×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ивелина Василева коментира Плана за възстановяване на Европа пред The Economist


Ивелина Василева коментира Плана за възстановяване на Европа пред The Economist
Важно е националният План да не се разглежда изолирано, а в комбинация с останалите действия и финансови инструменти, подчерта тя
16 Февруари 2021, Вторник, 14:59 ч.
Автор: Флагман.БГ

Решителни действия са нужни не само за справяне с КОВИД-кризата, категорична е тя

Европейският зелен пакт и Планът за възстановяване и устойчивост са шанс за ускорено развитие с грижа за хората, за бизнеса и за природата. Това заяви председателят на Комисията по околната среда и водите Ивелина Василева в рамките на международен форум, посветен на Механизма за възстановяване и устойчивост на ЕС и прехода на България, организиран от The Economist.

„Решителни действия са нужни не само за справяне с КОВИД-кризата, но и за управлението на предизвикателствата, свързани с опазването на околната среда и изменението на климата”, посочи Ивелина Василева. Тя отбеляза, че Планът за възстановяване и устойчивост предвижда не просто възстановяване от пандемията, а постигане на иновативна, устойчива и дигитална икономика, основана на зеления преход, към който са насочени близо 47% от средствата.

В стълб „Зелена България“ на Плана са включени ключови реформи, свързани с енергийната ефективност, намаляването на въглеродния отпечатък и енергийната интензивност, насърчаването на производството на чиста енергия и разгръщането на потенциала на водородната икономика. Предвидени са инвестиции за подобряване на напоителните системи и по-добро управление на водите, както и за актуализиране на стратегическата рамка в областта на биоразнообразието.

Заложено е изграждане на инфраструктура за пренос на водород и газообразни горива до топлоцентралите в Маришкия басейн, което ще доведе до намаляване и последващо елиминиране на емисиите от производството на ток от въглища. Ивелина Василева посочи и мерки, насочени пряко към хората – за безвъзмездно финансиране от 50% на домакинствата без достъп до газ или централно топлоподаване за закупуването на високоефективни термопомпи, слънчеви системи за горещо водоснабдяване или фотоволтаични системи. Ще бъде подпомогнато и санирането не само на многофамилни, но и на еднофамилни жилищни сгради.

Важно е националният План да не се разглежда изолирано, а в комбинация с останалите действия и финансови инструменти, към които е ценно допълнение, подчерта Ивелина Василева. Тя очерта като допълнителни предимства ускорените срокове, в които ще се реализира и взетите предвид становища на граждански и съсловни организации.


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
23
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Почина кралят на Норвегия Почина кралят на Норвегия 28/08/2026, Петък 11:37 2
23
Коментара по темата
23.
До сериозно
16.02.2021 19:12:28
1
0
Те тия данни са от различни първостепенни бюджети- по тия пера, от тия пера от няколко първостепенни бюджета за тоя филиал, за оня корпус. Те тия нямат болница- имат Институт, а болниците са към друго министерство. Общинската болница и общинската поликлиника какви частни фирми са?
22.
ат таКААААААА!!!!!The Economist!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
16.02.2021 18:54:06
2
3
И какво казва същото издание което госпожа Василева спестява ?????????България може много Може да се възползва много от фондовете за възстановяване след пандемията.Нд има проблем с корупцията.Болезнена диагноза която се чу за пореден път от форум организиран от авторитетното издание The Economist ! статията ""Диагноза ""България може много да спечели от еврофондове но има корупция"""Много едностранчив коментар бе госпожо Василева –ЗАЩО?????????
21.
сериозно
16.02.2021 17:57:29
2
6
това е риторика отпреди 50-60 години. Лаф да става, нищо конкретно.
като на партийно или комсомолско събрание. Само стратегии, лозунги и прочие дрънканици. Вечното ЩЕ. Да ви светна: за промяна в модела на психиатричната помощ в България - 33 млн. лева, а само 1 болница - тази на МВР - 73 млн. лв. Или как под предлог, че уж правим някакъв План за възстановяване всъщност използваме средствата за бюджетни разходи и други ГЕРБ хитринки.
20.
До 16
16.02.2021 17:10:05
1
0
Ние да се захващаме с къмпинга! Какво? И той е "Европа"!
19.
Стоимена
16.02.2021 17:07:26
1
1
"ток от въглища" - ток от каучук, селинджър.
Като бясни в работно време експертките- "подпиши се в подписката за Ивелина Василева да стане депутат"- убиха са от работа!
18.
*********
16.02.2021 17:04:01
1
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
17.
*********
16.02.2021 16:53:42
1
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
16.
Европа е ясно, ми ний с гайдити
16.02.2021 16:53:20
1
6
Тя Европа ши съ опрай, ама Ивелинчето да каже ние у бГ-то коги ши съ опрайм
15.
Фандъкова,
16.02.2021 16:49:56
1
3
Пореден Опасен инцидент в столицата. Жена е ранена от ледени висулки, паднали от сграда в центъра на София.
Сградата е на Български пощи и Държавната агенция Електронно управление на ул. "Ген. Гурко" 6.
14.
*********
16.02.2021 16:29:22
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
13.
gradski
16.02.2021 16:25:03
0
1
Ще пренасяме водород.....
12.
до 8 че тва и е РАБОТАТА В ШАЙКАТА!!!!!!!!!!!!!!!!
16.02.2021 16:16:49
22
5
КОК ДА ЛЪЖАТ МАЖАТ ДА НАКАРАТ ХОРАТА ДА МИНАТ НА ПЕЛЕТИ ЗА ДА СЕ ""УСВОЯТ""ЕДНИ КИНТИ!!!!!!!МА МАЙ КАТ ГЛЕДАМ НЕ ИМ СЕ ЛОВЪТ НА ГОЛАТА КУКА !!!!
11.
Внимание!
16.02.2021 16:12:30
5
11
Статията не е предвидена за дебили, като тези под мен!
Не се напъвайте да я четете. Просто не е на вашето "интелектуално" ниво, няма смисъл. Запазете си единствената мозъчна гънка за някоя друга, по-простовата новинка.
10.
ДО 8 ЗА ЕДНИ ЕВРОПЕСКИ КИНТИ !!!!!!!!!!!!!!!!!
16.02.2021 16:10:52
22
5
КАКТО ВИНАГИ СТАВА ВЪПРОС КАК ДА ГИ ""УСВОЯТ ""ЧРЕЗ ТЕХНИТЕ """УСВОИТЕЛНИ ФИРМИ!!!!!!!!!!!!!ВМЕСТО ДА ГАЗИФИЦИРАТ БУРГАС ЩОТО КИНТИТЕ ЩЕ ОТИДЪТ ВЪВ ВРАГА """ОВЪРГАЗ""ТЕ РЕШАВАТ ДА ГИ ДАДЪТ НА ФИРМИ ТЪРГУВАЩИ С ПЕЛЕТИ И СЪОТВЕТНИТЕ ПЕЧКИ !!!!!!!!!!!!!ЖАЛКА ИСТОРИЯ ОТ ПЕЧКИ НА ДЪРВА НА ПЕЧКИ СЪС СТЪРГОТИНИ!!!!!
9.
До джендъра с големите букви
16.02.2021 16:06:02
1
11
Ей педеруга мръсна, нещо много си активен днес. Не се напъвай, ами си пази силите за довечера, че турските тираджии на околовръстното пак ще ти разпорят халката. Манаф недоклатен, пак си търсиш тъпкач а?
8.
*********
16.02.2021 16:00:00
6
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
7.
*********
16.02.2021 15:58:16
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
6.
ало АДМИНИСТРАТОРА
16.02.2021 15:50:59
23
5
ДЪЛЪГ ЛИ ТИ ИДВА ?????????????????ЧЕ ГО РЕЖЕШ
5.
ОПРАИХА БЪЛГАРИЯ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
16.02.2021 15:49:13
23
6
НЕЩО АДМИНИСТРАТОРА ГО РЕЖЕ
4.
*********
16.02.2021 15:47:22
22
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
3.
Журналист
16.02.2021 15:42:05
1
18
Общи приказки както винаги! Платена статия да напомни за себе си, че се реди листата за депутати!
2.
още мнение
16.02.2021 15:26:57
2
22
Стига с тази Ивелина. Разбрахме че е ваш човек.Преди избори винаги се активира.
1.
Важното
16.02.2021 15:01:36
16
24
Е чекмеджето да е пълно другото е бошлаф работа.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
По-малко бюрокрация за туризма: Бургаският депутат Димитър Найденов с важна законова промяна По-малко бюрокрация за туризма: Бургаският депутат Димитър Найденов с важна законова промяна Бургаският народен представител от ДБ е вносител на законопроект, който премахва годишната декларация за туристическия данък и предвижда данните да стигат служебно от ЕСТИ до общините Нова порция горещини ще ни сервира последният ден на август, прогнозира проф. Рачев Нова порция горещини ще ни сервира последният ден на август, прогнозира проф. Рачев Във Видин се очакват до 35 градуса, а подобрение на критично ниското ниво на Дунав може да има около 9-10 септември Радев: Части от заглушителя в Драгалевци са били изтръгнати преди акцията Радев: Части от заглушителя в Драгалевци са били изтръгнати преди акцията Премиерът заяви, че службите издирват липсващите компоненти, а прокуратурата вече потвърди данни за заглушаване 719 000 къса цигари, скрити сред възглавници, спряха на Дунав мост при Видин 719 000 къса цигари, скрити сред възглавници, спряха на Дунав мост при Видин Камионът пътувал от България за Австрия, а на българския шофьор е съставен акт по Закона за акцизите и данъчните складове Румънец се представи за унгарец и измами 89-годишен бургазлия с 800 евро Румънец се представи за унгарец и измами 89-годишен бургазлия с 800 евро Пенсионерът въвел ПИН-кода си на банкомат в „Славейков“, а непознатият направил две транзакции по 400 евро Преди армията осигуряваше кръв за преливане, сега могат да помогнат затворниците Преди армията осигуряваше кръв за преливане, сега могат да помогнат затворниците Има нещо дълбоко символично в това - наказанието е лишило човека от свобода, но не и от възможността да бъде полезен Фалшива полицейска призовка плъзна по имейлите: Измамници заплашват с арест до 48 часа Фалшива полицейска призовка плъзна по имейлите: Измамници заплашват с арест до 48 часа Мошениците копират логата на МВР, ГДНП и Европол и искат получателите да отворят прикачен файл и да им отговорят Димитър Николов и Илин Димитров с мащабен план за Евровизия 2027, готвят миди на ламарина след бас Димитър Николов и Илин Димитров с мащабен план за Евровизия 2027, готвят миди на ламарина след бас Ченгене скеле влиза в програмата, очакват се над 1000 журналисти, а за германски туристи вече са осигурени над 100 000 самолетни места "Прогресивна България" си хареса кадри на БСП и МЕЧ за Районната избирателна комисия в Бургас "Прогресивна България" си хареса кадри на БСП и МЕЧ за Районната избирателна комисия в Бургас Георги Михов е предложен за председател, а сред номинациите изпъкват познати имена от предишни състави на комисията Министерството на туризма осигурява повече полети от Германия до Бургас и Варна през лято 2027 Министерството на туризма осигурява повече полети от Германия до Бургас и Варна през лято 2027 Corendon Airlines и ICC разширяват програмите си, а ведомството води активни разговори и с Condor
Почина кралят на Норвегия Почина кралят на Норвегия Харалд V, най-дълго управлявалият монарх в Европа Любовникът убил съпруга, вдовицата му помогнала да прикрие следите Любовникът убил съпруга, вдовицата му помогнала да прикрие следите Четири години след смъртта на Удо Ланге прокуратурата привлече Елизабет Ланге като обвиняема Потопът в Непал взе 469 жертви, над 1400 души са в неизвестност Потопът в Непал взе 469 жертви, над 1400 души са в неизвестност Спасителите продължават издирването, а разширяващо се езеро на границата с Китай носи нов риск 469 жертви след потопа в Непал, нова заплаха надвисна над опустошените райони 469 жертви след потопа в Непал, нова заплаха надвисна над опустошените райони Повече от 1000 души остават в неизвестност, а спасителите разкопават кал и отломки с тежка техника Ново изпитание за Тибет: Земетресение удари района след опустошителните наводнения Ново изпитание за Тибет: Земетресение удари района след опустошителните наводнения Трусът е с магнитуд между 4,7 и 5,0 и е регистриран в Северен Тибет, докато властите вече следят и риск от преливане на бариерно езеро Обратното броене започна: Ето колко дни остават до лятото Обратното броене започна: Ето колко дни остават до лятото Астрономическото лято през 2027 г. ще настъпи на 21 юни, а до най-чакания сезон остават 298 дни Украинските дронове удариха тежко „Лукойл“: Трите най-големи рафинерии в Русия спряха Украинските дронове удариха тежко „Лукойл“: Трите най-големи рафинерии в Русия спряха След Волгоград и Перм извън работа остана и NORSI край Нижни Новгород, а Москва вече търси повече готови горива отвън 28 души висяха с главата надолу близо половин час: Две момичета получиха по 275 хил. долара обезщетение 28 души висяха с главата надолу близо половин час: Две момичета получиха по 275 хил. долара обезщетение Атракционът AtmosFEAR в Портланд блокира на около 15 метра височина, част от хората повръщали и губели чувствителност в крайниците, а две години по-късно съдът оцени травмата на стотици хиляди долари Българка оцеля в ада в Непал: Изведнъж полетяха прах и камъни, всички започнаха да бягат Българка оцеля в ада в Непал: Изведнъж полетяха прах и камъни, всички започнаха да бягат Сузана Алексиева се спасила по стълбище нагоре по планината, прекарала нощта в колиби за животни и на следващия ден била евакуирана с военен хеликоптер до Катманду Трагедия в бургаския ж.к. „Лазур“: 58-годишен почина пред очите на клиенти в голям магазин Трагедия в бургаския ж.к. „Лазур“: 58-годишен почина пред очите на клиенти в голям магазин Хора и продавачка опитали да му помогнат, но мъжът издъхнал на място, а причината ще бъде установена с аутопсия
Проф. Рачев, синоптик: Проф. Рачев, синоптик: Ще започне и новата поредна порция горещини. Светкавиците и мълниите са за декор
Виц на деня Виц на деня Внуче към баба си:
- Ох ма бабооо, много са хубави тези лешници.
- Да бабе, знам. Нямам зъби и остават от шоколадовите бонбони.
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, попаднах на супер промоция! Купих на половин цена две автомобилни гуми.
- Но защо... ние нали нямаме кола!?
- Аз казвам ли ти нещо, когато си купуваш сутиен?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато всичко е загубено, остава бъдещето
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори