Районният съд в Бургас изнесе две лекции за наркотичните вещества пред ученици от ПМГ
Младите хора трябва да бъдат информирани за рисковете от употребата на наркотици и наказателната отговорност, която носят, посочи лекторът
Районният съдия Анатоли Бобоков изнесе два открити урока в Природоматематическата гимназия „Акад. Никола Обрешков“ в Бургас на тема „Превенция срещу употребата на наркотични вещества. Престъпления, извършвани от наркозависими лица“. В продължение на два учебни часа по предмета „Гражданско образование“, пред единадесетокласници от два класа, лекторът представи в какво се изразяват съставите на престъпленията – държане, разпространение на наркотични вещества и управление на моторно-превозно средство след употребата на такива.
Съдия Бобоков говори за видовете наркотични вещества, наказанията, които следва да понесат подсъдимите по този вид престъпления. Младите хора с любопитство дискутираха със съдията с какви методи в съда се установява количеството на наркотичните вещества, по какъв начин едно дело се образува и влиза за разглеждане в съда.
„Темата е не само актуална, като брой разгледани дела за престъпления с предмет наркотични вещества и прекурсори в нашата съдебна инстанция, но има своята превантивна цел. Нужно е младите хора да бъдат информирани за рисковете от употребата на наркотици и наказателната отговорност, която могат да понесат“, коментира лекторът, който е активен участник в Образователната програма, която осъществяват съвместно Районен съд – Бургас и Окръжен съд – Бургас.
В Районен съд – Бургас през 2020 г. са постъпили 97 дела за престъпления с предмет наркотични вещества и прекурсори.
Отиде си видна световна личност
ВКП се самосезира заради кадри със заплахи на зам.-шефката на Военно-окръжна прокуратура (ВИДЕО)
През първите дни на април НАП провери близо 150 хранителни магазина, пекарни и месарници
Експлозии отекнаха в Бахрейн часове след обявеното спиране на огъня между САЩ и Иран
31 кандидат-депутати са с досиета от бившата ДС
Франция изтегли златните си резерви от САЩ, спечели 13 млрд. евро
Скандал в хотел: Мъж посегна на 10-годишния си син
Калушев и приятелите му имали 60 банкови сметки в испанската банка „Сантандер“
Доходът на домакинствата ще определя кои са енергийно бедни и кои са „уязвими клиенти“
Без синя и зелена зона в София на великденските празници
Нова мода: Хора си инжектират мазнина от трупове, за да не ходят на фитнес
