×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Зарязаха лозята в Сунгурларе за богата реколта, избраха и най-доброто вино (СНИМКИ/ВИДЕО)


Зарязаха лозята в Сунгурларе за богата реколта, избраха и най-доброто вино (СНИМКИ/ВИДЕО)
Коронясаха царя на лозята, а кметът д-р Георги Кенов заедно с гостите подряза гроздето
14 Февруари 2021, Неделя, 17:48 ч.
Автор: Флагман.бг

Тържеството се проведе при спазване на противоепидемичните мерки

Община Сунгурларе спази традицията и тази година отбеляза празника на Трифон Зарезан – Деня на виното лозарите, кръчмарите и градинарите. 

Официални гости на събитието бяха областният управител на област Бургас Вълчо Чолаков, народните представители Димитър Бойчев, Галя Желязкова и Тодор Байчев.

В тържеството се включиха председателят на Общинския съвет Халил Ахмед, заместник-кметовете Тодорка Павлева, Гергана Желязкова и Димитър Гавазов, общински съветници, кметове на населени места, винопроизводители и граждани.

Празникът започна с награждаване на малките таланти от Сунгурларре, взели участие в XVIII  Национална изложба-конкурс „Свети Трифон Зарезан“-2021. Специално за 14 февруари бе отворена за посещение сградата на СУ „Христо Ботев“, където са изложени прекрасните творби на малчуганите. Така всеки успя да се докосне до творчеството на децата. 

"Честит празник на всички лозари, винопроизводители и любители на виното. Бъдете живи и здрави и носете славата на Сунгурларе – град на гроздето и виното, на любовта и вдъхновението", каза кметът на общината д-р Георги Кенов. 

Благодаря, че поддържате традициите, това ми дава вяра в бъдещето, каза областният управител Вълчо Чолаков

 

Областният управител Вълчо Чолаков и депутатът Димитър Бойчев поздравиха сунгурларци по случай празника. Те пожелаха здраве и берекет на всички, а на винарите - плодородна година.

"За мен е от особено голямо удоволствие да присъствам днес за пореден път на организирания от Община Сунгурларе празник. Смея да твърдя, че начинът, по който сунгурларци поддържате традициите ни, дават една вяра в бъдещето, в предаването на тези прекрасни традиции в идните поколения, за което Ви благодаря и като родител, и като представител на държавата!", обърна се към местните Вълчо Чолаков.

На събитието присъстваха (от ляво надясно) кметът д-р Георги Кенов, областният управител Вълчо Чолаков, депутатът и областен координатор на ГЕРБ Димитър Бойчев, депутатът от БСП Тодор Байчев, Галя Желязкова - депутат от ГЕРБ, общинският съветник в ОбС-Сунгурларе Моника Симеонова, зам.-кметовете Тодорка Павлева, Димитър Гавазов и Гергана Желязкова

Кметът д-р Георги Кенов и гостите направиха подрязване за берекет на гроздето.

На церемония обявиха победителите от 29-я конкурс в категориите за най-добро бяло и най-добро червено вино. Коронясаха Венко Вълков от Сунгурларе за цар на лозята „Трифон Зарезан“.

Депутатът Димитър Бойчев бе сред официалните гости на събитието. Той пожела здраве и берекет на всички

Царят заедно с гостите премина ритуално по централните улици до местността „Ичмята“. В конкурса участваха 19 човека в категорията бели вина и 7 човека в категорията червени вина. Победителите са: 

2-ро място - Атанас Думанов /Черница/
3-то място - Стефан Аврамов /Сунгурларе/
4-то място - Бисер Атанасов /Сунгурларе/ 
5-то място - Дянко Георгиев /Черница/ 
6-то място - Веселин Дяков /Велислав/
7-мо място - Милка Кънева /Сунгурларе/ 
8-мо място - Живко Желязков /Сунгурларе/
9-то място - Вангел Христов /Сунгурларе/ 
10-то място - Горан Недковски /Сунгурларе/.

Тържеството продължи с аромата на приготвената изненада от Ути Бъчваров, под звуците на емблематичната Жечка Сланинкова.

Празникът се проведе при спазване на всички противоепидемични мерки. Екипи на Община Сунгурларе следяха за спазването им, независимо че събитията се осъществиха на открито.

 

 

 

 

 




В категории: Сунгурларе


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
11
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Гърция с 4,9 млн. туристи през юни, но всеки харчи по-малко Гърция с 4,9 млн. туристи през юни, но всеки харчи по-малко 24/08/2026, Понеделник 21:00 3
11
Коментара по темата
11.
Овщина Сунгурларе
18.02.2021 14:03:53
0
12
Имало едно време един Женски Доктор , който поканил кандидат-народните представители от коалицията ГЕРБ/СДС , на празника на Сунгурларе , с надеждата че синчето му , ще е в листата на коалицията. На Марийка обещал , че ще я сложи на мястото на Халил , за да помага с гласовете , а после седнал на софрата с хората от ДПС , защото той щял да ги подкрепи на изборите....Няма такъв , признавам го ....
10.
Очевидец
16.02.2021 14:27:09
1
6
До номер 9,Драги ми господа, не Ви е точна информацията, точно,когато на въпросния човек му прилоша, д-р Кенов отиде и реагира адекватно ,като му оказа първа помощ!А що се касае до празника на с.Чубра поздравление за кмета и всички ,които са участвали !
9.
ЧУБРА
16.02.2021 12:31:11
1
10
БРАВО на кмета на с. Чубра!
Митко направи честването на празника искрено и с почит...
В Сунгурларе на един от зрителите му прилоша и човека лежа на студа без никой да му обърне внимание докато течеше награждаването на винарите. Там присъстваха няколко видни ЛЕКАРИ.... Жалка картинка
8.
До 7 Овщина Сунгурларе
16.02.2021 12:01:23
0
2
За кьор-софра винаги се намират близачи, нарцис-кандидати и клакьори! Те са от една порода! И не са само от ДПС! Просто преди години, същите, я направиха ДПС-Община!
7.
Овщина Сунгурларе
16.02.2021 11:18:59
2
14
Тази година официалните гости май пооредяха , няма го Н.Киров , Г.Тенев , Д.Николов , Б.Борисов и др. На пръв поглед показно се видя присъствието на кандидатите за народни представители за 45-тото НС ,обаче без тези на ДПС.Макар , че на местно ниво масово гости на софрата бяха от местните структури на ДПС , визирайки някои представители в тесен кръг от Манолич.
6.
haha
15.02.2021 18:57:31
4
2
То хубаво празник на общината,но същото се игра и в Чубра. Община Сунгурларе ли е това или община Чубра,защото много нещо станаха царете у нея.
5.
За Fifi
14.02.2021 22:05:47
10
5
Някой да се е оплакъл? Защо да не го направи? На открито пространство и при спазване на мерките? Какъв е проблема? Ейй, на сунгурларци угодия няма.
4.
МАЛЕЙ
14.02.2021 21:29:39
0
8
Туй студено време греяното вино се пие с бакъра у тоя край ,там пият от сутринта ,бе .не ги бърка и мезето

Удри ,бай Манчо каната с пелина
ЧЕСТИТ ТРИФОН ЗАРЕЗАН
3.
Koko
14.02.2021 18:46:37
1
22
Честито сунгурларци!
Да сте живи и здрави!
И да продължите да правите хубави вина.
2.
!
14.02.2021 18:26:52
9
11
Егати пииняците, строили си и чакат путсница после ще се търкалят като бъчви.
1.
Fifi
14.02.2021 18:25:10
8
21
ГЕРБерски кмет показва как НЕ трябва да се прави по време на Covid-19,но щом е за йедене и пийни и убава музика са N1
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Финансовото напрежение отслабва: 3 зодии отварят нова страница през септември Финансовото напрежение отслабва: 3 зодии отварят нова страница през септември Овен очаква забавени пари, Телец влиза в по-стабилен период, а пред Водолей се очертава нов източник на доходи Стоян Колев предупреди, че ще разбие гривната с брадва и ще избяга. Ден по-късно го направи (ВИДЕО) Стоян Колев предупреди, че ще разбие гривната с брадва и ще избяга. Ден по-късно го направи (ВИДЕО) Към 22 часа бургазлията остава в неизвестност, той реално избяга на лайф в тик-ток Криминогенът Митко открадна златния синджир на бургазлия посред бял ден до Старата поща Криминогенът Митко открадна златния синджир на бургазлия посред бял ден до Старата поща Издърпал верижката с кръстче от врата му и хукнал в неизвестна посока с 5-грамовия ланец Панелките и ЕПК блоквоете отварят нова ниша за имотния пазар Панелките и ЕПК блоквоете отварят нова ниша за имотния пазар Все повече домакинства заменят стария апартамент с ново строителство, докато строителната активност в България продължава да расте „Не се страхувайте, материалът не е сложен!“: Бургаски стартъп разкодира загадките зад числата „Не се страхувайте, материалът не е сложен!“: Бургаски стартъп разкодира загадките зад числата Образователната платформа отчита впечатляващите 83 точки среден резултат на НВО по математика и подготвя ударно разширяване с уроци по БЕЛ Гърция с 4,9 млн. туристи през юни, но всеки харчи по-малко Гърция с 4,9 млн. туристи през юни, но всеки харчи по-малко Посещенията растат с 6,9%, но приходите се покачват едва с 1,2%, а германци, британци и американци свиват разходите си Хиляди младежи изпълниха Морската гара в Бургас за Teen Boom Fest (ВИДЕО) Хиляди младежи изпълниха Морската гара в Бургас за Teen Boom Fest (ВИДЕО) Тазгодишното издание на събитието събра рекордна публика Николай Димитров: В Несебър обновяване образователната инфраструктура и създаваме по-добри условия за децата Николай Димитров: В Несебър обновяване образователната инфраструктура и създаваме по-добри условия за децата Община Несебър поддържа материална база на високо ниво  като важна част от грижата за децата Бюджет 2026 на Бургас е 325 млн. евро Бюджет 2026 на Бургас е 325 млн. евро 72 млн. евро идват от европейски програми, а капиталовата програма концентрира ресурс в транспорт, образование, социална инфраструктура и развитието на новите градски зони Детска градина от бъдещето: новият корпус на „Ален мак“ в Сарафово ще бъде с интелигентно управление в реално време Детска градина от бъдещето: новият корпус на „Ален мак“ в Сарафово ще бъде с интелигентно управление в реално време Новата сграда на градината в „Сарафово“ е сред най-новите примери за интегриране на интелигентни технологии в обществената инфраструктура на Бургас
Поредно отлично представяне в Македония за Яхт клуб Черноморец Бургас и България Поредно отлично представяне в Македония за Яхт клуб Черноморец Бургас и България Роман Кононов затвърди впечатляващото си представяне от първата регата на фестивала, като отново спечели Генералното класиране и първото място при момчетата Света Анастасия се превръща в „Остров на хвърчилата“ на 28 август Света Анастасия се превръща в „Остров на хвърчилата“ на 28 август В рамките на еднодневния фестивал ще може да наблюдавате калейдоскоп от цветни хвърчила в небето, демонстрации с различни видове Касова бележка от Гърция подпали мрежата: 78,30 евро за морска вечеря с огромни порции Касова бележка от Гърция подпали мрежата: 78,30 евро за морска вечеря с огромни порции Българи показаха сметката си от ресторант на брега - каламари за 12 евро, паста със скариди за 13 и половин литър вино за 7 евро, а въпросът отново е какво получава клиентът срещу парите си От 15 евро до военна техника за шестцифрена сума: Какво показа заглушителят в Драгалевци От 15 евро до военна техника за шестцифрена сума: Какво показа заглушителят в Драгалевци Евтини устройства се предлагат онлайн, професионалните системи струват хиляди, а експерти смятат, че техниката, смутила GPS над София, е била от съвсем друга категория Нова Зеландия тръгва към забрана на социалните мрежи за деца под 16 г. - глобите за платформите стигат 10% от световния им оборот Нова Зеландия тръгва към забрана на социалните мрежи за деца под 16 г. - глобите за платформите стигат 10% от световния им оборот TikTok, Instagram, Snapchat и Facebook ще трябва реално да проверяват възрастта, а законът стига и до новата опасна територия - AI платформите за виртуални „приятели“ Есента отключва кариерен шанс за 4 зодии - идват повече пари, нова работа и голяма крачка нагоре Есента отключва кариерен шанс за 4 зодии - идват повече пари, нова работа и голяма крачка нагоре Козирог, Телец, Дева и Риби влизат в силен професионален период, но звездите дават само възможността - решаващото действие ще трябва да направят самите те Август в Поморие завършва поетично с 68-oто издание на „Яворови дни“ Август в Поморие завършва поетично с 68-oто издание на „Яворови дни“ Четиридневните празници, организирани от екипа на НЧ „Просвета 1888” и Община Поморие Почина милиардерът, превърнал Кюне+Нагел в световен гигант Почина милиардерът, превърнал Кюне+Нагел в световен гигант 89-годишният германски предприемач оставя бизнес империя с над 1300 офиса и около 88 000 служители по света От Бургас към сцените на България – PAOLA тръгва на първото си  национално турне, вижте къде От Бургас към сцените на България – PAOLA тръгва на първото си национално турне, вижте къде Всички концерти са създадени специално за детската и тийн аудитория и техните семейства, като съчетават музика, танци, специално разработени хореографии, сценични визуализации, интерактивни игри, специални ефекти и активно участие на публиката България губи 60% от водата си: В Шумен и Перник над 83% не стигат до отчетена консумация България губи 60% от водата си: В Шумен и Перник над 83% не стигат до отчетена консумация Десетки населени места отново са на режим, а проблемът вече не е само в сушата - стара мрежа, течове и неточно измерване превръщат водата в един от най-големите инфраструктурни провали на страната
Васил ДАНОВ, експерт Васил ДАНОВ, експерт По-опасни за България са руските хибридни операции, не Иран Виц на деня Виц на деня Срещат се две мутри:
- Брато, как си лети времето! Направо ужас. Синът ми расте, вече е на девет години.
- Това е хубаво! Защо си тъжен?
- Забравил съм да го запиша на училише!
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, много ме е страх да скоча с парашут!
- Ми, скочи без него бе, слънце...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако не сте част от валяка, сте част от пътя
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори