Кметът Димитър Николов: Трябва да помогнем на хората в Димчево
Община Бургас да отпусне 40 хил.лева за бедстващите в селото
Пострадалите от наводнението в бургаското село Димчево да бъдат подпомогнати. Това предлага в докладна записка до ОбС-Бургас кметът Димитър Николов. Общата сума, която е нужна за закупуване на строителни материали и битово имущество от първа необходимост е 40 хил.лева.
Населеното място пострада от рекордните дъждове през януари. Сумарното количество е 220 л/кв.м. Нивото на реките се повиши критично, което наводни над 70 % от землището на селото, пострадаха десетки къщи, нанесени бяха значителни имуществени вреди.
„В тази критична за хората ситуация е необходимо да се предостави неотложна и възстановителна помощ на пострадалите чрез закупуване на битово имущество и строителни материали. Общинската комисия направи оглед на всяко засегнато домакинство и изготви списък с най-необходимите неща, както и количествено стойностни сметки“, отбелязва кметът Димитър Николов в докладната си.
Предложението ще бъде разгледано на предстоящата сесия на ОбС Бургас.
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони

13 пъти
до сега помощ от нийде не иде
чак сега ли разбрахте ,че трябва да им се помогне
10 години БЕЗХАБЕРИЕ
АШКОЛСУН