×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Дара спечели Евровизия! България се готви за домакинство през 2027 г.
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Тази пролет започва изграждане на Младежкия културен център в ж.к. "Меден рудник"


12 Февруари 2021, Петък, 14:59 ч.
Автор: Флагман.Бг

С реализацията му ще създадем притегателно място, в което младежите ще имат възможност да се усъвършенстват, да общуват заедно, да работят по международни проекти и да реализират идеите си, сподели кметът Димитър Николов

 

Тази пролет ще започнат реалните строителни дейности за изграждане на модерен Младежки международен център в най-големият и населен с много млади хора жилищен комплекс в Бургас – „Меден рудник“. Инфраструктурната придобивка ще се намира в непосредствена близост до СУ "Петко Росен" /поляната срещу блок 28/. Това стана ясно на онлайн пресконференция за подробно представяне на проекта и свързаните с него дейности.

„С реализацията му ще създадем притегателно място, в което младежите ще имат възможност да се усъвършенстват, да общуват заедно, да работят по международни проекти и да реализират идеите си“, сподели кметът Димитър Николов.

Младежкият международен център /ММЦ/ ще бъде на приблизително 1800 кв. м. площ и ще има един основен етаж с два допълнителни по-малки етажа с различни зони и помещения – детски кът, смарт офиси, студиа с различни направления – изкуство, наука и предприемачество, зони за отдих, леглова база и кафетерия.

На първия етаж ще има голяма мултифункционална зала със сгъваеми трибуни за 180 седящи места и сцена с възможност за разделяне на две по-малки зали с озвучителна и осветителна техника за провеждане на представления, концерти, конференции, форуми и кръгли маси. Тук ще има амфитеатрална част , споделено пространство /co-working/ за научни, образователни и други проекти, изложбена част и кафене.

Второто ниво на сградата е за смарт офиси и апаратна за провеждане на мултимедийни онлайн и стрийминг конференции, а третото е предвидено за отдих и временно настаняване на гостуващи екипи от други градове и държави. То ще съдържа общо 13 стаи с по 2 легла и тераса, на която също ще се провеждат занимания на открито.

Центърът ще предлага условия за реализиране на международни младежки обмени, неформално образование, регионални посещения, клубове по интереси, обучения, стартъп пространства, а услугите ще бъдат достъпни за всички млади хора.

Изграждането на центъра се очаква да завърши до март 2022 година, а в него ще работят основно младежи. Младият екип ще бъде избран и обучен месеци преди откриването на сградата и ще „запознае“ връстниците си с новото „място”, в което те свободно ще могат да се включват в различни активности, ще могат да изразят себе си и да заявят своите потребности.

Важен акцент в презентацията бе участието на младежи от новосформираната неформална група доброТворци чрез излъчването на специално подготвено за срещата видео, с което младите лидери заявиха своите очаквания и интерес да се включат в проекта.

По време на срещата бе даден старт на конкурс за изработка на оригинално лого на бъдещия бургаски Младежки международен център. С условията за участие можете да се запознаете в прикачения файл под публикацията.

В срещата се включиха представители на Програмния оператор от Министерство на образованието и науката, на Министерски съвет, на младежки центрове от страната и други заинтересовани страни.

Младежкият международен център се реализира по проект „Създаване на Младежки международен център Бургас„, който се осъществява с финансовата подкрепа по програма "Местно развитие, намаляване на бедността и подобрено включване на уязвими групи", на Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство (ФМ на ЕИП) 2014-2021 г.

Партньор на Община Бургас в проекта е Община Рейкявик, Исландия, което ще насърчи международното сътрудничество и обменът на добри практики между младежките центрове в двете държави.

 


В категории: Меден Рудник


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
4
Коментара
Тервел ИЛИЕВ България с рекорд за плажове със "Син флаг" България с рекорд за плажове със "Син флаг" 17/05/2026, Неделя 20:46 1
Тервел ИЛИЕВ Млада жена прегази възрастен мъж Млада жена прегази възрастен мъж 17/05/2026, Неделя 20:20 0
Тервел ИЛИЕВ В Дания се дивят на Бангаранга В Дания се дивят на Бангаранга 17/05/2026, Неделя 19:59 2
Тервел ИЛИЕВ Дара стана сензация извън Европа Дара стана сензация извън Европа 17/05/2026, Неделя 19:29 0
Тервел ИЛИЕВ Във Франция с огромно внимание към Дара Във Франция с огромно внимание към Дара 17/05/2026, Неделя 19:00 0
4
Коментара по темата
4.
Брус Ли от Меден Рудник
12.02.2021 17:20:15
0
0
Ниий ще водим кръжок по бане гъзъ със Салито там
3.
...
12.02.2021 17:13:03
0
0
И нов ужас. При всяка спортна среща в Спортната зала трябва да се напускат апартаментите в околните жилищни блокове. Сега и нова шумна обществена сграда.
Антифони кога ще раздавате на живущите около тия сгради?
2.
Стоимена
12.02.2021 16:53:57
1
0
Глупости! Поляната срещу бл.28 е целодневна детска градина.
Те в читалището искат за всяка взета книга нова такса, културен младежки център щели да строят!
1.
?
12.02.2021 16:11:09
2
0
А защо няма стикери вече? Били електронни? За да не виждаме кой е платил и кой не е платил! Къде мога да проверя на момента, спрялата кола в Синя зона платила ли си е или е на свои хора?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Вредна ли е прекомерната консумация на кафе и до какво може да доведе тя? (ВИДЕО) Вредна ли е прекомерната консумация на кафе и до какво може да доведе тя? (ВИДЕО) Анкетирани бургазлии споделиха лични истории и разказаха защо не бива да се прекалява с кофеина Павел Глоба: Румен Радев е заплашен от атентат Павел Глоба: Румен Радев е заплашен от атентат Наталната му карта показва големи проблеми през 2028 година и остри отношения с ЕС, твърди известният астролог Потвърдено: Не една, а две мечки са нападнали и убили мъжа на Витоша Потвърдено: Не една, а две мечки са нападнали и убили мъжа на Витоша Става въпрос за майка и малкото ѝ, туристът е навлязъл на тяхна територия, показа експертизата Радев лично ще ръководи МО, МВР, МВнР и спецслужбите Радев лично ще ръководи МО, МВР, МВнР и спецслужбите Гълъб Донев ще отговаря за социалната сфера и земеделието Димитър Николов: Бургас иска Евровизия 2027 и ще я направи перфектно Димитър Николов: Бургас иска Евровизия 2027 и ще я направи перфектно След победата на Дара градът се заяви като реален претендент с арена, логистика и амбиция Защо от ПП и ДБ се държат пред камера все едно Netflix снимат документален филм за тях Защо от ПП и ДБ се държат пред камера все едно Netflix снимат документален филм за тях Всеки поглед - Оскар, всяко вдишване - епичен момент, всяка дума - цитат за учебниците по история, пише Ирина Зикидис Днес всички са #Дара, а помните ли как преди няколко месеца цялата държава едва не я срина Днес всички са #Дара, а помните ли как преди няколко месеца цялата държава едва не я срина Хейтът не я пречупи, тя събра сили, излезе на голямата сцена и постигна исторически триумф Победителката на Евровизия 26: Не мога да повярвам какво се случи! Победителката на Евровизия 26: Не мога да повярвам какво се случи! България спечели с главозамайващите 516 точки тазгодишното издание на песенния конкурс Дневен хороскоп за 17 май 2026: Овенът да се пази от измамници Дневен хороскоп за 17 май 2026: Овенът да се пази от измамници Денят носи силни емоции, важни прозрения и неочаквани обрати в любовта и финансите за много от зодиите След триумфа на Дара: Бургас е вариант за Евровизия 2027 След триумфа на Дара: Бургас е вариант за Евровизия 2027 "Арена Бургас" имашансове да приеме най-гледания музикален формат в света, ще се конкурира със София
Защо Дара спечели „Евровизия“? Защо Дара спечели „Евровизия“? Коментар за част от българите, които са народ, а не „стадо“ Мондиал 2026: Нови притеснения около провеждането на турнира Мондиал 2026: Нови притеснения около провеждането на турнира FIFPRO препоръчва въвеждането на защитни мерки Почина Тими - гърбатият кит, който беше заседнал и спасяваха в Германия Почина Тими - гърбатият кит, който беше заседнал и спасяваха в Германия Животното е открито край датския остров Анхолт Русия върна на Украйна телата на 528 убити Русия върна на Украйна телата на 528 убити Координационният щаб изрази благодарност към Международния комитет на Червения кръст за оказаната помощ и подкрепа при репатрирането на тленните останки САЩ предупреждават: Ормузкия проток остава затворен до лятото, световният пазар на енергия в напрежение САЩ предупреждават: Ормузкия проток остава затворен до лятото, световният пазар на енергия в напрежение Американският министър на енергетиката Крис Райт обещава дипломатическо решение, но военна намеса остава опция Централната банка на Турция повиши прогнозата за инфлацията до 24 процента Централната банка на Турция повиши прогнозата за инфлацията до 24 процента Анкара под напрежение заради регионалните рискове и продължаващите икономически предизвикателства Дара на шесто място според букмейкърите: Може ли „Bangaranga“ да обърка сметките на фаворитите? Дара на шесто място според букмейкърите: Може ли „Bangaranga“ да обърка сметките на фаворитите? Българската изпълнителка впечатли с хитовото си парче и вече предизвиква вълна от реакции пред големия финал на „Евровизия 2026“ Иран постави ултиматум за флаговете на Мондиал 2026, предизвиква спорове за LGBTQ символите Иран постави ултиматум за флаговете на Мондиал 2026, предизвиква спорове за LGBTQ символите Националният отбор на ислямската република ще играе в Сиатъл при условие „Фалшифициране“ на „Одисеята“: Нолан взриви Атина с чернокожа актриса в ролята на Хубавата Елена „Фалшифициране“ на „Одисеята“: Нолан взриви Атина с чернокожа актриса в ролята на Хубавата Елена Международни реакции и дебати за историческата достоверност и холивудската визия на Нолан Тръмп: Тайван не трябва да обявява независимост Тръмп: Тайван не трябва да обявява независимост Американският президент обсъди с китайския лидер Си Дзинпин оръжейната политика към Тайван и предупреди за рисковете от отделяне на острова
Венци СТЕФАНОВ Венци СТЕФАНОВ Радев е най-голямото попадение, ако си генерал от авиацията, значи че си нещо много повече от другите Виц на деня Виц на деня - Муцка, аз съм спала с моя мъж 2 пъти, преди да се оженим. А ти?
- Аз към 20-тина, ама не знаех, че ще се ожените!
Виц на деня Виц на деня - Бабо, какво би предпочела - с*кс с млад мъж или локум?
- Ох, чедо, от къде зъби за локум на тази възраст!?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Страхувай се по-малко, надявай се повече. Яж по-малко, дъвчѝ повече. Говорѝ по-малко, казвай повече. Мразѝ по-малко, обичай повече
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори