Немски професор – 99,9% e сигурно, че Ковид-19 е изпуснат от лаборатория в Ухан
Ученият разбива на пух и прах версиите на СЗО
Коронавирусът се е появил в резултат на изтичане от лаборатория в Ухан, Китай и вероятността за това е 99,9%, заяви в интервю за ZDF немският физик проф. Роланд Визендангер.
От януари до декември 2020 г. ученият от Хамбург е провел собствено разследване, анализирайки научни публикации и медийни материали. Той е обсъждал Ковид-19 и с много колеги. "Сигурен съм на 99,9%, че коронавирусът се е появил в лаборатория", казва проф. Визендангер и категорично отхвърля версията на Световната здравна организация за зараза от прилепи.
Ученият привежда редица косвени доказателства, които сочат, че COVID-19 плъзна смъртоносно по света заради изтичане от лаборатория в Ухан. Изследователят отбеляза, че колегите му все още не са успели да намерят животно, което е заразило човек с коронавирус. Той припомня опасенията, изразени преди началото на пандемията, относно занижените условия за безопасност, наблюдавани в Института по вирусология в Ухан. Той е уверен, че първите заразени са именно лабораторни служители.
Анализирайки версията за възможни естествени носители на коронавирус, специалистът припомня, че прилепите, за които говорят в СЗО, живеят на почти две хиляди километра от Ухан. Което означава, че едва ли могат да бъдат носители на COVID-19 .
В началото на февруари експертите на СЗО заявиха, че са разработили четири версии за предаване на коронавирусна инфекция на хората - от животно, междинно звено, замразени храни, а също и поради инцидент в лабораторията. Беше отбелязано, че последната от изброените опции се счита за малко вероятна.
САЩ не се съгласиха със заключенията на експертите. NBC News поясни, че разузнаването на страната разполага с информация, че Пекин се опитва да скрие източника на COVID-19 и неговото значение в ранните етапи на разпространение на инфекцията.
„Коронавирусът става агресивен“ – това заглавие може да бъде прочетено в руското списание „ВОЖ“ още през септември 2003 година. Тогава обаче той се лекувал безпроблемно с прости методи – с рибавирин, който бил над 90% ефикасен в ранния стадий, а при появата на затруднено дишане се използвала комбинация между преднизолон и дексазон. Антибиотици и сулфонамиди не се използвали, става ясно от статията.
Това е още едно доказателство, че този нов щам е лабораторно усилен, за да поразява по-силно хората и да се лекува много по-трудно.
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена

Германец, който чете руски списания от 2003 г. Интересно.
Конспиратори от цял луднал свят, не се бийте - обединявайте се!
"Руското списание"ВОЖ" ... през 2003 г..." ???
ФЛЕГМАН, къде са топ-експертите по конспирациите, Русчев и Божков, та пишете тези простотии от името на цялата медия?
Ако някой лекар обясни на физика, че разбира повече от него квантовата физика, дали пак ще пуснете материал?
Сигурно, ако е преписан от някой путински сайт или от американски конспиративни статии...
ЩАБА ИЗРИТАХА ЖУРНАЛЯТА НА 15м.от столовете докато си поставяха противогрипни ваксини ИНФЛУВАК във ВМА.
Всичко друго е схема за самоубийство без знание на човечеството
За това, докато още сте живи - яжте, пийте, чукайте и се веселете, а след вас и потоп!
Аз после ще разказвам какво се е случило :)