Oбщина Несебър отбеляза 148 години от гибелта на Левски
В тържественото честване на годишнината участие взеха децата от 4-ти клас на СУ „Любен Каравелов“
Днес, на тържествена церемония в Южния парк, Несебър отбеляза 148 години от смъртта на Апостола на свободата - Васил Левски. Неговият живот, посветен на България, и неговата гибел в името на България - са най-светъл пример за отдаденост на родината! Духът и моралният облик на героя разкриват най-ярките му личностни качества на възрожденски българин, обрекъл се на висшата кауза за спасение на народа и свобода на отечеството. Жизненият му път - кратък, но славен, неговата идеология, в центъра на която е поставена саможертвата и гениалната му стратегия и тактика за освобождение без чужда намеса, го издигат като една от колосалните личности в човешката история.
В тържественото честване на годишнината пред паметника на Гения на българската революция в Южния парк на Несебър, участие взеха децата от 4-ти „в“ клас на СУ „Любен Каравелов“ с класен ръководител г-жа Пепа Ганчева.
За делото на Левски, неговите идеали и мъченическата му смърт слово произнесе Златин Чаушев - началник на отдел „Несебър-Световно наследство“ към община Несебър. Венци и цветя на преклонение, почит и признателност бяха поднесени от името на Община Несебър, ОбС-Несебър, читалище „Яна Лъскова- 1905“, граждани и организации. Паметната дата бе отбелязана с панихида в храма „Успение Богородично“, където отец Петър изпълни традиционната възпоменателна служба за Дякона.
Днес патронния празник на училището си отбелязаха децата от ОУ“Васил Левски“ – Тънково. Гибелта на Апостола бе почетена и възпитаниците на групите „Морско конче“ и „Слънчице“ при ДГ „Моряче“ - Несебър
Готви се сделка между Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид
Барселона подготвя трансферен удар с крило на ПСЖ
Крокодил нападна турист в къмпинг, мъжът показа огромна жажда за живот
Поздрави от Острова за Димитър Бербатов
Русев мачка на ринга в Невада, натръшка двама
Намериха звезда от "Ергенът" мъртва и полугола
Ивет Горанова с пламенни думи след изборите
Карлос Насар гледа към световен рекорд в двубоя
Кейти Пери се шегува, след обвинението, че е насилила жена
Крехката Илияна в основата на взривоопасен триъгълник в "Ергенът"
Футболни звезди масово звънят на жрици на любовта, една от жените забременя
"Мяу ве": Огромен тигър скочи в публиката по време на цирк

А къдя са общинскити ора? Празник няма ли за тях? Само бат Златин пак на топа. Пенсия няма ли за него вече, че има други млади натегачи за стола!
Иначе браво за това че има паметник и се отбелязва датата.