Немски професор – 99,9% e сигурно, че Ковид-19 е изпуснат от лаборатория в Ухан
Ученият разбива на пух и прах версиите на СЗО
Коронавирусът се е появил в резултат на изтичане от лаборатория в Ухан, Китай и вероятността за това е 99,9%, заяви в интервю за ZDF немският физик проф. Роланд Визендангер.
От януари до декември 2020 г. ученият от Хамбург е провел собствено разследване, анализирайки научни публикации и медийни материали. Той е обсъждал Ковид-19 и с много колеги. "Сигурен съм на 99,9%, че коронавирусът се е появил в лаборатория", казва проф. Визендангер и категорично отхвърля версията на Световната здравна организация за зараза от прилепи.
Ученият привежда редица косвени доказателства, които сочат, че COVID-19 плъзна смъртоносно по света заради изтичане от лаборатория в Ухан. Изследователят отбеляза, че колегите му все още не са успели да намерят животно, което е заразило човек с коронавирус. Той припомня опасенията, изразени преди началото на пандемията, относно занижените условия за безопасност, наблюдавани в Института по вирусология в Ухан. Той е уверен, че първите заразени са именно лабораторни служители.
Анализирайки версията за възможни естествени носители на коронавирус, специалистът припомня, че прилепите, за които говорят в СЗО, живеят на почти две хиляди километра от Ухан. Което означава, че едва ли могат да бъдат носители на COVID-19 .
В началото на февруари експертите на СЗО заявиха, че са разработили четири версии за предаване на коронавирусна инфекция на хората - от животно, междинно звено, замразени храни, а също и поради инцидент в лабораторията. Беше отбелязано, че последната от изброените опции се счита за малко вероятна.
САЩ не се съгласиха със заключенията на експертите. NBC News поясни, че разузнаването на страната разполага с информация, че Пекин се опитва да скрие източника на COVID-19 и неговото значение в ранните етапи на разпространение на инфекцията.
„Коронавирусът става агресивен“ – това заглавие може да бъде прочетено в руското списание „ВОЖ“ още през септември 2003 година. Тогава обаче той се лекувал безпроблемно с прости методи – с рибавирин, който бил над 90% ефикасен в ранния стадий, а при появата на затруднено дишане се използвала комбинация между преднизолон и дексазон. Антибиотици и сулфонамиди не се използвали, става ясно от статията.
Това е още едно доказателство, че този нов щам е лабораторно усилен, за да поразява по-силно хората и да се лекува много по-трудно.
Употребата на алкохол повишава опасността от онкологични заболявания с до 50%
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите
Наша плеймейтка претърпя тежка катастрофа, показа последиците
За какво се харчат парите от глоби и фишове
България пак ще прави автомобили!
Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия
Соня приготви пица по тази рецепта у дома и никога повече не поръча от ресторант
Шофьор на камион е с опасност за живота след катастрофа на АМ „Тракия“ край Ямбол
Младежи пострадаха тежко от токов удар при опит за селфи върху вагон
50-годишна софиянка седна зад волана с 2,53 промила край Бургас, задържаха я
Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия
Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето

Германец, който чете руски списания от 2003 г. Интересно.
Конспиратори от цял луднал свят, не се бийте - обединявайте се!
"Руското списание"ВОЖ" ... през 2003 г..." ???
ФЛЕГМАН, къде са топ-експертите по конспирациите, Русчев и Божков, та пишете тези простотии от името на цялата медия?
Ако някой лекар обясни на физика, че разбира повече от него квантовата физика, дали пак ще пуснете материал?
Сигурно, ако е преписан от някой путински сайт или от американски конспиративни статии...
ЩАБА ИЗРИТАХА ЖУРНАЛЯТА НА 15м.от столовете докато си поставяха противогрипни ваксини ИНФЛУВАК във ВМА.
Всичко друго е схема за самоубийство без знание на човечеството
За това, докато още сте живи - яжте, пийте, чукайте и се веселете, а след вас и потоп!
Аз после ще разказвам какво се е случило :)