В последния момент: Отцепник от „Атака“ регистрира нова партия, ще се бори за излизане от ЕС
"Нация" на Кирил Гумнеров ще е поредната формация в националистическия сектор
„Нация“ - така се казва най-новата партия на политическия фронт. Това показва справка в Регистъра на партиите. Официално формацията е в правния мир от едва 5 февруари, а неин председател е Кирил Гумнеров. Той е бивш депутат от „Атака“ в 41-ото Народно събрание, като още тогава Гумнеров се отцепи от партията на Волен Сидеров.
Днес – в последния момент, дори „Нация“ е подала документи за участие на парламентарните избори на 4 април.
След въпрос – с какви амбиции ще се явят, г-н Гумнеров коментира пред „Флагман“: „Идеята беше да създадем партията още преди половин година, но поради независещи от нас причини нещата се проточиха. А мисля, че по закон, ако не участваме в два поредни избора, партията подлежи на санкция и заличаване. Така че аз съм принуден от обстоятелствата да участвам. Но като новорегистрирана партия на мен ще ми стигне и малка група от 10-12 човека в парламента.“
Кирил Гумнеров щял да е в нишата, в която бил и като депутат – на „крайния евроскептицизъм“.
„Още 2012 г. със Стоян Иванов (в момента тв водещ в „Скат“) се опитахме да създадем една коалиция, която се казваше „Не на Европейския съюз“. Тогава партиите, които бяха в коалицията, по някаква причина месец преди изборите се разпръснаха“, припомни Гумнеров.
Идеята обаче останала.
По думите на бившия депутат, рано или късно трябва да се направи референдум дали да останем в Европейския съюз, тъй като никой досега не е питал народа по стратегическия за държавата въпрос.
„Аз съм категорично „за“ излизане от Европейския съюз“, отсече Гумнеров.
Трябва да се преосмисли участието ни и в НАТО, смята още лидерът на „Нация“.
На въпрос дали ще е и в националистическия сектор, Кирил Гумнеров отговори, че никога не е излизал от него и че е бил един от създателите на партия „Атака“.
На местните избори през 2019 г. Гумнеров бе кандидат за кмет на Ловеч от името на партия „Български социалдемократи“. Той се класира на четвърто място с 1306 гласа и 6,6%.
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност
Никола Цолов остана 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него

СЕГА, ЩОМ ТОВА ТИ БЕШЕ ПРОБЛЕМА И ТОЙ ВЕЧЕ Е РЕШЕН, МОЖЕШ С ЧИСТА СЪВЕСТ ДА ГЛАСУВАШ ЗА ПП "НАЦИЯ".
КАКТО ВИЖДАШ, НИЕ НЕ ЛЪЖЕМ, А РЕШАВАМЕ ПРОБЛЕМИТЕ ОЩЕ В ЗАРОДИШ!
:)
:) :) :)
ГУ̀МНО, мн. ‑а, ср. Диал. 1. Равно и утъпкано кръгло място, където се вършее с рогат добитък, впрегнат в диканя, или само с коне; харман.
Отцепил си се...отцепил...Явно политиката не е силната ти страна.....ма пак драпаш за кокала....Партийка нещо...коалицийка.....келепир да има (Алеко константинов)..далаверка.....
Я марш у ЗММ-то.....стугаро-фрезист...шлосеро-монтьор на смени,да те видим.....гиди дърти мързелан.....Така и баба знае.....
Е затова нема да се оправим....
Щото тия дето са аут от политиката ,пак драпат за кокала ,на службичка ,сакън да не се минат и да идат да бачкат,та да видят как се вади,хлеб наш насущний....