×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • България и 11 държави настояват за повече средства за енергиен преход
  • Трима обвиняеми от групата на „Калашниците“ искат по-леки мерки
  • Земетресение с магнитуд от 4,1 по скалата на Рихтер е било регистрирано рано тази сутрин на гръцкия остров Евбея
  • Тръмп предупреди Иран: Ако не спазва споразумението, ще направя каквото трябва
  • Лятна жега и риск от градушки: Температурите стигат 34°
  • Новият състав на Централна избирателна комисия (ЦИК) стъпва в длъжност от днес
  • Руини от епохата на маите на над 1400 години бяха открити в Мексико
  • Стрелба в библиотека в САЩ отне живота на двама души
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Багери до дни ще сринат бившата дискотека на Любо Пенев в Бургас


Багери до дни ще сринат бившата дискотека на Любо Пенев в Бургас
Любо Пенев бе кръстник и първи собственик на дискотеката, името й идва от отбора, в който той играеше преди години - "Валенсия"
20 Февруари 2021, Събота, 17:20 ч.
Автор: Флагман.Бг

 „Валенсиана” в кв.”Сарафово” отива в историята, на нейно място ще се издигне модерна кооперация

 

Багери до дни ще разрушат легендарната бургаска дискотека от 90-те години „Валенсиана” в кв.”Сарафово”, научи Флагман.бг.  Нощният клуб бе изключително популярен в края на миналия и началото на този век. Това бе предпочитано място за купони от поколение Y, но постепенно западна, а впоследствие и затвори. За кратко бе и ресторант.

Публична тайна е, че в първите години на съществуването си дискотеката се стопанисваше от Любо Пенев. Точно той е кръстникът на заведението, което бе част от веригата му развлекателни клубове в страната.

Сега на мястото на дискотеката ще се издигне модерна кооперация, научи Флагман.бг. Локацията е отлична – в самия център на морския квартал, на метри от плажа.  Имотът е частна собственост, а проверка в кадастъра показва, че общата площ е 1284 кв.метра.


В категории: Бизнес


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
47
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Анелия разкри тайната за перфектна фигура Анелия разкри тайната за перфектна фигура 23/06/2026, Вторник 16:00 0
47
Коментара по темата
47.
Тони София
23.02.2021 17:06:15
5
1
Пълен кенеф е тва Сарафово.Несебър,Созопол,Лозенец и къмпингите около Созопол:):)Иначе Гърция:):):)
46.
Пак питам
23.02.2021 10:32:29
0
1
Кой е строителя и инвеститора?
45.
Хихи
23.02.2021 09:05:50
4
2
Ко го хвалите това село в което са се преселили половината от село Факия
44.
Алоо 43
22.02.2021 23:46:50
0
1
Смях!
Поне отговори на Желчо!
43.
Аз
22.02.2021 23:33:51
1
3
Съгласна с номер 43...
42.
Дияна
22.02.2021 23:29:00
3
6
Сарафово,квартала на богатите,квартала на хората с образование,мн известни личности живеят там,които са допринесли много за България,Сарафово уникално място с уникални хора,които не клюкарствата и не им пука кой как живее,а вие които плюете сте от по ниско общество и ниво,завиждате и на хората и на красивия богат квартал,такъв в Бургаска област няма и няма и да има.
41.
Баш Майстора
22.02.2021 22:49:04
1
7
Крайморие лятото е квартал на Меден Рудник, респективно Ямбол.
40.
Желчо
22.02.2021 21:08:51
1
3
Здравейте фенове и фенки,аз съм от Елхово и нямам търпение да летувам по нашето Черноморие след месеци..
Въпросът ми е коя дестинация е за предпочитане,
Крайморие или Сарафово?
39.
ГрубиЯн да 38
22.02.2021 20:35:19
2
6
Направо е “фърси”.
Никакъв топ не е. Инфраструктурата му е под всякаква критика. Прилежащи тротоари - 0. Майка с детска количка трудно ще си справи с предизвикателствата. Измежду китните къщурки изникнали блок-кооперации, резултат от безконтролното свръхзастрояване. Разминаването по основните улици - изключитено трудно предвид тоталната липса на паркоместа.
Урбанизирана селото и стана мазало.
Когато живееш “на морето” близостта до него не е от съществено значение. Можеш да го посещаваш ежедневно.
Шумът от летището също не е за подценяване.
Сарафово го харесвам, но чарът му беше отмит. И въпреки всичко споменато е може би заа предпочитане пред други дори по-зле бс квартали. Едно е ясно. Пред тези от селски тип е “фърси”. DDD
38.
Сарафово
22.02.2021 17:14:34
2
6
В сарафово плажа е топ. Всяка година става всепо хубав. Квартала чист спокоен . Близо до града. Топ ама топ
37.
До 36
22.02.2021 15:08:26
2
5
Много можеш да ми пишеш становища лек,НО!!!
Истината е една и боли..
Поздрави,
Инж.Пасков
36.
запознат до 33 и 35
21.02.2021 22:39:26
9
13
Аве ПАсков ли си Масков ли си ограничен тип . Живял ли си в сарафово бетонова мишка такава ! Къде сравняваш Сарафово шматка застреляна с Ахелой където постоянно мирише на лайна от свинефермата им,тапунгер ! нямало визия сарафово природни дадености ! ти що за олигофрен си бе квартала се намира на 10 км от Бургас ! Ахелой Влас (змиярника) на40 км от Бургас ти да не си някой селянин от Влас горе в гората ми таралежите и змиите бе кухо парче такова ! Сарафово си има плаж има си мято за разходка че до Бургас може да стигнеш . Другия селянин панелката му струвала колкото два апартамента в Сарафово . Още един нещастник в панел който тайно иска да живеее в сарафово ! Ама понеже няма как да стане вече е свикнал сигурно панел 2-3 то поколение от баба му и той смята там да си умре ! Иначе сарафово било зле . Неидарталци !
35.
Георги
21.02.2021 20:36:23
12
7
Баси. То Димчево е по добре от сарафово. Поне там са близо Мандренското езеро, на което мътилката е 1000 пъти по чиста от осрания глинест плаж на сарафовци. Че и пясък нямат... Да си го бяха оставили село. Панелката ми струва колкото два сарафовски апартамента. Ама трябва да е луд човек да отиде там. Друго е Созопол, Равда, Черноморец... и циганското Крайморие бих предпочел.
34.
Сарафовлия кореняк основател
21.02.2021 20:13:33
2
19
Ако трябва да съм честен едно времешното Сарафово беше къде къде по хубаво ...имахме си всичко кокошчици,овце, прасета, крави истински селски поминък който ни правеше по близки до натуралното и истинското.Бяхме по близо да природата а какво по хубаво от това.
Сега вече Сарафово е наприемливо място за живеене.Бетон до бетон няма въздух, няма зеленина, няма ги добрите междусъседски отношения ,едно време си помагахме много а сега се отчуждихме.Когато започна промяната и започна този стремеж към материалното с тези гадни строежи се сложи началото на алчността и безчовечността.
33.
Пасков
21.02.2021 20:00:33
3
7
Зойче,не не,ней баш тъй ве,Къде е Ахелой или Влас къде е Сарафово...айде по сериозно...Сарафово няма нито визия нито природни дадености за нещо повече от това което е,нещо като Крайморие...Безмислено е да спорим,и с Ани,Иван 32 пък е болен мозък отсякъде
32.
запознат
21.02.2021 17:48:19
6
18
На всичките които плюете Сарафово ще ви кажа ,че може само да мечтаете да живеете в Сарафово на 100-200-300 метра от морето . Морето не тиняво ,а глинено от носа които е до военната станция и това става на края на лятото така защото тогава теченията са по силни. Като не ви харесва Сарафово защо цялата сган от провинцията идва в Сарафово то не са Ямбол , Хасково , Шумен и най голямото добро утро най наглите дразнители от София ! Аз лично и доста мои съкварталци грам не са ни претрябвали ! Пък другите бетонови мишки от Изгрев,Лазур,Зорница,М.Рудник още по малко обаче направиха 1 левче зелената зона в Бургас и всичкото бетонов селян дойде в Сарафово Крайморие ПОморие ! Точно тези селяни където левче за час им се свиди са най големите селяни точно те пишат коментари от долу и милеят да дойдат да живеят в Сарафово обаче нямат парички кой ще им купи 40 годишния умрял блок пълен с миризливи некъпани пенсионери с прогнилата канализация миришеща на кенеф , общи части осрани. Тръгнали да нареждат Сарафово . Най добрия квартал точка. НЯМА ЕДИН ЦИГАНИН да живеее тук ! И няма да го допуснат ! проблеми има с паркирането когато дойдат пришълците лятото ! това е !
31.
Иван
21.02.2021 17:12:38
8
9
Най-доброто място за живеене!
30.
Ани
21.02.2021 17:11:06
5
14
Уникална дискотека беше,уникално място,и Сарафово е най-хубавото и красив квартал на Бургас!!!
29.
Зоя
21.02.2021 17:09:25
7
15
Много завиждате на Сарафово и на хората живеещи там,тук са писа ли хора които от завист немогат да си купят имот и плюят всичко наред,съжалявам ви скъсани глупаци,но много хора си купуват там и предпочитат и плажа там,така че няма какво да говорим повече.
28.
Биню
21.02.2021 13:13:50
11
9
Доста спряло село ми е тва Сарафово,едно кафе няма нищо,плажа зле и т.н.Плющях една девойка там на мрежата на гробищата,аве мани неуредици яко там.Виж Поморие Ахелой-Равда са дъ топ
27.
Чичи рич
21.02.2021 12:37:49
5
4
Има още едно барче там дето е малко по цивилизовано ама няма да му казвам името!
26.
Бам
21.02.2021 09:28:52
4
9
Кафе с точка 5 лева
Радина
25.
*********
21.02.2021 01:35:32
1
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
24.
Васил
20.02.2021 22:46:02
13
3
И като имаме апартаменти в Славейков Лазур и центъра по хубаво от Сарафово няма никой не иска да живее в Тея гадни квартали
23.
един човек
20.02.2021 22:38:12
8
24
В Сарафово няма нито едно хубаво, модерно кафе, където да се събират младите. Пълен убитак...
22.
Имам въпрос
20.02.2021 22:16:56
2
9
Кой е строителя и инвеститора?
21.
Магелан
20.02.2021 20:57:00
14
21
Без пари да ми дават жилище в Сарафово няма да го взема.Цялото дъно в морето навътре 3,4мили е жълта пръст.Така се знае от нас бургаските рибари който на времето ходихме на чиконта за попчета.И те са жълти и дребни.
20.
До Сиситу
20.02.2021 19:38:50
7
21
А кое им е главната???
Не се сещам нещо!
19.
Бургазлия
20.02.2021 19:05:52
3
54
То в Сарафово освен кооперации друго не се прави. Изливат бетон от ограда до ограда. Не оставят зелени площи, не оставят достатъчно парко места. Като отидеш лятото става война за паркиране с местните.
Липсва всякакво планиране в този квартал, какви архитекти работят в общината не знам.
Алчни строители и подкупни общински служители - резултатът е засрано Сарафово. Преди години помня, че искаха да застрояват гробищата там, няма да се очудя сега да го направят.
18.
жечо
20.02.2021 18:48:26
6
18
Еми да е събарят и то баш в центъра тази грозна стара постройка .
17.
Добре
20.02.2021 18:44:11
1
13
Че има коментари флагман да си допълват статиите :D
16.
До 6
20.02.2021 18:38:40
2
5
А е твойта майка не е ли айшето къде виси постоянно във венеролгията е? Сещаш ли сА ,а?
15.
хахахаха
20.02.2021 18:30:30
1
13
Пък Иван какво викаше , че била негова ха-ха-ха. Колкото Огледала беше негова толкова и тази . Толкова и Сити2000 в Созопол . Всичките бяха на Любо Пенев.
14.
Сиси
20.02.2021 18:30:08
14
29
Може от години да няма кокошки в Сарафово, но то си остава едно голямо село. Скоро ми се наложи да отида до там, да ви кажа единственото хубаво нещо беше палачинките, които ядохме там по главната им. Бяха вкусни, но квартала е много зле
13.
Ss
20.02.2021 18:25:05
20
17
До 6
Едва ли крива муцуно кювлийска черна, това да не е твойта майка сарафовска разлопана,за една мастика и цигари на дребно да вдига кривите си крака да и се иреждат. Да не забравяме,че цялото село там сте плод на кръвосмение,всички сте брачеди, то ви личи по кривите муцуни дебилски. Та кювлийчо мургав,може твойта майка да заплодена там,но от кого ли ,не се знае в навалицата...Ти пишеш ,то селендура сарвкювлийски на майки отговаря, да та и в утрепката ,кой знае в живота ква си мърша анонимна.
12.
ресторант за сватби и погребения
20.02.2021 17:43:38
6
21
Не знам каква дискотека е била, но ресторанта на село е точно такъв
11.
Дъртия нерез
20.02.2021 17:28:05
7
45
Ех ко ми беше убово едно време тамън бях слязъл от странджата още бях млад глиган и ме пратиха да работя на куфарите на летищитоУ.
Колко куфара съм пребъркал нямате си и най-малка представа изкарах 1-2 годинки толкоз много крадох че събрах за имот в сарафово да мога да съм по близо до летището че яко пукница от април до октомври сладка работа ден година храни през годините всички колеги си купиха имоти от там други си измаха къщите чудо беше.
Слагахме си шишета пред къщите ДА ЗНАЯТ ПРИШЪЛЦИТЕ МРЪСНИ ДА НЕ СПИРАТ ПРЕД ИМОТИТЕ НИ. Бах ги в наглите шопи къде взеха да се навъждат след известно време ...
Но уви умря ни бизнеса с куфарите цъфнаха нови кооперации а от последните 5 години направо цъфна и нов квартал... Няма я идилията вече плача на мазутения плаж къде ме клецат комарите
Ко ми беше хубаво
10.
*********
20.02.2021 17:19:31
0
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
9.
Хм
20.02.2021 17:09:19
22
49
Какъв квартал е това???
Село с най гадния плаж в България, водата мръсна, пясък няма, всичко лепи по дъното, абсолютна еко катастрофа!!!
8.
история
20.02.2021 16:58:23
2
45
Тази дискотека я държеше в миналото Любослав Пенев. "Валенсиана", защото тогава играеше във Валенсия. За времето си беше добра дискотека. Сори, всичко си има начало и край.
7.
Ха Ха
20.02.2021 16:43:32
20
51
В туй село освен кокошки да гледат и да броят самолети друго няма!!!
6.
До ss
20.02.2021 16:42:20
14
33
Ми легендарното е ,че като е било дискотека може да са заплодили майкати там!
5.
Джими Италиано
20.02.2021 16:38:08
18
55
СЕрафово си е просто едно село близо до града, кво толкова го мислите ? До преди 20 години там нямаше нищо, бяха само разпадащи се селски къщи и изведнъж на някой му хрумна да строи кооперации и да взима парите на балъците
4.
*********
20.02.2021 16:37:30
5
26
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
3.
!!!
20.02.2021 16:28:43
2
73
Само кооперации знаят да строят в Бургас и района...има ли някъде свободно пространство и айде ще строиме..
2.
Д-р ВЪХ
20.02.2021 16:18:03
3
125
Разказаха играта на Сарафово. Превърна се в поредния наблъскан квартал, в който съседи се дърлят и блъскат кой къде да паркира. Бичат се едни кооперации на по 6 етажа с килийки, а няма една улица ремонтирана. Ще стане като с центъра на града - никаква мисъл за урбанистика, никаква градкса архитектура - просто алчни за РЗП, КИНТ и коти инвеститори, строители и архитекти.
1.
Ss
20.02.2021 16:13:49
31
70
Пффф и кво е легендарно на този селски кенеф? То като цяло,цялото село е кенеф
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Премиерът Радев: Няма да замразяваме минималната заплата тази година Премиерът Радев: Няма да замразяваме минималната заплата тази година Правителството готви нов механизъм за изчисляването ѝ от 2027 година Кметът на Созопол Тихомир Янакиев: Времената на „ден година храни“ отдавна приключиха! Кметът на Созопол Тихомир Янакиев: Времената на „ден година храни“ отдавна приключиха! Общината няма да проверява цените на частния бизнес, но започва постоянен и безкомпромисен контрол за спазването на правилата Шампионка по борба загина след скок от 11-ия етаж заради любовна драма Шампионка по борба загина след скок от 11-ия етаж заради любовна драма Жанет Немет е загинала тази сутрин в столичния спортен комплекс "Диана" САЩ оставят визите за българи въпреки дипломатическия натиск от София САЩ оставят визите за българи въпреки дипломатическия натиск от София Иван Демерджиев постави въпроса пред представител на Департамента по вътрешна сигурност на САЩ Капанът на „справедливостта“: Защо прогресивният имотен данък ще удари обикновения човек, а не богатите* Капанът на „справедливостта“: Защо прогресивният имотен данък ще удари обикновения човек, а не богатите* Опакована като борба със спекулата, новата данъчна идея рискува да оскъпи наемите на младите семейства и да вдигне цените на ежедневните стоки и услуги Рецепта за праселкухен - немски бутер сладкиш с плодове Рецепта за праселкухен - немски бутер сладкиш с плодове Ароматен и идеален за кафе Без ръст на минималната заплата до 2028 г. и нови осигуровки за част от държавния сектор Без ръст на минималната заплата до 2028 г. и нови осигуровки за част от държавния сектор Вицепремиерът Гълъб Донев изпрати указания за Бюджет 2026, които предвиждат лични вноски за чиновници и магистрати, но изключват МВР и армията Млада майка забрави двете си деца в кола при 40-градусова жега във Франция, те починаха Млада майка забрави двете си деца в кола при 40-градусова жега във Франция, те починаха Момчетата на 2 и 4 години са открити мъртви в автомобил в двора на баба им Търсят „яхтени русалки“ за Созопол срещу 200 евро във Вайбър Търсят „яхтени русалки“ за Созопол срещу 200 евро във Вайбър Изтекъл чат разкрива как се набира персонал за луксозни партита по Черноморието Замразяват минималната работна заплата на 620 евро до 2028 г. Замразяват минималната работна заплата на 620 евро до 2028 г. Максималният осигурителен доход скача, а хиляди чиновници ще поемат част от вноските си
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Не налагаме вето, но когато вредят повече на нас, отколкото на Москва, имаме резерви и ако те бъдат взети под внимание, пакетът ще бъде приет, каза външният министър Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Историческата крачка е направена след края на първия кръг от преговорите в луксозния швейцарски курорт Бюргенщок Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Високите температури причиняват смъртни случаи главно чрез топлинен стрес, който натоварва организма Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия. Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Само глупак може да прави такива празни блъфове, обявиха иранците
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня - Кучка мръсна! Измет долна! Лягай на земята! Ръцете на главата! Разтвори си краката!
- Скъпи, аз някак си по-различно си представях ролевата игра "Полицай хваща крадец"...
Виц на деня Виц на деня Две жени си говорят:
- Мъжът ми се спомина 3 дни след сватбеното пътешествие.
- Ох, миличкият... поне не се е мъчил много.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако една дреха ти харесва, ти буквално не излизаш от нея! Същото е и с жените!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори