Пациентка до КОВИД-отделение в УМБАЛ Бургас: Желая Ви неугасващ зелен светофар!
Пациентката Янка Бъчварова благодари на медиците от бургаската болница
Изключително трогателно писмо получиха лекари в едно от КОВИД отделенията на УМБАЛ Бургас. Ето как пациентката Янка Бъчварова описва своето състояние и положените за нея грижи в отделението на 8-я етаж, ръководено от д-р Станислава Панайотова. Писмото е подробно, емоционално и разкрива ситуация, в която може да попадне всеки.
Ето и целия му текст:
"На 26 декември 2020 г. се почувствах много зле. Кашлях и ме болеше гърлото. Изпих два тайлола-хот, като мислех, че ще ми мине. Но напразно. На 27.12 лежах вкъщи, на 28.12 синът ми извика Бърза помощ. Вземаха ме в болницата, все още вървях. Благодаря на екипа, който се отзова така бързо. Направиха ми изследване, оказа се, че съм зараза "Ковид19". Искам от сърце да благодаря на целия екип от лекари, медицински сестри и санитарки. Възхитена съм от чистотата, която се спазва, ред и дисциплина в стария корпус на Новата болница. Благодаря на всички лекари и медицински сестри. Нека Бог да ги закриля! Верни на Хипократовата клетва, рискувайки себе си, своите близки, решително изпълняват своя дълг в защита на живота! Бъдете живи и здрави! Желая Ви неугасващ зелен светофар във всички Ваши начинания, за да ни има и нас. Бъдете благословени!"
Преди дни думи на благодарност към Инфекциозно отделение и грижещия се за него екип разпространи в телевизионния ефир и композиторът Стефан Диомов.
Тръмп изригна срещу Техеран: Още една грешка и заличавам Ислямската република от картата!
Как да използваме климатика през лятото, за да пестим енергия и да не се развали
Практични съвети срещу лед във фризера: Как да го размразите бързо и да го запазите чист по-дълго
Вижте как шофира този безразсъден водач
Имотният октопод във Варна е огромен, имаме три следи за Пепи Еврото: Проговори главният секретар на МВР
Онлайн пазаруването в ЕС поскъпва: Влиза мито от 3 евро за малките пратки
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
