Готви ли ни изненади времето днес
Днес сутринта на отделни места в Югоизточна България все още ще има превалявания от дъжд и сняг. Облачността от североизток ще се разкъса и намалее, но в Дунавската равнина и Горнотракийската низина през по-голямата част от деня ще има ниска облачност или мъгла, сочи справка в сайта на НИМХ.
След обяд от запад отново ще се заоблачи, предимно средна и висока облачност, която до полунощ ще обхване почти цялата страна. Ще духа слаб до умерен изток-североизточен вятър, който в следобедните часове ще отслабне, в много райони и стихне.
Максималните температури ще бъдат от 1° в североизточните райони до 11° в крайните югозападни.
Атмосферното налягане ще бъде по-високо от средното за месеца и през деня ще е без съществена промяна.
Над Черноморието
в сутрешните часове все още по южното крайбрежие ще има превалявания от дъжд, но от север облачността бързо ще намалее и през по-голямата част от деня ще бъде слънчево. Ще духа до умерен североизточен вятър, който след обяд ще отслабне и ще се ориентира от изток-югоизток. Максималните температури на въздуха ще са между 1° и 3°. Температурата на морската вода е 6°-8°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Над планините
в сутрешните часове над Централна и Източна Стара планина ще има значителна облачност и на отделни места там ще превали слаб сняг, но облачността ще намалее и през по-голямата част от деня ще бъде предимно слънчево. След обяд над масивите от Западна България ще се появи висока облачност. Ще духа до умерен запад-северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 3°, на 2000 метра - около минус 2°.
Безпрецедентно: Унгария спря единствената си АЕЦ заради пресъхващия Дунав
02/08/2026, Неделя 12:30
0
Анонимна свидетелка за хората на Калушев: Не видях нищо нередно в Петрохан
Борисов: ГЕРБ има хора, които ще бият на балотаж през ноемрви, търсим силна президентска двойка (ВИДЕО)
Винсънт Пасторе, изиграл Салваторе Бонпенсиеро в „Семейство Сопрано“, е открит мъртъв в дома си на Сити Айлънд
Над 150 пожара са гасили огнеборците вчера
Бойко Борисов събра академията на ГЕРБ в Приморско (НА ЖИВО)
Кметът на Безмер поиска КПП-та около селото заради американските самолети
След 50 000 незаконни влизания: Армията държи Сеута под контрол
Тръмп постави условие на Иран, за да спрат американските и израелските удари
Бомба разтърси елитен ресторант в Москва, трима загинаха и 21 са ранени
НАП не смее да влезе на ревизия в Руския културен център
Венера може да е била синя планета с океани върху 90% от повърхността
