×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Галъп: 7 партии влизат в парламента, ГЕРБ води


Галъп: 7 партии влизат в парламента, ГЕРБ води
ГЕРБ и БСП влизат в кампанията с 4 % разлика помежду си и сериозна преднина пред всички останали
19 Февруари 2021, Петък, 12:17 ч.
Автор: Флагман.Бг

Пада резултатът на Слави и Мая Манолова

 

Ако изборите бяха днес седем партии биха попаднали в парламента,осочи проучване на "Галъп". Няколко други политически обединение са на ръба и имат всички шансове да попаднат в следващото НС, но това зависи от избирателната активност.

С 25,8% от запитаните са посочили, че ще гласуват за ГЕРБ, 21,9% - за БСП. „Има такъв народ“ е с 13,1%, а ДПС е близо – с 12,4%. „Демократична България“ е със 6,8%, формацията около Мая Манолова с 4,7%, а ВМРО е с 4,2%. При последните две формации кампанията ще е решаваща за шансовете да са в Народното събрание. Такива шансове може да получи и коалицията Воля-НФСБ. Обобщеният резултат на изричните споменавания на двете партии е 2,7% потенциален вот, но тепърва трябва да се види дали обединението на двете партии ще даде и бонус, или напротив.

С над процент в борбата влиза „Възраждане“, близо около един процент се движат и формации като АБВ, „Атака“ и партията на Цветан Цветанов. При всички подобни партии и коалиции решаваща ще е кампанията и не са изключени изненади. Има и редица други формации в десетите от процента.

Разбира се, данните са моментна снимка и не са прогноза за изборен резултат. Най-трудно за прогнозиране ще бъде участието. Данните в средата на февруари позволяват да се изчисли, че около 2,9 милиона души биха гласували, ако изборите са сега. На фона на условния предварителен избирателен списък това е около 43%. Това е по-малко от активността в миналите избори, но отново следва да се напомни традиционната неяснота около избирателните списъци.

в същото време се установяна, че правителството завършва мандата си с нива на доверие от 19% и недоверие от 69%. Парламентът има доверие от 14% и недоверие 73%. Двете институции са успели донякъде да преодолеят щетата по образа си от лятото и есента.

Данните са от вълните на изследване на „Галъп интернешънъл болкан“ на ежемесечна база. Последните две вълни на изследване са съответно между 4 и 12 февруари (1011 души) и 7 и 15 януари (1010 души) по метода „лице в лице“. Извадката е представителна за пълнолетното население на страната. Максималното стандартно отклонение е ±3.1% при 50-процентните дялове. 1% от извадката е равен на около 52 хиляди души.


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
23
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Жегата удря 41 градуса в петък, по морето ще е до 30 Жегата удря 41 градуса в петък, по морето ще е до 30 20/08/2026, Четвъртък 21:30 0
23
Коментара по темата
23.
До 20 комуниста
19.02.2021 20:09:02
3
1
Иска ти се да сте на власт.
Лошо няма.
НО... няма как. Будалите измряха. Останахте само малцина. С лидер Курнела, любимата на Р.Овч. Пак лошо няма, само да не беше Импексова и зам.министър при Костов.
Не щем Орешарски пак.
Не щем БСП+ДПС.
Съмнявам се,че ще разбереш написаното,но да си жив и здрав.
22.
да вземат да
19.02.2021 17:53:11
4
3
сметнат пак за Слави

губят се некви 5 % още

кьорави ли са ,страх ли ги е

поръчка ли изпълняват

ма ,много грешат в сметките си
21.
АЛО тролАДМИНИСТРАТОРА
19.02.2021 15:04:34
29
6
ЩО СИ СЛОЖИЛ 27 ОТРИЦАТЕЛЕН –СРЕЩУ ПАРТИЯ ""ИМА ТАКЪВ НАРОД""!!!!!!!ПЛАЩАТ ЛИ ТИ ЗА ДА МАНИПУЛИРАШ /лъжеш/ЗА МНЕНИЕТО НА ГРАЖДАНИТЕ
20.
До 16
19.02.2021 14:07:35
7
5
Явно имаш лайна,вместо мозък....
19.
AK47
19.02.2021 14:06:14
8
19
Айде,почна се с поръчковите повърни...Кой нормален човек ще гласува за ГЕРБ ,бе идиоти продажни????
18.
АЗ ЩЕ ГЛАСУВАМ ЗА СЛАВИТУ
19.02.2021 13:45:44
40
12
А ВИЕ ???????????????????????????????????????????????САМО ""ИМА ТАКЪВ НАРОД""СА НЕОПЕТНЕНИ!!!!!!!!И НИКОГА НЯМА ДА ВЛЯЗЪТ В БЕЗПРИНЦИПНА КОАЛИЦИЯ !!!!ТОШКО ГО ПОТВЪРДИ С ДУМИТЕ ""НИКАКВО ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ С ТЕЗИ БОКЛУЦАИ ""ТОВА СА ЕДИНСТВЕНИТЕ КОИТО НЯМА ДА ПРЕДАДЪТ ГЛАСОПОДАВАТЕЛИТЕ СИ!!!!!!!!
17.
без
19.02.2021 13:44:13
1
13
До 15
Моята статистика показва, че правителството е 100% дискредитирано.
16.
Пак нагласени резултати
19.02.2021 13:32:44
23
9
Питам се от къде ще съберат БСП гласове да са втори? Откъде? Пари нямат,да купят вот. Електората им е стопен на 50% по естесвени причини,пределна възраст. Другите 50% гледат за келепира,безплатните лекарства. Това е голям магнит за тях. И то какво остана? Най много да са 4-ти.
А най-смешното е,че Марешки/Валери нямало да влязат... Те не само ще влязат,ами най вероятно ще са втори или трети. Виж, шкембе войвода, там малко ми се струва,че ще гризнат дъската. Бая се уядоха и имат негативи.
15.
До13
19.02.2021 13:29:52
9
12
70% недоверие към правителството???? според червения галъп (калъп) А според истината е 70% най малко ...Доверие!! Недоверениците към правителството ги гледахме цяло лято Че и радев ги призоваваше на бунт Оказаха се 200/300рубладжии. Никое правителство в света не може да съществува при 70% ??? недоверие.Ще бъде пометено в нашия случей са 5 милиона човека. Виж комунистическите правителства какво се случи при подобни проценти недоверие.Пометаха ги
14.
без
19.02.2021 13:23:57
1
5
До ...
Точно преди една година НСИ надписаха БВП с половин пункт. Статистиката е чудесна наука, но понякога таковата...
13.
...
19.02.2021 13:18:43
4
18
70 процента недоверие в правителството обаче герб пак първи, интересно
12.
без
19.02.2021 13:08:43
1
12
Натрупаха се негативни новини и статистическите ратаи и PR мажоретките са пак на калъп.
11.
Сигурно имам дислексия :-)
19.02.2021 13:07:38
1
4
Галъп: 7 партии го прочетох като 7 партии на калъп
10.
без
19.02.2021 13:02:38
1
7
"Блокиране на коментари във Флагман." - 30 сребърника (с ДДС).
9.
Турчин
19.02.2021 13:02:16
2
6
Не на русчиите комунисти доносници ционисти от гяурското дс дпс
8.
Турчин
19.02.2021 13:01:02
5
2
Докато не синаправим наша партия БОЙКОТ на всякакви избори
7.
Хахаха
19.02.2021 12:57:08
6
11
Пак ли тези червени манипулатори До сега нито един път не са показали проучване което да е отговаряло поне близо до действителните резултати Предният път два месеца преди изборите промиваха мозъци че бсп и герб били почти равни. След изборите се оказа 8% процента преднина за герб.Сега щом дават 4% преднина на герб Значи в действителност е най малко 10%. Проучванията на червените шамани Андрейчо кольо първанчо и подобни се състои в следното. Те нито проучват нито пък питат по телефон хора.Просто тяхното "проучване" е да нагласят едни резултати които на тях би им се искало да се случат И в които на герб няма да е възможно да съставят правителство. И по този начин бсп по някакъв начин получат възможност да се доберат до власта.В конкретния случай им се иска 7 партии ,и не голяма преднина на герб пред комунистите.Защото при такъв парламент на герб ще е трудно да състави правителство.За тях е мечта всички патерици на бсп да влязат в парламента Но ще си останат с мечтата.В следващия парламент ще има 4 партии Герб бсп дпс и патриотите Тези партии са със сигурни и твърди избиратели. .Гласовете за патериците ще се разпределят по между им по 2/3%.... А иначе името Галъп няма нищо общо с тези хайдуци .Чудно е как до сега от Галъп интернешънъл не са ги осъдили.
6.
БСП хахахаа.
19.02.2021 12:55:45
12
12
От 2005г.насам само дръвце гризкат. Един управляваха - Орешарски и то защото Бойко им даде мандата след като беше спечелил изборите, и им каза "на, управлявайте да ви видим" и след 1 година едвм се измъкнаха от парламента с прословутия "бял автобус" ! Хахаха.
5.
Г
19.02.2021 12:43:49
4
21
И СДС,че те имат ли трима човека електорат останал,падение .
4.
NN
19.02.2021 12:32:34
10
11
И за какво да ходим да гласуваме като всичко е вече ясно !!!
3.
Кога
19.02.2021 12:30:04
28
14
Социолозите са познавали? Никога.
Тъй,че много ви моля.
Валери е 100% в бъдещия парламент. Въпроса е 2-ри или 3-ти ще е.
Пенсиите,гласували традиционно червено,са страхливи. Те казват едно, а ще пуснат друго.
А това друго е заради безплатните лекарства. Познайте какво.
2.
до 1
19.02.2021 12:26:34
1
8
Яна Вангелова да каже.
1.
Въпрос
19.02.2021 12:25:18
1
9
с СЕК къде са ?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Емрах откри ударно MAX FEST в Бургас Емрах откри ударно MAX FEST в Бургас Днес стартира дългоочаквания поп фолк фестивал - ключова част от мащабния Boom Summer Fest Жегата удря 41 градуса в петък, по морето ще е до 30 Жегата удря 41 градуса в петък, по морето ще е до 30 По морето ще е далеч по-поносимо с 29-30 градуса, а продължителната суша свали Дунав при Русе до 124 см под условната нула Заведенията с 2 до 5 звезди са длъжни да имат ПОС терминал Заведенията с 2 до 5 звезди са длъжни да имат ПОС терминал За магазините няма общо задължение да приемат карти, но условията за плащане трябва да са ясни за клиента предварително „С космическата лекота на рибите“: Младежи преобразиха сивия бетон край Моста в Бургас „С космическата лекота на рибите“: Младежи преобразиха сивия бетон край Моста в Бургас Графити артистът Пламен Радиев поведе общата композиция, вдъхновена от поета Христо Фотев, а десетки се включиха в рисуването Ярка „капсула“ прелетя над Бургас по залез тази вечер (ВИДЕО) Ярка „капсула“ прелетя над Бургас по залез тази вечер (ВИДЕО) Снимката изглежда загадъчно, но часът на заснемане, силният зуум и формата на обекта подкрепят версията за самолет Бургас се развихри: Гларус, капибара, баница и таратор в битка за „Евровизия 2027“ Бургас се развихри: Гларус, капибара, баница и таратор в битка за „Евровизия 2027“ След първата идея на Кукления театър и предложението на Зоопарк Бургас социалните мрежи се напълниха с десетки кандидат-маскоти Незаконно ли е кацането на парапланеристите на Северния плаж в Бургас? (ВИДЕО) Незаконно ли е кацането на парапланеристите на Северния плаж в Бургас? (ВИДЕО) Десетки сигнали от обезпокоени граждани заляха редакционната поща на Флагман.бг през последните дни Вода разцепи асфалта във Варна, улици в ж.к. "Бриз" се превърнаха в реки Вода разцепи асфалта във Варна, улици в ж.к. "Бриз" се превърнаха в реки Водата избива през пътната настилка и залива комплекса, стигна и до бул. "Васил Левски", а движението по улица "Д-р Петър Скорчев" остава ограничено Търговците ни плашат, че бензинът свършва, а дизелът скоро ще е 1,90 евро - спекулират ли? Търговците ни плашат, че бензинът свършва, а дизелът скоро ще е 1,90 евро - спекулират ли? Да, поне с прогнозите - едни говорят за липси и нов ценови скок, а други от същия бранш категорично отричат да има проблем със запасите в България Тежка катастрофа край Крайморие с няколко пострадали Тежка катастрофа край Крайморие с няколко пострадали Две коли са се сблъскали след Рибарското селище "Ченгене скеле", едната е излетяла от пътя и е попаднала в канавката
Борисов: Австрийските служби са предупредили България за Безмер, Йотова да свика КСНС Борисов: Австрийските служби са предупредили България за Безмер, Йотова да свика КСНС Лидерът на ГЕРБ твърди, че е получил информация от австрийски източници, а по темата за президентските избори остави отворена врата за подкрепа на общ кандидат вдясно Андрей Гюров влиза в президентската битка във вторник, сам ще търси път и към ГЕРБ Андрей Гюров влиза в президентската битка във вторник, сам ще търси път и към ГЕРБ Инициативният комитет вече се задвижва, ПП-ДБ остават на втора линия, а големият въпрос е дали кандидатът ще успее да събере по-широка подкрепа вдясно След заплахата от Иран: Гърция е готова да разположи Пейтриът край България След заплахата от Иран: Гърция е готова да разположи Пейтриът край България Атина може да подсили защитата на българското въздушно пространство, ако София поиска помощ, а вниманието е насочено към авиобаза Безмер Балистични ракети удариха Киев, има жертви и десетки ранени Балистични ракети удариха Киев, има жертви и десетки ранени Пожари избухнаха на няколко места, повредени са жилищни сгради, складове и детска болница, части от града останаха без ток До 60 000 евро глоба на плажа в Гърция: Властите режат вериги и махат незаконни чадъри До 60 000 евро глоба на плажа в Гърция: Властите режат вериги и махат незаконни чадъри Община Полигирос премахна 100 постоянно закрепени чадъра и шезлонга в Геракини, а санкциите за блокиране на свободния достъп до морето започват от 2000 евро Батерията на телефона пада прекалено бързо? Проверете кои приложения работят зад гърба ви Батерията на телефона пада прекалено бързо? Проверете кои приложения работят зад гърба ви Android и iPhone показват кои програми харчат най-много енергия, а няколко настройки ограничават ненужната фонова активност ЕС произведе 3,44 млрд. литра сладолед ЕС произведе 3,44 млрд. литра сладолед Германия води класацията с 608 млн. литра, а Франция държи първото място при износа извън Европейския съюз Румъния остава №1 по инфлация в ЕС Румъния остава №1 по инфлация в ЕС Евростат отчита 4,4% годишно поскъпване у нас през юли, при 3% средно за Европейския съюз ChatGPT пуска реклами в 31 европейски държави ChatGPT пуска реклами в 31 европейски държави OpenAI разширява рекламната си система в Европа от следващата седмица, като рекламодателите няма да получават достъп до разговорите на потребителите Средиземно море прегря: Водата мина 30 градуса, расте рискът от мощни бури Средиземно море прегря: Водата мина 30 градуса, расте рискът от мощни бури Продължителните горещини, високото атмосферно налягане и слабият вятър задържат топлината във водата и ограничават естественото ѝ размесване
Бойко Борисов Бойко Борисов Всички сме хора, всички правим грешки, важното е да не са фатални. Виц на деня Виц на деня Приятели си говорят:
- Моята приятелка е като мобилен телефон.
- В смисъл, че е малка ли?
- Не, в смисъл, че като свърша парите не ми говори.
Виц на деня Виц на деня - Какво е търговия с влияние?
- Когато барманът вижда, че си под влияние на алкохола, но продължава да ти сипва!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Приятелството може да завърши с любов, любовта с приятелство — никога.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори