Израел раздава зелени значки на ваксинираните
От днес магазини, библиотеки, молове, музеи и туристически атракции са отворени
Израел обяви план, според който ваксинираните срещу КОВИД-19 ще имат право да посещават културни прояви, да летят в чужбина и да влизат в клубове и ресторанти, предаде Асошиейтед прес. Планът бе оповестен на пресконференция снощи от премиера Бенямин Нетаняху, който каза още, че ваксинираните лица ще получават "зелени значки" няколко дни по-късно. "Зелената значка означава постепенно отваряне на страната", добави той.
От днес за ограничен брой посетители в Израел са отворени малките магазини, моловете, залите за фитнес и други обществени услуги, а някои ученици от средните училища минават на присъствено обучение. Нетаняху каза, че властите не могат да прекратят достъпа на неваксинирани жители до места като болници, аптеки и супермаркети, но други услуги ще бъдат достъпни само за онези, които са получили две дози от ваксината, пише lupa.bg.
Например главното международно летище в Израел все още е затворено за почти всички полети заради опасението, че от чужбина ще бъдат внесени новите щамове на вируса.
Рискът от заболяване от КОВИД-19 е спаднал с 95,8 на сто у хората в Израел, получили две дози от ваксината, заяви вчера здравното министерство.
Правителството се зарича, че няма да има четвърти локдаун, но доктор Нахман Аш, отговарящ за отговора срещу пандемията, каза за военното радио, че ново затваряне е възможно, защото "половината от населението все още няма имунитет".
Студенти по медицина към БДУ се включиха в семинара на Националния алианс на хора с редки болести
Малък самолет падна върху кола на натоварена магистрала във Флорида
Парламентът решава съдбата на кабинета „Желязков“ утре - дебатите приключиха
В столицата се блокира центъра на 10 декември - забранява се престой, паркиране и движение заради антиправителствения протест
МЗ обяви програма за подкрепа на специалистите по здравни грижи: ще стигнат ли обещаните 1550 евро?
Още едно момиче почина след тежката катастрофа между Мартен и Сандрово край Русе
Томас Маркъл след ампутация: „Искам да видя дъщеря си още веднъж, преди да умра“
Италианската кухня получи статут на световно културно наследство от ЮНЕСКО
Изпитана рецепта за кроасани, приготвени с нежно маслено тесто
Мъж почина от бяс след трансплантация на бъбрек от заразен донор в САЩ
Попова от АМБ: препоръчва потребителите да избират българско месо, когато е налично
Протестна вълна в страната на 10 декември
