×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
  • Военни конвои на НАТО се движат по пътищата на страната
  • Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
  • Германия отчете температурен рекорд за всички времена с 41,3 градуса по Целзий
  • Екстремно горещо време днес, температурите скачат до 36 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Багери до дни ще сринат бившата дискотека на Любо Пенев в Бургас


Багери до дни ще сринат бившата дискотека на Любо Пенев в Бургас
Любо Пенев бе кръстник и първи собственик на дискотеката, името й идва от отбора, в който той играеше преди години - "Валенсия"
20 Февруари 2021, Събота, 17:20 ч.
Автор: Флагман.Бг

 „Валенсиана” в кв.”Сарафово” отива в историята, на нейно място ще се издигне модерна кооперация

 

Багери до дни ще разрушат легендарната бургаска дискотека от 90-те години „Валенсиана” в кв.”Сарафово”, научи Флагман.бг.  Нощният клуб бе изключително популярен в края на миналия и началото на този век. Това бе предпочитано място за купони от поколение Y, но постепенно западна, а впоследствие и затвори. За кратко бе и ресторант.

Публична тайна е, че в първите години на съществуването си дискотеката се стопанисваше от Любо Пенев. Точно той е кръстникът на заведението, което бе част от веригата му развлекателни клубове в страната.

Сега на мястото на дискотеката ще се издигне модерна кооперация, научи Флагман.бг. Локацията е отлична – в самия център на морския квартал, на метри от плажа.  Имотът е частна собственост, а проверка в кадастъра показва, че общата площ е 1284 кв.метра.


В категории: Бизнес


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
47
Коментара
47
Коментара по темата
47.
Тони София
23.02.2021 17:06:15
5
1
Пълен кенеф е тва Сарафово.Несебър,Созопол,Лозенец и къмпингите около Созопол:):)Иначе Гърция:):):)
46.
Пак питам
23.02.2021 10:32:29
0
1
Кой е строителя и инвеститора?
45.
Хихи
23.02.2021 09:05:50
4
2
Ко го хвалите това село в което са се преселили половината от село Факия
44.
Алоо 43
22.02.2021 23:46:50
0
1
Смях!
Поне отговори на Желчо!
43.
Аз
22.02.2021 23:33:51
1
3
Съгласна с номер 43...
42.
Дияна
22.02.2021 23:29:00
3
6
Сарафово,квартала на богатите,квартала на хората с образование,мн известни личности живеят там,които са допринесли много за България,Сарафово уникално място с уникални хора,които не клюкарствата и не им пука кой как живее,а вие които плюете сте от по ниско общество и ниво,завиждате и на хората и на красивия богат квартал,такъв в Бургаска област няма и няма и да има.
41.
Баш Майстора
22.02.2021 22:49:04
1
7
Крайморие лятото е квартал на Меден Рудник, респективно Ямбол.
40.
Желчо
22.02.2021 21:08:51
1
3
Здравейте фенове и фенки,аз съм от Елхово и нямам търпение да летувам по нашето Черноморие след месеци..
Въпросът ми е коя дестинация е за предпочитане,
Крайморие или Сарафово?
39.
ГрубиЯн да 38
22.02.2021 20:35:19
2
6
Направо е “фърси”.
Никакъв топ не е. Инфраструктурата му е под всякаква критика. Прилежащи тротоари - 0. Майка с детска количка трудно ще си справи с предизвикателствата. Измежду китните къщурки изникнали блок-кооперации, резултат от безконтролното свръхзастрояване. Разминаването по основните улици - изключитено трудно предвид тоталната липса на паркоместа.
Урбанизирана селото и стана мазало.
Когато живееш “на морето” близостта до него не е от съществено значение. Можеш да го посещаваш ежедневно.
Шумът от летището също не е за подценяване.
Сарафово го харесвам, но чарът му беше отмит. И въпреки всичко споменато е може би заа предпочитане пред други дори по-зле бс квартали. Едно е ясно. Пред тези от селски тип е “фърси”. DDD
38.
Сарафово
22.02.2021 17:14:34
2
6
В сарафово плажа е топ. Всяка година става всепо хубав. Квартала чист спокоен . Близо до града. Топ ама топ
37.
До 36
22.02.2021 15:08:26
2
5
Много можеш да ми пишеш становища лек,НО!!!
Истината е една и боли..
Поздрави,
Инж.Пасков
36.
запознат до 33 и 35
21.02.2021 22:39:26
9
13
Аве ПАсков ли си Масков ли си ограничен тип . Живял ли си в сарафово бетонова мишка такава ! Къде сравняваш Сарафово шматка застреляна с Ахелой където постоянно мирише на лайна от свинефермата им,тапунгер ! нямало визия сарафово природни дадености ! ти що за олигофрен си бе квартала се намира на 10 км от Бургас ! Ахелой Влас (змиярника) на40 км от Бургас ти да не си някой селянин от Влас горе в гората ми таралежите и змиите бе кухо парче такова ! Сарафово си има плаж има си мято за разходка че до Бургас може да стигнеш . Другия селянин панелката му струвала колкото два апартамента в Сарафово . Още един нещастник в панел който тайно иска да живеее в сарафово ! Ама понеже няма как да стане вече е свикнал сигурно панел 2-3 то поколение от баба му и той смята там да си умре ! Иначе сарафово било зле . Неидарталци !
35.
Георги
21.02.2021 20:36:23
12
7
Баси. То Димчево е по добре от сарафово. Поне там са близо Мандренското езеро, на което мътилката е 1000 пъти по чиста от осрания глинест плаж на сарафовци. Че и пясък нямат... Да си го бяха оставили село. Панелката ми струва колкото два сарафовски апартамента. Ама трябва да е луд човек да отиде там. Друго е Созопол, Равда, Черноморец... и циганското Крайморие бих предпочел.
34.
Сарафовлия кореняк основател
21.02.2021 20:13:33
2
19
Ако трябва да съм честен едно времешното Сарафово беше къде къде по хубаво ...имахме си всичко кокошчици,овце, прасета, крави истински селски поминък който ни правеше по близки до натуралното и истинското.Бяхме по близо да природата а какво по хубаво от това.
Сега вече Сарафово е наприемливо място за живеене.Бетон до бетон няма въздух, няма зеленина, няма ги добрите междусъседски отношения ,едно време си помагахме много а сега се отчуждихме.Когато започна промяната и започна този стремеж към материалното с тези гадни строежи се сложи началото на алчността и безчовечността.
33.
Пасков
21.02.2021 20:00:33
3
7
Зойче,не не,ней баш тъй ве,Къде е Ахелой или Влас къде е Сарафово...айде по сериозно...Сарафово няма нито визия нито природни дадености за нещо повече от това което е,нещо като Крайморие...Безмислено е да спорим,и с Ани,Иван 32 пък е болен мозък отсякъде
32.
запознат
21.02.2021 17:48:19
6
18
На всичките които плюете Сарафово ще ви кажа ,че може само да мечтаете да живеете в Сарафово на 100-200-300 метра от морето . Морето не тиняво ,а глинено от носа които е до военната станция и това става на края на лятото така защото тогава теченията са по силни. Като не ви харесва Сарафово защо цялата сган от провинцията идва в Сарафово то не са Ямбол , Хасково , Шумен и най голямото добро утро най наглите дразнители от София ! Аз лично и доста мои съкварталци грам не са ни претрябвали ! Пък другите бетонови мишки от Изгрев,Лазур,Зорница,М.Рудник още по малко обаче направиха 1 левче зелената зона в Бургас и всичкото бетонов селян дойде в Сарафово Крайморие ПОморие ! Точно тези селяни където левче за час им се свиди са най големите селяни точно те пишат коментари от долу и милеят да дойдат да живеят в Сарафово обаче нямат парички кой ще им купи 40 годишния умрял блок пълен с миризливи некъпани пенсионери с прогнилата канализация миришеща на кенеф , общи части осрани. Тръгнали да нареждат Сарафово . Най добрия квартал точка. НЯМА ЕДИН ЦИГАНИН да живеее тук ! И няма да го допуснат ! проблеми има с паркирането когато дойдат пришълците лятото ! това е !
31.
Иван
21.02.2021 17:12:38
8
9
Най-доброто място за живеене!
30.
Ани
21.02.2021 17:11:06
5
14
Уникална дискотека беше,уникално място,и Сарафово е най-хубавото и красив квартал на Бургас!!!
29.
Зоя
21.02.2021 17:09:25
7
15
Много завиждате на Сарафово и на хората живеещи там,тук са писа ли хора които от завист немогат да си купят имот и плюят всичко наред,съжалявам ви скъсани глупаци,но много хора си купуват там и предпочитат и плажа там,така че няма какво да говорим повече.
28.
Биню
21.02.2021 13:13:50
11
9
Доста спряло село ми е тва Сарафово,едно кафе няма нищо,плажа зле и т.н.Плющях една девойка там на мрежата на гробищата,аве мани неуредици яко там.Виж Поморие Ахелой-Равда са дъ топ
27.
Чичи рич
21.02.2021 12:37:49
5
4
Има още едно барче там дето е малко по цивилизовано ама няма да му казвам името!
26.
Бам
21.02.2021 09:28:52
4
9
Кафе с точка 5 лева
Радина
25.
*********
21.02.2021 01:35:32
1
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
24.
Васил
20.02.2021 22:46:02
13
3
И като имаме апартаменти в Славейков Лазур и центъра по хубаво от Сарафово няма никой не иска да живее в Тея гадни квартали
23.
един човек
20.02.2021 22:38:12
8
24
В Сарафово няма нито едно хубаво, модерно кафе, където да се събират младите. Пълен убитак...
22.
Имам въпрос
20.02.2021 22:16:56
2
9
Кой е строителя и инвеститора?
21.
Магелан
20.02.2021 20:57:00
14
21
Без пари да ми дават жилище в Сарафово няма да го взема.Цялото дъно в морето навътре 3,4мили е жълта пръст.Така се знае от нас бургаските рибари който на времето ходихме на чиконта за попчета.И те са жълти и дребни.
20.
До Сиситу
20.02.2021 19:38:50
7
21
А кое им е главната???
Не се сещам нещо!
19.
Бургазлия
20.02.2021 19:05:52
3
54
То в Сарафово освен кооперации друго не се прави. Изливат бетон от ограда до ограда. Не оставят зелени площи, не оставят достатъчно парко места. Като отидеш лятото става война за паркиране с местните.
Липсва всякакво планиране в този квартал, какви архитекти работят в общината не знам.
Алчни строители и подкупни общински служители - резултатът е засрано Сарафово. Преди години помня, че искаха да застрояват гробищата там, няма да се очудя сега да го направят.
18.
жечо
20.02.2021 18:48:26
6
18
Еми да е събарят и то баш в центъра тази грозна стара постройка .
17.
Добре
20.02.2021 18:44:11
1
13
Че има коментари флагман да си допълват статиите :D
16.
До 6
20.02.2021 18:38:40
2
5
А е твойта майка не е ли айшето къде виси постоянно във венеролгията е? Сещаш ли сА ,а?
15.
хахахаха
20.02.2021 18:30:30
1
13
Пък Иван какво викаше , че била негова ха-ха-ха. Колкото Огледала беше негова толкова и тази . Толкова и Сити2000 в Созопол . Всичките бяха на Любо Пенев.
14.
Сиси
20.02.2021 18:30:08
14
29
Може от години да няма кокошки в Сарафово, но то си остава едно голямо село. Скоро ми се наложи да отида до там, да ви кажа единственото хубаво нещо беше палачинките, които ядохме там по главната им. Бяха вкусни, но квартала е много зле
13.
Ss
20.02.2021 18:25:05
20
17
До 6
Едва ли крива муцуно кювлийска черна, това да не е твойта майка сарафовска разлопана,за една мастика и цигари на дребно да вдига кривите си крака да и се иреждат. Да не забравяме,че цялото село там сте плод на кръвосмение,всички сте брачеди, то ви личи по кривите муцуни дебилски. Та кювлийчо мургав,може твойта майка да заплодена там,но от кого ли ,не се знае в навалицата...Ти пишеш ,то селендура сарвкювлийски на майки отговаря, да та и в утрепката ,кой знае в живота ква си мърша анонимна.
12.
ресторант за сватби и погребения
20.02.2021 17:43:38
6
21
Не знам каква дискотека е била, но ресторанта на село е точно такъв
11.
Дъртия нерез
20.02.2021 17:28:05
7
45
Ех ко ми беше убово едно време тамън бях слязъл от странджата още бях млад глиган и ме пратиха да работя на куфарите на летищитоУ.
Колко куфара съм пребъркал нямате си и най-малка представа изкарах 1-2 годинки толкоз много крадох че събрах за имот в сарафово да мога да съм по близо до летището че яко пукница от април до октомври сладка работа ден година храни през годините всички колеги си купиха имоти от там други си измаха къщите чудо беше.
Слагахме си шишета пред къщите ДА ЗНАЯТ ПРИШЪЛЦИТЕ МРЪСНИ ДА НЕ СПИРАТ ПРЕД ИМОТИТЕ НИ. Бах ги в наглите шопи къде взеха да се навъждат след известно време ...
Но уви умря ни бизнеса с куфарите цъфнаха нови кооперации а от последните 5 години направо цъфна и нов квартал... Няма я идилията вече плача на мазутения плаж къде ме клецат комарите
Ко ми беше хубаво
10.
*********
20.02.2021 17:19:31
0
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
9.
Хм
20.02.2021 17:09:19
22
49
Какъв квартал е това???
Село с най гадния плаж в България, водата мръсна, пясък няма, всичко лепи по дъното, абсолютна еко катастрофа!!!
8.
история
20.02.2021 16:58:23
2
45
Тази дискотека я държеше в миналото Любослав Пенев. "Валенсиана", защото тогава играеше във Валенсия. За времето си беше добра дискотека. Сори, всичко си има начало и край.
7.
Ха Ха
20.02.2021 16:43:32
20
51
В туй село освен кокошки да гледат и да броят самолети друго няма!!!
6.
До ss
20.02.2021 16:42:20
14
33
Ми легендарното е ,че като е било дискотека може да са заплодили майкати там!
5.
Джими Италиано
20.02.2021 16:38:08
18
55
СЕрафово си е просто едно село близо до града, кво толкова го мислите ? До преди 20 години там нямаше нищо, бяха само разпадащи се селски къщи и изведнъж на някой му хрумна да строи кооперации и да взима парите на балъците
4.
*********
20.02.2021 16:37:30
5
26
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
3.
!!!
20.02.2021 16:28:43
2
73
Само кооперации знаят да строят в Бургас и района...има ли някъде свободно пространство и айде ще строиме..
2.
Д-р ВЪХ
20.02.2021 16:18:03
3
125
Разказаха играта на Сарафово. Превърна се в поредния наблъскан квартал, в който съседи се дърлят и блъскат кой къде да паркира. Бичат се едни кооперации на по 6 етажа с килийки, а няма една улица ремонтирана. Ще стане като с центъра на града - никаква мисъл за урбанистика, никаква градкса архитектура - просто алчни за РЗП, КИНТ и коти инвеститори, строители и архитекти.
1.
Ss
20.02.2021 16:13:49
31
70
Пффф и кво е легендарно на този селски кенеф? То като цяло,цялото село е кенеф
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Мъж скочи от терасата си в бургаски жк "Зорница", падна върху Ауди (СНИМКИ) Мъж скочи от терасата си в бургаски жк "Зорница", падна върху Ауди (СНИМКИ) Починал е на място Бакшиш засне спяща клиентка и я превърна в зрелище в TikTok (ВИДЕО) Бакшиш засне спяща клиентка и я превърна в зрелище в TikTok (ВИДЕО) 21-годишната жена не е давала съгласие за публикуване на видеото, всичко започва от паднала батерия на телефон Кошмар! Дете и баща му пострадаха при инцидент с атракционна люлка, скъсала се метална тръба Кошмар! Дете и баща му пострадаха при инцидент с атракционна люлка, скъсала се метална тръба Двуместната им седалка се сгромолясала на земята от 2 метра височина Бивш министър на ГЕРБ обяви кандидатурата си за президент Бивш министър на ГЕРБ обяви кандидатурата си за президент Интригата около вота се заплита Учен: ИИ най-вероятно ще е последното изобретение на човека (ВИДЕО) Учен: ИИ най-вероятно ще е последното изобретение на човека (ВИДЕО) Роман Ямполски твърди, че най-опасният ИИ няма да изглежда като злодей, а като система, която човекът вече не разбира Трагедия в Айтоско: 56-годишен моторист загина при зловещ инцидент в село Чукарка Трагедия в Айтоско: 56-годишен моторист загина при зловещ инцидент в село Чукарка В момента тялото на загиналия мъж е откарано за съдебно-медицинска експертиза Смърт в багажника на път за морето: Хванаха дилъри с чудовищно количество фентанил на АМ Тракия Смърт в багажника на път за морето: Хванаха дилъри с чудовищно количество фентанил на АМ Тракия При зрелищна акция край Трилистник полицията иззе половин килограм прах с изключително висока токсичност, предназначен за Черноморието Ауди катастрофира на входа на Подземната улица в Бургас Ауди катастрофира на входа на Подземната улица в Бургас Щетите са изцяло материални Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки В неделя температурите ще стигнат до 37 градуса, а по Дунав до вторник се чакат 40 Почина бивш депутат Почина бивш депутат Последното сбогом с Юлий Славов ще бъде утре, 28 юни, от 12:00 часа в църквата на Централните пловдивски гробища
Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Докато Каракас съобщава за малко над 1400 загинали, американските сеизмолози предупреждават за невиждана катастрофа от 123 години насам 80 години от създаването на Веспа 80 години от създаването на Веспа Това е истинско бижу, което се превърна в емблема за Италия Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Споразумение за мир между САЩ, Израел и Ливан бе подписано на 26 юни във Вашингтон   С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас Ако има трайно примирие в Близкия изток, цените може да паднат в разгара на лятото, прогнозират от петролната и газова асоциация  Супер звезда идва на Макс файт в Бургас Супер звезда идва на Макс файт в Бургас  Бурак редовно играе срещу най-големите имена в муай-тай включително мач за титлата на RWS Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Рафтовете за охладени продукти – сирена, млечни стоки, тесто и готови храни – са брутално ометени до шушка Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Има 35% по-малко туристи по Северното Черноморие в сравнение със същия месец на миналата година Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Сблъсъкът е възникнал, след като лек автомобил „Ауди“ е блъснал отзад движещо се пред него „Пежо“, като силата на удара е била толкова голяма, че едната кола се е преобърнала по таван на пътното платно Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Докато изолираното от света момченце издъхвало от сърдечна недостатъчност в Мичиган, майка му и баща му извикали ветеринар за семейното куче, но не и лекар за собствения си син
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня Срещат се двама:
- Как си?
- Пил съм и по-добре...
Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Мъжът ми иска да се облека като медицинска сестра, за да му изпълня една фантазия.
- Каква?
- Че е здравно осигурен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато една жена спре да яде след 18.00, в 19.00 почва да гризе съпруга си!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори