Пишат до куп институции за отнесения пясък от плаж „Крайморие”
Концесионерът Николай Димитров сигнализира, че ако процесът не бъде спрян, ще се затлачи рибарското пристанище
Проблемът с пострадалия от наводненията плаж „Крайморие” е отнесен всички компетентни институции - Министерството на туризма, Областна администрация Бургас и Община Бургас, научи Флагман.бг.
Концесионерът Николай Димитров днес депозира заявление, с което алармира, че дефектирало съоръжението, което трябва да отвежда дъждовните води на морския квартал в морето, е на път да съсипе плажа.
Плажът в Крайморие унищожен, морето глътна 1500 кубика пясък
Дигите са разрушени, образуват се огромни канали по ивицата и се замърсява най-добре поддържания плаж в Бургас, а допълнителен проблем е затлачването на новото рибарско пристанище, сигнализира концесионерът.
„Необходими са спешни мерки за запазването на ивицата, тъй като доста пясък бе отнесен в морето. „Булсевън” ЕООД, в качеството си на концесионер, ще направи всичко необходимо, за да оформи отново плажа, но проблемът с инфраструктурата остава нерешен и при следващи дъждове ситуацията ще е същата. Плажовете са ограничен ресурс, под особена защита в българското законодателство, които носят приходи на държавата и общината”, отбелязва Димитров в заявлението си, с което призовава каналът за дъждовните води да се оправи незабавно.
Проблемът е, че не е ясно чия собственост е тръбата за дъждовна вода, която нанесе сериозни щети на плажа – остави огромни коловози и буквално образува езеро в южната част. ВиК Бургас твърдят, че не е тяхна, не е и на Община Бургас.
През последните часове с проблема лично се е ангажирал областният управител Вълчо Чолаков, който в подобни случаи е доказал, че умее да намира най-ефективните решения.


Към Община Бургас: Възобновете тази хубава инициатива и няма да съжалявате
„Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години
„Талантино“ празнува 15-годишен юбилей с Тони Димитрова, Ники Станоев и премиера
Славия, Левски и ЦСКА се обединяват за благотворителен мач след трагедията на АМ "Тракия"
Близките на загиналите индийци на „Челопешко шосе“ крият трагедията от майката на единия
България е на 57-о място сред 69 държави в световната класация за конкурентоспособност
Предварителните поръчки за GTA VI започват днес, гответе портфейлите
Мариус Куркински се завръща в Бургас с нов моноспектакъл
Полиция влезе в офис на жена, представяла се за адвокат в Кюстендил
Бургас и Братислава свързват усилия за развитие на професионалното образование
Фланелки на Бербатов, Видич и Джо Харт в благотворителен търг на Фондация "Стилиян Петров"
Мартин Димитров: Финансовият план за 2026 г. ни вкарва в спирала от инфлация и рекорден дълг

Сърдим се сега на природата, че си взима това, което е нейно, а ? Евала на вас, боклуци!
Иначе тоя кей ше се натлачи с пясък и без "аварията", щото тея неща се проектират и правят от специалисти които разбират и изследват течения, ветрове и т.н. в района и тогава решават къде какво да правят, а не от разни малоумници дето решили еди си къде да си държат лодките ...
Защо лижете з...а на този селянин Николай. Няма да видите положителен коментар за него или смешния плаж, за да оставите неизтрит само него....
Смешковци