×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Сутрешно слънце и следобедни дъждове днес, петък 5 юни
  • Започва описът на щетите след наводнението в котленското село Тича
  • Пороен дъжд падна във Великотърновско, наводни Прохода на Републиката
  • Зеленски предложи среща с Путин в открито писмо до него
  • Премиерът Румен Радев е на посещение в Черна гора
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Съветниците от ГЕРБ-Бургас поискаха повече средства за сектор Здравеопазване


Съветниците от ГЕРБ-Бургас поискаха повече средства за сектор Здравеопазване
Вижте кои параметри ще бъдат с увеличен ресурс, според предложеното от групата на ГЕРБ
15 Февруари 2021, Понеделник, 10:20 ч.
Автор: Флагман.БГ

Съветниците предлагат перото за млади лекари да се увеличи от 20 хил. на 50 хил. лв.

Да бъдат заложени допълнителни средства, за сектор здравеопазване, в бюджета на Бургас през настоящата 2021 г., поискаха с докладна записка общинските съветници от ГЕРБ.

Настоящият проект за бюджет е с акцент върху актуалните проблеми на хората, предизвикани от отражението на Ковид-19 върху всички аспекти на нашия живот.

Осигурен е и финансов буфер от 150 000 лв., в случай, че се наложи отново да се реагира в подкрепа на бургаското здравеопазване при борбата срещу Ковид-19.

„Въпреки че, от групата на ГЕРБ, гледаме с оптимизъм предлагаме този т.нар. буфер да бъде увеличен с още 50 000 лв. за по-голяма сигурност и ангажираност“, мотивират се общинските съветници.

Двама завеждащи на отделения в УМБАЛ-Бургас д-р Борис Ангелов (вляво) и д-р Антонио Душепеев са общински съветници от групата на ГЕРБ

Специализираната болница за активно лечение по пневмо-фтизиатрични заболявания, известна като Белодробната болница, работеше с пълнен капацитет през Ковид кризата от 2020 г. И към момента там се лекуват десетки пациенти.

Традиционно от бюджета на Община Бургас се заделят 40 000 лв. за храна на болните. От групата на ГЕРБ предлагат сумата да се увеличи двойно, за да може менюто за пациентите да се подобри.

В проекта за бюджет вече са заложени и средства за подобрение на условията в Консултативно-диагностичният блок и Стационарния блок на Белодробната болница. Предвидени са средства за пребоядисване на стени и тавани, подмяна на подови настилки с нови с антибактериално покритие, нова дограма, смяна на електрическата инсталация и ново осветление. Близо 30 болнични стаи там ще бъдат ремонтирани.

В проекта за бюджет са предложени 20 000 лв. за старт на новия проект "Млади лекари в училищното здравеопазване". Това е възможност за начало на кариерата на доктори,  които все още нямат специализация.

„Още преди година обявихме, че ще търсим възможности и за създаване на фонд за специализацията на завършващите лекари в приоритетни за общината специалности. Затова ще предложим сумата за "Млади лекари в училищното здравеопазване" да се увеличи до 50 000 лв. Необходимо е да се изработи и механизъм, чрез който да се осигурява подкрепата за амбициозните млади доктори“, пишат в докладната записка представителите на ГЕРБ.

 


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
12
Коментара
Флагман.БГ Поздравителни адреси до Флагман.бг Поздравителни адреси до Флагман.бг 05/06/2026, Петък 19:00 0
12
Коментара по темата
12.
йес
15.02.2021 19:06:48
1
1
Поискали са повече за усвояване от тях чрез фирми или свързани, или подчинени или подчинили общинските слуги и актьори. Ковид мафия създаде нов начин за рекетиране на бюджета. Бърка се яко в кацата с идеалния претекст, че е живото решаващо, съдбоносно, неизбежно, налага се щото ГОЛЕМИЯ ЛОШ ВИРУС ВИНЕЕ И ИНАЧЕ ЩЕ СЕ МРЕ ЯКО. А никой не е виждал или чувал близък или познат с корона(доказано, не самодиагностика) Хипохондриците и антисоциалните киселяци са в момента в свои води. Кеф им е, че експлоатират техните страхове от и недоверие в хората за да лапат яко. Живейте си в страх, страхливци, треперете от измислената "пандемия" и мерките които НЕ ДАВАТ РЕЗУЛТАТ ВЕЧЕ ГОДИНА НО ПРОДЪЛЖАВАТ ДА СЕ НАЛАГАТ ОТ СВЕТАТА ДЪРЖАВ-ЦЪРКВА чрез Инквизиция! Всичко е бизнес, много добър бизнес, схеми и тоталитарна тирания над хората!
11.
До 1
15.02.2021 16:02:56
0
0
Рогач, Бойко взе и "Капитал"! Един е Бойко и той от картотеката на библиотеката не излиза!
Ти, с тия големи рога как ще влезеш в библиотеката?
10.
Стоимена
15.02.2021 13:07:26
0
0
И колко млади трябва да са младите лекари, като съществуват и 14-15-16годишни млади родители?
Без специалност може на 24-25годишна възраст да се започне специализация. Те пациентите на тая възраст са с внучета вече и децата им са напуснали училищното образование.
Искайте за детските ясли, че те са към "Здравеопазването". Другите ученици са разпределени към общопрактикуващите лекари.
9.
гражданин
15.02.2021 13:05:53
2
2
според мен са поискали повече пари за забавлението им - парички за всички няма герб няма бсп няма патриоти - има само слави, той ще властва манячета това е
8.
*********
15.02.2021 12:19:40
1
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
7.
*********
15.02.2021 12:19:01
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
6.
Божидаров
15.02.2021 11:28:45
0
9
Единственото решение за здравеопазването е демонополизация на здравната каса, както е в целия цивилизован свят! Но май е непостижимо за неокомунистите ог Герб!!!
5.
*********
15.02.2021 11:25:08
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
4.
11
15.02.2021 11:02:36
6
2
Браво!Този път нещо смислено да прочетем и ние читателите!
3.
Пешо кура
15.02.2021 10:50:52
1
8
Здравеопазването не е толкова важно по важно в момента е разширяването на бул."Демокрация" ремонта в ж.к.Изгрев спортната зала......
2.
Марин от Маринка
15.02.2021 10:46:33
2
11
Да вземат от заплатата на шефовете на УМБАЛ 23.000 ЛЕВА на месец и да ги пренасочат към млади специалисти
Оптимизация на разходите
1.
..
15.02.2021 10:31:57
30
14
""Бойко взе ПАРИТЕ""ЩО МЪЛЧИТЕ ЗА ТАЗИ РАЗТЪРСВАЩА ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ НОВИНА??????????????????????????????
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Гълъб Донев: Пари в хазната няма, затова Еврокомисията иска да вдигнем данъците Гълъб Донев: Пари в хазната няма, затова Еврокомисията иска да вдигнем данъците Най-лесно дефицит се оправя с високи налози, обясни той Гонка е причината за трагедията в София, двама са вече загиналите Гонка е причината за трагедията в София, двама са вече загиналите 31-годишен мъж издъхна в ИСУЛ, а първата жертва е 27-годишен индиец, пътувал в автобус 119 Наркоудар за милиони на „Дунав мост“: Как спипаха камион с тайник в Русе Наркоудар за милиони на „Дунав мост“: Как спипаха камион с тайник в Русе По оценки на разследващите стойността на пазарни цени на задържаната марихуана надхвърля 4,1 милиона евро  Крум Зарков и кубинският посланик обсъдиха тежкото американско ембарго и консолидацията вляво Крум Зарков и кубинският посланик обсъдиха тежкото американско ембарго и консолидацията вляво Председателят на БСП изрази солидарност на българските социалисти със страдащото население в карибската държава Футуролози и ректори в Синеморец: Изкуственият интелект вече улавя мислите ни Футуролози и ректори в Синеморец: Изкуственият интелект вече улавя мислите ни Критичното мислене е спасението, казват те С роботи и научни експерименти откриха нов STEM център в Поморие С роботи и научни експерименти откриха нов STEM център в Поморие 15 години Флагман.бг – от амбициозен бургаски проект до водеща медия в България (ГАЛЕРИЯ) 15 години Флагман.бг – от амбициозен бургаски проект до водеща медия в България (ГАЛЕРИЯ) Сайтът се развива с темповете, наложени от агресивната и динамична среда - ъпдейти на Google, хакерски атаки, конкуренцията в медийния сегмент, в който се включиха и социалните платформи, разполагащи с огромен финансов и IT ресурс Нургюл Салимова би Нарва, но остана на косъм от среброто на Европейското по шахмат Нургюл Салимова би Нарва, но остана на косъм от среброто на Европейското по шахмат Т.нар. „Швейцарска система“ я лиши от медал ВМС на САЩ задържаха супертанкер с ирански петрол в Индийския океан ВМС на САЩ задържаха супертанкер с ирански петрол в Индийския океан Напрежението в региона продължава да е критично Поздравителни адреси до Флагман.бг Поздравителни адреси до Флагман.бг Най-голямата медия в Югоизточна България навърши 15 години от своето създаване
След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница Лидерите на ЕС единодушно определиха случилото се като пряка заплаха, произтичаща от продължаващите военни действия в близост до границите на блока Премиерът Румен Радев от Черна гора: Предишните управления ни завещаха над 2,2 милиарда евро скрити разходи Премиерът Румен Радев от Черна гора: Предишните управления ни завещаха над 2,2 милиарда евро скрити разходи Процедурата за свръхдефицит на ЕК е оценка за бюджетните „гимнастики“, изсмукването на бизнеса и съмнителните поръчки, обяви министър-председателят Кога ще свърши войната в Украйна Кога ще свърши войната в Украйна Добре познатият в бившата съветска република с геополитическите си прогнози мистик прогнозира още през есента прекратяване на бойните действия Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Статистикът, който е и сред най-известните международни анализатори, коментира, че ако Русия използва атомно оръжие срещу Украйна, няма никой да се намеси Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Сладураната е като две капки вода с татко си принц Уилям Израел и Ливан се договориха за примирие Израел и Ливан се договориха за примирие Техеран не вижда напредък в диалога за постоянно примирие със САЩ Европа сама реже клона, на който седи Европа сама реже клона, на който седи Либерал-глобализмът стигна дотам, че коренният жител вече е по-долна категория човек от мигрантите Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Ахмад Джахангард Такало дори не знае откъде са дошли парите Земетресение разлюля Турция Земетресение разлюля Турция Епицентърът на земетресението е в района на град Пазарджък, където на 6 февруари 2023 г. стана силен трус с магнитуд 7,7 по Рихтер Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Найджъл Бойл, станал световно известен с безапелационната си и ключова роля на инспектор Иън Бъкълс в мегахита на BBC „Line of Duty“
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Нека не забравяме - надолу няма дъно Виц на деня Виц на деня Барман към сервитьора:
- Абе пич, престани да изхвърляш пияните посетители, не забравяй, че работиш във вагон-ресторант!
Виц на деня Виц на деня Иванчо дочул стонове от спалнята на родителите си. От любопитство погледнал през ключалката и възкликнал:
- Леле-е-е... а на мен ми се карат, че си бъркам в носа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори