша кредитна история - мъж и жена се натъкват на обяви с обещания за съдействие при отпускане на заем.

"Много бързи кредити се натрупаха, защото вземеш един, после пък втори, трети…и става една лавина", разказва потърпевша пред Нова тв.

Бягство от лавината намира в сайт с финансови обяви, чрез който се свързва с мъж, който й обещава заем. Без значение от лошото й кредитно досие.

До реална среща с кредитния посредник не се стига. Разговорите се водят по телефона, а обещанието е, че парите ще се изплатят бързо. Мнимият финансов консултант бързо печели доверието на Мая.  При какви условия ще се изплати заемът и колко трябва да плати накрая - не става ясно, тъй като договор въобще не се предлага.

"Казаха, че това е напълно нормален кредит, с напълно нормални вноски, с напълно нормални лихви – каквито са повечето потребителски кредити. Не е ставало въпрос за никакви конректни проценти, за никакви конкретни вноски и т.н.", споделя още жената.

Бързо след обещанията, идват и условията. За да получи заема, тя трябва да плати такса.

"Имаше някаква оценка на риска – 3,7 % от въпросната сума, която трябваше да изпратя. Трябваше да се изплащат пари за погасяване на осигуровки, с които бях закъсняла", обяснява жената.

Принудена от дълговете, които имала, потърпевжата започва да плаща сумите. Парите се превеждали през система за парични преводи. Таксите бързо се трупали, но заемът така и не идвал. Мая веднага подава жалба в полицията. Оказва се, че ужилените от този мъж са десетки. Телефоните на хората, на които изпращала парите за такси, също се оказвали фалшиви – собственост на случайни хора, които дори и не подозирали за схемата.

Мъж също твърди, че  е сред измамените от фалшиви кредитни посредници. До нуждата от помощта им стига след няколко натрупани дълга. В търсене на варианти за излизане от кризата – попада на обява за отпускане на заеми от 5 до 100 хил. лв. Бързо е одобрен за кредита. Но за да го получи, му поискали сума от 260 лв. За броени дни таксите, които искали от Стоян, по думите му достигат близо 1000 лв. И тук лична среща с посредника – няма, а комуникацията се води само по имейл. Парите пък се изпращали на банкова сметка.  До обещания кредит така и не се стига.

 Жертвите на тази схема се оказват десетки. Помощта си мнимите кредитни посредници предлагат през обяви в интернет, разказват от бранша. Сигналите срещу тях стават все повече.  След бърза проверка в интернет се натъкваме на стотици обяви, които обещават  отпускане на заеми в кратки срокове, без значение от профила на кандидата. Офертите гласят, че посредниците предлагат решение за всеки – от бързи кредити, през заеми от физически лица, та дори съдействие при банков заем.


В категории: Крими


Коментари
Флагман.БГ "Магазин за хората" с фурор до Пловдив "Магазин за хората" с фурор до Пловдив 16/01/2026, Петък 21:40 0
Тервел ИЛИЕВ Започна историческо издание на "Сурва" Започна историческо издание на "Сурва" 16/01/2026, Петък 21:20 0
Тервел ИЛИЕВ Обир на инкасо близо до столицата Обир на инкасо близо до столицата 16/01/2026, Петък 19:30 0
Тервел ИЛИЕВ Бивша звезда на Левски стана наркопласьор? Бивша звезда на Левски стана наркопласьор? 16/01/2026, Петък 19:00 0
Тервел ИЛИЕВ Нафтата е на 1/2-финал за Купата на България Нафтата е на 1/2-финал за Купата на България 16/01/2026, Петък 18:33 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тайно решение на правителството в оставка за Меркосур отваряло вратата за ГМО и евтин внос Тайно решение на правителството в оставка за Меркосур отваряло вратата за ГМО и евтин внос За потупване по рамото от няколко европейски политици премиерът го е скрил, коментира съветникът на президента  Парадокс с АПС и мандата: Върнат е, за да има честни избори, но очакват манипулации Парадокс с АПС и мандата: Върнат е, за да има честни избори, но очакват манипулации Д-р Хасан Адемов прогнозира, че ще се запази старият Изборен кодекс и така се подготвя почвата за контролиран вот и за фалшификация Кога временно ще ограничават движението по пътя за Пампорово Кога временно ще ограничават движението по пътя за Пампорово От пътната агенция уточняват, че мерките са превантивни и целят предотвратяване на инциденти Изградиха чудесна зона за отдих в кв. "Ветрен" - с помощта на УМБАЛ "Дева Мария" и "Лукойл" Изградиха чудесна зона за отдих в кв. "Ветрен" - с помощта на УМБАЛ "Дева Мария" и "Лукойл" Паркът разполага с новоизградени широки алеи, дървена беседка и удобни пейки с кошчета за отпадъци, както и с нови осветителни стълбове Синът на BG-олигарх с обвинение за наркотици в Пампорово, грози го постоянен арест Синът на BG-олигарх с обвинение за наркотици в Пампорово, грози го постоянен арест 19-годишният Божидар Бобоков е обвинен за държане на марихуана с цел разпространение, намерени са близо 400 грама Борецът №1 срещу инсектите в Бургас показа топлес кадри от бреговете на Африка Борецът №1 срещу инсектите в Бургас показа топлес кадри от бреговете на Африка Служителите му смятат, че е заслужил да се отдъхне под ярките слънчеви лъчи, макар че всички зъзнат в снежен Бургас НБА и много повече: как да се забавляваме през януари в Берлин? НБА и много повече: как да се забавляваме през януари в Берлин? Германия бе домакин на мач от НБА - официален двубой от редовния сезон, за който се приемаха и спортни залози Бойко Борисов: Обиждат ни на мафия и мутри, защото нямат друг аргумент Бойко Борисов: Обиждат ни на мафия и мутри, защото нямат друг аргумент Не знам каква мафия може да сме, но Европейския съвет и Европарламента с пълно болшинство ни извадиха от 27-годишния мониторингов механизъм към нашата правоохранителна система Вицепремиерът в оставка призна, че няма заделени средства за нови изборни устройства Вицепремиерът в оставка призна, че няма заделени средства за нови изборни устройства По време на блицконтрол в Народно събрание Българският паспорт е 11-и по сила в света с най-широк безвизов достъп до глобални дестинации Българският паспорт е 11-и по сила в света с най-широк безвизов достъп до глобални дестинации Класирането поставя България сред държавите с най-голяма свобода на движение 
Шефът на Мосад по спешност в САЩ, ЦРУ - във Венецуела Шефът на Мосад по спешност в САЩ, ЦРУ - във Венецуела Ще има срещи с Тръмп и Уиткоф Русия отвръща на удара: Москва съди Европа за $200 милиарда! Русия отвръща на удара: Москва съди Европа за $200 милиарда! На предварителното заседание в Арбитражния съд в Москва РЦБ обвини „Юроклиър“ в нанасяне на финансови щети вследствие на действията на депозитаря, които са лишили институцията от управлението на нейните „ликвидни активи и ценни книжа“ Иранските властимащи изнасят парите си към Дубай Иранските властимащи изнасят парите си към Дубай От началото на демонстрациите на 28 декември 2025 г. в Иран са загинали най-малко 2677 души, твърдят неправителствени организации Х се срина Х се срина В Обединеното кралство са регистрирани над 19 000 сигнала за проблеми, докато в САЩ са отчетени почти 75 000 случая Бивша NFL звезда съди екссъпругата си след признание, че пенисът му бил като три кенчета Кока-Кола Бивша NFL звезда съди екссъпругата си след признание, че пенисът му бил като три кенчета Кока-Кола Мат Калил иска 750 000 долара обезщетение от Хейли Калил за морални щети след нейни коментари в Twitch Синът на Тошко Йорданов строи слънчева централа за 50 млн. евро Синът на Тошко Йорданов строи слънчева централа за 50 млн. евро Наследникът на политическия шоумен вече е регистрирал „Азур Енерджи“ ООД Хулио Иглесиас отрече обвиненията в сексуално насилие Хулио Иглесиас отрече обвиненията в сексуално насилие Испанският певец заяви, че твърденията на двете бивши служителки са „абсолютно безпочвени“ и защити публично името си Лавина помете ски курорт край Монблан Лавина помете ски курорт край Монблан А само за дни серия от лавини в Алпите взеха жертви във Франция, Италия и Австрия 11-годишното момиче, оцеляло след клане на яхта и 4 дни на пояс в океана – невероятната история на Терри Джо 11-годишното момиче, оцеляло след клане на яхта и 4 дни на пояс в океана – невероятната история на Терри Джо Едно морско пътешествие до Бахамите трябваше да остави прекрасни спомени, но се превърна в трагедия Българският паспорт е 11-и по сила в света с най-широк безвизов достъп до глобални дестинации Българският паспорт е 11-и по сила в света с най-широк безвизов достъп до глобални дестинации Класирането поставя България сред държавите с най-голяма свобода на движение 
Росен Желязков Росен Желязков Трябва бързо да се отива на избори, без политическо шоу Виц на деня Виц на деня Гледам новините и някак ласкаво започвам да псувам на сръбски, щото българският вече не обхваща обема на ситуацията. Виц на деня Виц на деня Една жена се явила на интервю за стюардеса. Служителят я попитал:
- Защо се ориентирахте точно към тази професия?
Тя отговорила:
- Ами, защото в самолета ще се запозная с много мъже!
Оня се шашнал:
- И само за това?! Ами, че Вие може да се запознаете с мъже и в някоя кръчма!
Тя се аргументирала:
- Да де, ама в самолета няма къде да избягат!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Да правим всичко с лекота
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори