×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Северна Корея е извършила изпитание на нова ракетна система
  • Румен Радев ще разговаря с Фон дер Лайен, Рюте и Макрон
  • Всеки четвърти българин не умее да окаже първа помощ при безсъзнание
  • Израел ликвидира новия шеф на въоръженото крило на "Хамас" при удар в Газа
  • Слънчев бряг и районът от Равда до Елените остават без вода днес
  • С дронове търсят изчезнала в Свищов жена
  • Пускат държавни ценни книжа за граждани без такси
  • Втора акула е забелязана край плаж в Гърция – тревога в Сароническия залив
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Извънредно! Областният щаб реши дали ще затяга мерките в Бургас


Извънредно! Областният щаб реши дали ще затяга мерките в Бургас
Областният управител Вълчо Чолаков изслуша становищата на здравните власти и медицински експерти, които към този момент не са препоръчали затягане на мерките
16 Февруари 2021, Вторник, 11:25 ч.
Автор: Флагман.бг

Броят на заразени действително е повишен, но ситуацията е под контрол и към този момент няма нужда от затваряне на молове, фитнеси или спирането на присъствени занятия на учениците

 

Заседанието на Областния противоепидемичен щаб в Бургас, което се проведе онлайн, приключи преди минути, научи Флагман.бг. Губернаторът Вълчо Чолаков, кметовете на общини в региона и здравните власти са взели решение да не променят мерките, съобщиха членове на Щаба.

Броят на заразени действително е повишен, но ситуацията е под контрол и към този момент няма нужда от затваряне на молове, фитнеси или спирането на присъствени занятия на учениците.

Отчита се ръст на болните от ковид-19. За последните 14 дни са регистрирани 236 души на 100 хил. население. Броят на хоспитализираните расте в сравнение с месец януари 2021, като границите, в които се движи е 125-150 души. Към днешна дата броят на хората на болнично лечение е 177 души, съобщиха за Флагман.бг от Областният противоепидемичен щаб.

Добрата новина е, че в сравнение с месеците октомври и ноември, когато се наблюдаваше пик на хоспитализирани, в момента пациентите са с по-леки симптоми и заболяването протича по- леко. Броят на болните на интензивно лечение е нисък. Днес в реанимация са 3-ма души.

Здравните специалисти успокояват, че въпреки нарастващия брой на новозаразени, лечебните заведения разполагат със свободни легла. В момента в областта има разкрити 260 Ковид легла. Свободните са 87.

В зависимост от темпото на нарастване на новозаразените и нуждата от хоспитализация, броят на леглата ще се увеличава. Освен свободни легла, здравните специалисти споделят, че са заредени с лекарства.

В УМБАЛ е изградена добра кръвна банка, в която има наличност на реконвалесцентна плазма за всички кръвни групи.

От спешната помощ в града също споделят, че натовареността им е по-малка в сравнение с последните месеци на предходната година. Област Бургас е на 4 място по брой ваксинирани– 4317. Първа фаза на ваксинация, а именно медицински лица е приключила.

В момента приключва втора фаза - ваксинация на педагогическия и непедагогически персонал, остават 180 учители, заявили желание за ваксинация. Ваксинирани са, заявилите желание представители на висши учебни заведения, както и половината възрастни хора в старчески домове. Налични са и първите дози на ваксина за участниците в изборния процес.

В област Бургас има разкрити 21 имунизационни кабинета, в които могат да се ваксинират между 90 и 100 души на ден. В момента се извършва записване за 3 фаза. Продължават засилените проверки за спазване на национално въведените мерки. В тях участват МВР, представители на РЗИ, Агенция по храните, Община Бургас.

Броят на проверките от началото на февруари до днес е 348. Проверени са търговски обекти, обществен транспорт, хотелски комплекси. Проверки се извършват и на карантинираните лица. По време на същите не са констатирани нарушения. Към днешна дата 1874 лица са под карантина. Провеждат се срещи с представителите на търговските обекти за още по-стриктно спазване на въведените мерки.

Продължава контролът и проверките от органите на реда за спазването им. 180 проби на лица от област Бургас, положителни за ковид са изпратени в Националната генетична лаборатория. Очакват се резултатите, които ще идентифицират щама на вируса, циркулиращ в момента.

 


В категории: COVID-19


21
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Луди ли сте, ако си говорите на глас Луди ли сте, ако си говорите на глас 27/05/2026, Сряда 22:00 1
Тервел ИЛИЕВ Барселона с любопитен трансферен ход Барселона с любопитен трансферен ход 27/05/2026, Сряда 20:30 1
Тервел ИЛИЕВ Жълт код за Бургаска и още 10 области Жълт код за Бургаска и още 10 области 27/05/2026, Сряда 18:33 0
21
Коментара по темата
21.
Мразя циганите
17.02.2021 08:31:15
0
0
Кумчо Вълчо какво реши?
20.
вчерашната бройка
17.02.2021 07:55:10
0
1
Вчерашната бройка 37 явно е заради това решение. Днес новозаразените са 158 вече. Странно, а?
19.
Мрън
16.02.2021 16:54:49
0
6
Вълчо като го питаха за Росенец и 20 минути срича,мрянка и мънка,областния управител...
18.
*********
16.02.2021 16:53:22
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
17.
Иван
16.02.2021 16:51:26
1
12
Какъв контрол бе на второ място в България,било всичко под контрол.Смешни сте вече и жалки.
16.
Щаба
16.02.2021 16:22:08
1
15
Ще почакат хубаво да пламне всичко.Нали уж имаше критерий при който ако е налице се взимат мерки.Ама щом му е заповядано на вируса да изчезне до 1 март може и да послуша.
15.
Цоню
16.02.2021 15:37:43
1
17
На фона на всички мерки, които предприемат другите държави... Ние ще фърляме гьобек!)
14.
Бродяга
16.02.2021 15:34:11
0
15
Дупелизците на Борисов от бургаския щаб,нямат смелост да противоречът на мистерията на вожда си.Стратегията за спечелване на изборите е повече болни, по-малко гласуващи и спечелване на изборите от управляващите.Затова отмяна на предпазните мерки,нарастване на заболелите до максимум, много малко гласуващи и преразпределение на гласовете на негласувалите в по-голям процент на първите в избора.Така получените гласове на герберите нарастват с много по-висок процент.Борисов заповяда на здравния министър да отпуши ръста на зоболелите до 04.04.2021г.
13.
До номер 7 Петрова
16.02.2021 14:48:25
10
3
Петрова, Петрова, освен да ти пламне празната кратуна, друго не виждам какво може да ти пламне. Може ли толкова да се заблудени и глупави. Целта е друга, няма никаква, КРОМИД, АРПАДЖИК и т. Целта е стадото заблудени овце, като Петрова, да седят и се вайкат, по цял ден да ходят с ПАРЦАЛА на устата си в тях, и да гледат НОВА И ВТВ как ги облъчва с лъжи. https://m.facebook.com/groups/1667829623491922/permalink/2889559704652235/?fs=1&focus_composer=0
12.
страх ги е да вземат адекватно решение
16.02.2021 14:42:21
1
6
Чакат индивида Бою да разпореди.
11.
*********
16.02.2021 14:17:44
0
7
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
10.
Burgazliq
16.02.2021 14:10:43
0
9
VUI MANQK ZATVARQI SHOT SHTE IMAM TEST PO FRENSKI I NISHTO NE ZNAM
9.
Българин
16.02.2021 13:54:39
5
26
Недостойно!
Вместо да решат да се вземат сериозни превантивни мерки, тези господа си играят с живото на хората! Играят си на руска рулетка!
Срамота!
8.
Nostradamus
16.02.2021 13:46:21
1
17
Не съм и допускал, че Областният щаб под ръководството на
Губернаторът_Герберунг Вълчо Чолаков
ще вземе решение различко от заповедта на Главния Герберунг на Републиката.
7.
Петрова 39год.
16.02.2021 13:17:57
6
18
В момента боледуват повече деца. Присъствие о да са само от 1 до 4 клас и 11 и 12 клас, за да се предотврати масово заразяване на децата, родителите им и баби, дядовци. Иначе ще плам е всичко и деца, и родители и възрастните.
6.
jorokofata
16.02.2021 11:58:55
1
1
Da e batko jiv sum ama tebe ne ta znam averche
obache batko ako si zagubil nqkoi sum nalice da ti pomogna ako trqbva i sexual
5.
manqk
16.02.2021 11:48:32
2
2
Jorokofata
jorka ti li si e manqk misleh che si umrql
4.
Jorokofata
16.02.2021 11:47:01
3
4
batinka tuka na leglo lejat hora shefa Gosho ot mahlata e w koma te mi otwarqt polowinata obshtestweni mesta
3.
@@@
16.02.2021 11:39:32
4
30
Аман от губернатори и сенатори в тоз общински съвет??? Тези хванати от гората "губернатори" на две магарета плявата не могат да разделят, камо ли да управляват пандемия!
2.
Manqk
16.02.2021 11:33:50
2
3
Manqk kak taka shte ni puskat
batko az tuka edvam ujivqh virusa i avera jorkata pochina ot toz mizeren virus are po spokoino da vzemete merki molqvi sa
1.
brat umri
16.02.2021 11:32:09
3
1
brat umri
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Кметът на Варна на изслушване заради незаконното застрояване на „Баба Алино“ Кметът на Варна на изслушване заради незаконното застрояване на „Баба Алино“ Олег Невзоров и екипът му уверяват, че нямало нито строителство извън закона, нито сеч на вековна гора Войната на МВР с дилърите продължава, арестуваха Васил от Бургас с 10 кг марихуана и много кока Войната на МВР с дилърите продължава, арестуваха Васил от Бургас с 10 кг марихуана и много кока Под пълна секретност бургаските криминалисти действаха и удариха един от големите играчи на наркопазара Психиатър: Радев сменя политическия сезон в ЕС, лудост е конфликтът с Русия Психиатър: Радев сменя политическия сезон в ЕС, лудост е конфликтът с Русия Ядрена война не може да се рискува, подчерта той, а за профила на успешния кандидат за президент изтъкна, че не може като Йотова да се среща едновременно с Айрън Мейдън и патриарха Бургас е най-доброто предложение за град-домакин на Евровизия 2027 Бургас е най-доброто предложение за град-домакин на Евровизия 2027 Градът се промени коренно като визия, като комуникации, а и всички най-после ще разберат, че на това място има изключително добре изградена инфраструктура, която може да работи ефективно на целогодишна база, подчерта проф. Драганов Банка отне имотите на бургазлия, 10 години тънат в мухъл и плесен (ВИДЕО) Банка отне имотите на бургазлия, 10 години тънат в мухъл и плесен (ВИДЕО) Съседи алармират за спешна намеса от Инвестбанк АД, която е собственик на сутерена и партерния етаж от сградата на ул. "Любен Каравелов" №8 Дара и "Бангаранга" вече са в класацията на "Билборд" Дара и "Бангаранга" вече са в класацията на "Билборд" След триумфа си на Евровизия хитът на певицата влезе под номер 90 в Global 200 сред най-слушаните парчета в целия свят Бургазлии се хванаха за гушите: Как се изкарват 2000 евро заплата Бургазлии се хванаха за гушите: Как се изкарват 2000 евро заплата Мрежата прегря от абсурдни и шокиращи предложения – от опитни мазачи до „с*кс машини“ и "дилъри" Лято 2026 в евро: Ето колко ще ни струва сянката по Южното Черноморие Лято 2026 в евро: Ето колко ще ни струва сянката по Южното Черноморие Флагман.бг направи подробна справка за цените на чадърите и шезлонгите седмици преди старта на сезона Д-р Боян Патов: Спешната медицина е математика на оцеляването Д-р Боян Патов: Спешната медицина е математика на оцеляването Началникът на Спешната помощ в МБАЛ „Сърце и Мозък“ в Бургас и Плевен поздрави колегите си в Деня на спешната медицинска помощ Vivacom GAME ON 2026 стартира супергеройски сезон с нова визуална идентичност и мобилна игра Vivacom GAME ON 2026 стартира супергеройски сезон с нова визуална идентичност и мобилна игра Новият сезон среща гейминг турнира с „Кало Змея“, а феновете ще събират точки в подкрепа на любимия си отбор
Дипломатически покер: Проект за мир предвижда отваряне на Ормузкия проток, Белият дом отрича Дипломатически покер: Проект за мир предвижда отваряне на Ормузкия проток, Белият дом отрича Корпусът на гвардейците на ислямската революция обяви, че нова директна война със САЩ е малко вероятна поради „слабостта на врага“ Румен Радев в Париж: Първо да гарантираме стандарта на живот на българите и после на Украйна! Румен Радев в Париж: Първо да гарантираме стандарта на живот на българите и после на Украйна! Премиерът очаква френски влакове до август, говори за модернизация на армията ни и за нови позиции за бившата съветска република Бивш шеф иронизира новото Ферари: Това със сигурност е кола, която поне китайците няма да копират Бивш шеф иронизира новото Ферари: Това със сигурност е кола, която поне китайците няма да копират Критиките към първия електромобил на италианците не стихват Плъзна извратена мания сред милионерите: Богаташи се подмладяват с мазнини от покойници Плъзна извратена мания сред милионерите: Богаташи се подмладяват с мазнини от покойници Цената на процедурите варира от 10 000 до 100 000 долара Новият унгарски премиер Петер Мадяр намали заплатата си наполовина и предприе мащабни антикорупционни реформи Новият унгарски премиер Петер Мадяр намали заплатата си наполовина и предприе мащабни антикорупционни реформи Правителството в Будапеща предлага мандат до осем години и започва спешни преговори в Брюксел за отблокиране на милиарди евро от европейските фондове Три интересни събития за деня на детето в Несебър Три интересни събития за деня на детето в Несебър Страхотна програма в Несебър  Платформа за работа въвежда ограничение за обяви със заплати под 1200 евро Платформа за работа въвежда ограничение за обяви със заплати под 1200 евро Промяната е свързана с тенденцията за по-голяма прозрачност на възнагражденията и по-добри условия на труд Поставят 181 млн. души от Африка под карантина, за да спрат разпространението на ебола Поставят 181 млн. души от Африка под карантина, за да спрат разпространението на ебола До момента е известно, че са загинали поне 220 от новия щам на вируса, но това е публично обявената бройка. Неофицилано може и да са хиляди, смъртността при това заболяване е над 50 % Как се стигна до разпада на Куба Как се стигна до разпада на Куба Днес е в тотален разпад -  с хроничен дефицит на електричество, оголени търговски обекти, критична липса на медикаменти и безпрецедентен миграционен натиск България отказа виза на журналист от ТАСС за Европейското по гимнастика България отказа виза на журналист от ТАСС за Европейското по гимнастика Според официалния мотив, представен на журналиста,  "една или няколко държави членки на Шенгенското пространство смятат лицето за заплаха за държавната политика или вътрешната сигурност"
Дара Дара Бях на зверски режим, няма магия, а само работа и постоянство Виц на деня Виц на деня Директор яростно се чеше между краката и казва на заместника си:
- Трябва да уволним секретарката.
Заместникът също чешейки се:
- Отдавна трябваше да го направим...
Виц на деня Виц на деня Как действа алкохола при мъжете и жените:
Той - пие едно, две, три и забравя...
Тя - пие едно, две, три, че като си спомни..
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Гинеколог - човек, който търси проблеми там, където другите намират радости.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори