Пациентка трогна до сълзи екипа на УМБАЛ „Дева Мария“, след като изгубиха д-р Петър Митков
Рядко се срещат такива доктори, но тези редките, макар и да не са сред нас, остават да живеят в сърцата ни, пише Вирджиния Христова
Семейство, приятели, колеги и благодарни пациенти си казаха последно сбогом с един от най-добрите реаниматори в Бургас. Благодарна пациента на д-р Митков стопли сърцата на неговите колеги.
Късно снощи от УМБАЛ „Дева Мария“ публикуваха благодарственото писмо на една родилка, която е забравила страха от операцията, която предстои, благодарение на силните и окуражителни думи на д-р Митков. Публикуваме цялото писмо на Вирджиния Христова:
Скръбна вест! Бургас загуби реаниматора д-р Петър Митков
„Денят е 11.12.2020 г., ден изпълнен с вълнение, нетърпение и страх от неизвестното, от мечтаното, от това, което ще се случи. Подготвят ме, нагласям се, лягам на масата. Сестри, лекари тичат напред-назад, всеки воден от своята работа, а ти лежиш и трепериш и търсиш малко подкрепа, мила дума, внимание. Упойката започва да действа, но усещането в главата ми става все по-силно и по-силно. Чувам думи, чувам и музика, за Бога в тези времена имам нужда от мъжа ми до мен, но обстоятелствата не позволиха.
Чувстваш се сам, но не – има я, има я надеждата, има я милата дума, има я подкрепата. Тя е там, тя е там и стои в лицето на сестра Маринела Милкова. Тя държи треперещата ми ръка, тя ми се усмихва, тя плака с мен, когато аз плаках при проплакването на прекрасния ми син. Тя бе моята утеха, моята опора, моята сила да се преборя със страха, тя бе моята сродна душа в този ден.
Тя и доктор Петър Митков, който за съжаление няма как да прочете тези редове, те бяха най-силният тандем онзи ден. Мил, загрижен, питащ те "Как си", дори когато нямаш сили да отговориш, но той приемаше всичко с усмивка. Рядко се срещат такива доктори, но тези редките, макар и да не са сред нас, остават да живеят в сърцата ни, особено след като са станали част от най-голямата магия в живота – посрещането на нов живот. Благодаря и мога само да благодаря, че имах успешно раждане, радвайки се на един прекрасен син, благодарение на д-р Сибел Татарова, д-р Петър Митков и сестра Маринела Милкова.“
Официално! Никола Цолов с първа реална крачка към Формула 1
ГЕРБ си изми ръцете с Десислава Атанасова! Отрекоха се от нея след скандалния полет с Пеевски: Било „частен живот“!
Български бизнесмен влезе в щаба на Новак Джокович за „Уимбълдън“
Битката за Берлин: Спор за разрушаването на нацистки бункер скара историци и строители в Германия
Имотният балон се охлажда: Търсенето на жилища спадна с 20%, лихвите у нас вървят към изравняване с Европа
Димитър Николов: Горд съм, че управлявам град, в който Руси Куртлаков твори и дарява добро
Николай Димитров: Първата изложба на потребителите от Дневния център за пълнолетни лица с увреждания показа напредък в социализацията им
Спират три инсулина – УМБАЛ Бургас кани диабетици за смяна на терапията
Д-р Веляна Господинова от Айтос получи лекарска диплома в народна носия с българското знаме
Безплатни обиколки на Бургас за осма поредна година от Burgas Free Tour
Магията на числото 2: Четири зодии улавят съдбовни възможности на 2 юли 2026 г.
Невероятно предложение за брак приключи с арест
