Студеното време продължава, об(л)ичайте се топло
По морето температурите остават минусови
Ще духа слаб, в Източна България до умерен север-северозападен вятър. Минималните температури ще са между минус 10° и минус 5°, по-ниски в югозападните райони.
Облачността ще е променлива, над много райони намаляваща до слънчево време. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър. Максималните температури ще са между 0° и 5°, по-ниски, до минус 3°, на места в Югозападна България. Атмосферното налягане е по-високо от средното за месеца и ще се задържи без съществена промяна. Това съобщи дежурният синоптик Виктория Клещанова от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). Над Черноморието облачността ще е променлива. Ще духа слаб до умерен север-северозападен вятър. Максималните температури на въздуха ще са между 1° и 3°. Температурата на морската вода е 8°-10°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.
Над планините облачността ще е променлива, над масивите от Югоизточна България по-често значителна, на отделни места ще превалява слаб сняг. Ще духа умерен и силен северен вятър, по най-високите части ще е от североизток. Максималната температура на 1200 метра ще бъде около минус 8°, на 2000 метра - минус 16°. Във вторник със слаб, в Източна България до умерен вятър от север-североизток ще продължи да прониква студен въздух. Облачността ще е предимно значителна, с по-съществени разкъсвания и намаления над Западна България. Без съществени валежи. Минималните температури ще са между минус 11° и минус 6°, а максималните - между минус 4° и 1°. В сряда ще преобладава слънчево време. Вятърът ще стихне. Сутринта ще е доста студено, но дневните температури ще са по-високи. В четвъртък преди обяд облачността временно ще се увеличи, не са изключени и изолирани слаби превалявания от сняг. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър. Ще бъде и още малко по-топло.
Пирин Галов покори 500 км и 40 000 метра изкачване и завърши втори на „Тичино 500“
Военни обезвредиха четири артилерийски гюлета, открити в Дунав край Силистра
Яхтклуб "Черноморец Бургас" покори Охридското езеро с впечатляващи победи
Васил Петров празнува 30 години на сцена с безплатен концерт в Поморие
Мароко спря нов масов щурм към Сеута, най-малко 111 мигранти са задържани
Нелепа трагедия: 31-годишен загина, докато приятели опитвали да изтеглят джипа му
Българските грации с бронз на Световното първенство в Германия
Човешката небрежност подпалва България: 90% от пожарите тръгват заради хора
61 кражби по плажовете край Варна от юни, полицията предупреждава туристите
Дунав удари рекордно ниско ниво при Русе
Европа ускорява биотехнологиите: ЕС отваря по-бърз път за нови терапии до пациентите
Над 150 колоездачи поеха на 100-километров велотур през Родопите
