Отказваха ваксина на русенец, чакал на опашка
Казаха ми, че са свършили, а след мен се появиха пет човека в УМБАЛ „Канев“ и ги имунизираха, жалва се Петър Петров
Няма причина, ако има ваксини, човек да бъде върнат. Това каза в „Здравей, България“ главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев, след като водещите му зададоха въпрос от зрител дали без предварително записване може човек да се имунизира.
„В неделя следобед бях върнат от УМБАЛ „Канев“ с довод, че ваксините свършили, а след пет пет минути се появиха хора, които се ваксинираха“, разказва Петър Петров от Русе.
„Трябва да се провери случая. Докато има ваксини и чакащи, те се правят на всички. Може обаче да е имало нужда за втора доза на някои хора. Няма основание, ако има ваксина, човекът да бъде върнат“, заяви доц. Кунчев.
Не мога да гарантирам, че ако човек се запише за ваксинация, няма да има опашки, добави той.
„След първата доза активната страна трябва да е човека, защото той много добре знае кога му идва денят за втората имунизация. Ако има някакво препятствие, може да отложи с един-два дни“, изтъкна доцентът.
На въпроса дали е фатално, ако се закъснее с втората доза той отговори, че се страхува да каже „не“, защото много хора щели да намерят повод да отлагат безкрайно реимунизацията. „Няма краен, но има оптимален срок, тъй като когато е навреме, нивото на антитела е максимално високо”, подчерта Кунчев.
„Не е невъзможно, макар че е за предпочитане втората доза да се направи там, където е поставена и първата. Това ще улесни процеса. След като една ваксинация е направена и е вкарана в системата, данни за този човек има, независимо къде е той“, добави експертът.
Тайните на индийките за трайно отслабване
Най-дългият директен полет ще свързва Китай с Аржентина
28-годишен футболист загина при мистериозни обстоятелства
Кейт Уинслет: Жените стават по-секси с възрастта
Орбан ще се срещне с Путин в Москва
Зографски влезе в Топ 30 във Фалун
17-годишен е задържан за убийство в "Студентски град"
Пуснаха под домашен арест Никола Барбутов
Затварят родилно отделение
Жечо Станков: Няма недостиг на горива в България
Голям скандал: "Най-силната жена" в света се оказа мъж
Колко масло трябва да има в двигателя?
