Дават до 3000 лири на британците със стари коли, за да се откажат от тях
За първи път водачите на най-силно замърсяващи автомобили ще могат да получат пари от държавата
Британските власти ще плащат до 3000 лири (4200 долара) на шофьори, за да се откажат от колите си съгласно нова инициатива за подобряване на качеството на въздуха в застроени райони, съобщи в. "Таймс".
За първи път водачите на най-силно замърсяващи автомобили ще могат да получат пари от държавата, за да предадат колите си в замяна на "кредити", които да бъдат използвани за придвижване с обществен транспорт, велосипеди, електрически скутери, споделени автомобили и таксита.
Схемата има за цел да намали зависимостта от колите в градовете и по този начин да бъдат намалени задръстванията и замърсяването на въздуха.
Изпитателна програма ще започне в град Ковънтри, Централна Англия, през пролетта. Тя ще бъде насочена към шофьорите на най-силно замърсяващите автомобили - с дизелови двигатели, произведени преди 2016 г. и бензинови модели, произведени преди 2006 година.
Програмата ще действа две години, след които ще бъде направена оценка на ефективността й.
По данни на министерството на транспорта през 2019 г. британците са изминали с колите си общо 574 милиарда километра, което е увеличение с 11 процента спрямо пет години по-рано.
Източник: БТА
Нешка Робева с критика към Илияна Йотова - вижте къде се разминават космически позициите им
Има много поверия за 25 февруари - свързани са с късмета
Кървава драма в САЩ, най-малко 4 души загубиха живота си
Турски F-16 се разби, пилотът загина
България даде закрила на млад чужденец, той се напи и седна зад волана
Иво Димчев дарява наградата от "Капките" за ХИВ-позитивни
Граждани: Пътят Карнобат-Шумен е като лунен пейзаж
Почина бащата на Есил Дюран - певицата с трогателни думи
Къванч Татлъту със свидетелски показания по делото за смъртта на Халит Юкай
Слаби валежи по Черноморието, слънчево време в София
Дневен хороскоп за 25 февруари: Златен шанс за Водолея
От коя зодия са най-големите флиртаджии според астрологията
