×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Слънце и до цели 18 градуса днес
  • КЗК откри до 90% надценки в хранителни магазини
  • Нападнаха и ограбиха 96-годишен дядо в София, след като взел пенсията си
  • Серия от атаки срещу кораби в Персийския залив, контейнеровоз е ударен край ОАЕ
  • След скока на цените: Френски шофьори пътуват до съседни държави, за да зареждат по-евтино гориво
  • Българските и гръцките ВВС ще проведат съвместни тренировъчни полети
  • Реал Мадрид сгази Манчестър Сити, ПСЖ вкара 5 на Челси
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Тихомир Янакиев: Славната ни история и упоритостта обещават бъдеще за Созопол


Тихомир Янакиев: Славната ни история и упоритостта обещават бъдеще за Созопол
Днес морският град чества 143 години от освобождението си от Османско иго
07 Февруари 2021, Неделя, 16:24 ч.
Автор: Флагман.БГ

Желая Ви от сърце здраве и още повече поводи да се чувствате свободни, горди и достойни жители на града, каза кметът

Преди 143 години воденият от полковник Лермонтов „летящ отряд” влиза в Созопол и слага окончателен край на Османското иго. С това се отваря нова страница от историята на хилядолетния ни град. Днес ние свеждаме глави пред героичното дело и саможертвата на всички онези българи и руси, които обрекоха живота си на идеята за свободна и независима България. С тези думи кметът на Созопол Тихомир Янакиев се обърна към съгражданите си по повод честването на днешния ден, на който се отбелязват близо 150 години от освобождението на града. 

По повода и в знак на признателност днес кметът на община Созопол Тихомир Янакиев, председателят на Общински съвет Георги Пинелов, представители на общинска администрация, ОбС, Генерално консулство на Руската федерация, почетният консул на Руската федерация Тонко Фотев, Пункт за базиране Бургас, политическите партии, неправителствените организации, СУ "Св. Св. Кирил и Методий" и граждани поднесоха венци пред паметната плоча в града.

„Вярвам, че благодарение на дълбоките си корени, славната си история и упоритостта на хората, които живеят тук, Созопол има обещаващо бъдеще – прекрасно място, в което младите остават с радост, а възрастните се радват на достойни старини. Желая Ви от сърце здраве и още повече поводи да се чувствате свободни, горди и достойни жители на Созопол”, пожела Янакиев на жителите на морския град. 

След словото си, кметът Янакиев представи две предложения на Общинска администрация, които съвсем скоро предстои да бъдат реализирани. Единият от макетите, които той показа представлява новата визия на паметника Лермонтов - кръст, в който ще бъде вградена паметната плоча, а другият - чешма, която ще се изгради до Паметника на подводничарите с финансовата подкрепа на ЛукОйл България. 

Творбите са на Иван Бахчеванов, а желание за дарение на финансови средства за паметника вече са заявили редица граждани и организации.

С едноминутно мълчание и падане на колене пред паметната плоча на ген. Лермонтов, бе почетена паметта на загиналите за свободата на Созопол и цяла България.
 


В категории: Созопол


Коментари
Тервел ИЛИЕВ Отвориха три безплатни магазина Отвориха три безплатни магазина 12/03/2026, Четвъртък 09:23 1
Тервел ИЛИЕВ Слънчево време на 12 март Слънчево време на 12 март 12/03/2026, Четвъртък 07:34 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Българските и гръцките ВВС започват съвместни тренировъчни полети над България Българските и гръцките ВВС започват съвместни тренировъчни полети над България Два гръцки F-16 с екипажи и щатно въоръжение ще участват в полети за усилване на контрола и охраната на въздушното пространство, съобщиха от Министерството на отбраната Серия от атаки срещу кораби в Персийския залив засили напрежението край ОАЕ Серия от атаки срещу кораби в Персийския залив засили напрежението край ОАЕ Контейнеровоз е ударен северозападно от Рас ал Хайма, а нови инциденти край Ормузкия проток засилиха риска за търговското корабоплаване и енергийните доставки. КЗК установи надценки от 60 до 90% при част от хранителните продукти  КЗК установи надценки от 60 до 90% при част от хранителните продукти  Комисията засили проверките на пазара и проверява ценообразуването в големите вериги  Невероятната история на Стойне Шопски - българинът, който арестува Карлос Чакала и бе изхвърлен от МВР Невероятната история на Стойне Шопски - българинът, който арестува Карлос Чакала и бе изхвърлен от МВР Уникален разказ от Свиленград връща към една от най-странните истории от Студената война Ако смятате, че в Слънчев бряг е зле, по-добре идете в Копакабана! (ВИДЕО/СНИМКИ) Ако смятате, че в Слънчев бряг е зле, по-добре идете в Копакабана! (ВИДЕО/СНИМКИ) Нe е останала и песъчинка от елита по терасите на класните хотели и от знойните тела на красавици по плажа Колко човека може да приюти "подземния Бургас", ако тук избухне война Колко човека може да приюти "подземния Бургас", ако тук избухне война За населението в най-големия жилищен компекс „Меден рудник”, който е с около 80  хил. жители, има само едно скривалище - под ОУ „Елин Пелин”. Другото най-близко е чак под металургичния завод край Дебелт Легендарното заведение „Гролш“ на входа на Морската градина търси нов собственик. Мераклии има Легендарното заведение „Гролш“ на входа на Морската градина търси нов собственик. Мераклии има Продава се само конструкцията, масите, столове и оборудването - за земята има търг в Общината на всеки пет години  Брокер „изби рибата" в Слънчев бряг: Продава апартамент с бонус „Мерцедес“ Брокер „изби рибата" в Слънчев бряг: Продава апартамент с бонус „Мерцедес“ Дали пазарът в Слънчев бряг вече започва да прелива от имоти, чиито собственици търсят изход на всяка цена, или някой просто е решил да се раздели и със стария си автомобил покрай продажбата, остава загадка Енергиен експерт към партиите: Разрешете износа на бургаската рафинерия, за да паднат цените Енергиен експерт към партиите: Разрешете износа на бургаската рафинерия, за да паднат цените Естествено, че „Литаско“ ще заведе дело и това е резултат от абсолютно неразбиране на макроикономическите процеси, коментира той Ива Екимова: "Срещнах любовта“ Ива Екимова: "Срещнах любовта“ Пиарката благодари за поздравите за рождения си ден и публикува снимки от почивка, сред които и кадър с новия мъж в живота ѝ
Тръмп се отметна за убийството на 171 момичета с „ирански“ Томахоук Тръмп се отметна за убийството на 171 момичета с „ирански“ Томахоук „New York Times“ потвърждава, че децата на възраст от 6 до 11 години са погубени с американска крилата ракета  Иран след заплахите на Тръмп: Гответе се за 200 долара за барел Иран след заплахите на Тръмп: Гответе се за 200 долара за барел Ислямската република отваря Ормузкия проток, но само за държавите, които експулсират посланиците на САЩ и Израел Състоянието на Тейлър Суифт достигна 2 млрд. долара Състоянието на Тейлър Суифт достигна 2 млрд. долара Певицата е сред най-богатите знаменитости в света, а ръстът идва основно от музика, турнета и стойността на каталога ѝ Тръгна по същество на делото срещу пернишките садисти Габриела и Красимир Тръгна по същество на делото срещу пернишките садисти Габриела и Красимир Двамата са обвиняеми за жестокост и причиняване на смърт на животни. Случаят предизвика протести в Перник и други градове в страната Краста плъзна в Европа Краста плъзна в Европа Преживяхме ад, жалват се пациенти във Великобритания, където случаите растат главоломно Бахрейн изведе всичките си самолети зад граница Бахрейн изведе всичките си самолети зад граница Летището на малката държава е редовно мишена за иранските ракети и дронове Педро Санчес призова за премахване правото на вето в ООН Педро Санчес призова за премахване правото на вето в ООН Той нарече сегашната структура на световната организация „блокирана и остаряла“ Те и в съня си мечтаят да го гледат: Как в КНДР отразяват вожда Ким (ВИДЕО) Те и в съня си мечтаят да го гледат: Как в КНДР отразяват вожда Ким (ВИДЕО) Залата се тресе, всички реват – репортажът на Централната корейска телевизия е като евангелска молитва, завършваща с транс  Второ девическо училище е засегнато при удар в Иран Второ девическо училище е засегнато при удар в Иран Сграда в Хомейн е поразена при атака срещу полицейски сили, а данни от отворени източници и снимки от мястото насочват към нов случай с щети по учебен обект Лоша поличба или случайност: "Рибата на Страшния съд" изплува на плаж в Мексико Лоша поличба или случайност: "Рибата на Страшния съд" изплува на плаж в Мексико Редкият случай в Кабо Сан Лукас привлече внимание заради фолклора около вида на рибите гребци, но научните данни не подкрепят връзка между появата му и бъдещи бедстви
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, чувствам се странно когато правим с*кс! Един път ми е топло, друг път - студено!
- Ами единият път е през Юни, а другият през Януари!
Виц на деня Виц на деня - Ау, колко готино ви е облякла мама с еднакви костюмчета! Да не сте близнаци?
- Госпожо, излезте от автомобила и си дайте документите!
- Да скъпи!
- Хайде миличка да направиш и за мен едно!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Политиката е като художествената гимнастика - обръчи от фирми, рязане на ленти, подхвърляне на топката, програма с медии и съчетание с бухалки!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори