Кметът Димитър Николов: Трябва да помогнем на хората в Димчево
Община Бургас да отпусне 40 хил.лева за бедстващите в селото
Пострадалите от наводнението в бургаското село Димчево да бъдат подпомогнати. Това предлага в докладна записка до ОбС-Бургас кметът Димитър Николов. Общата сума, която е нужна за закупуване на строителни материали и битово имущество от първа необходимост е 40 хил.лева.
Населеното място пострада от рекордните дъждове през януари. Сумарното количество е 220 л/кв.м. Нивото на реките се повиши критично, което наводни над 70 % от землището на селото, пострадаха десетки къщи, нанесени бяха значителни имуществени вреди.
„В тази критична за хората ситуация е необходимо да се предостави неотложна и възстановителна помощ на пострадалите чрез закупуване на битово имущество и строителни материали. Общинската комисия направи оглед на всяко засегнато домакинство и изготви списък с най-необходимите неща, както и количествено стойностни сметки“, отбелязва кметът Димитър Николов в докладната си.
Предложението ще бъде разгледано на предстоящата сесия на ОбС Бургас.
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него
Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад
Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил
Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма
22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар
Трагедия! Кола изхвърча от пътя, загина водачът
Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички през зимата
Горещините в Европа се придвижват на изток
Деница Сачева: Този бюджет няма никаква философия и цел, оценката му е 3
Шефове на агенции със заплати като председателя на Народното събрание

13 пъти
до сега помощ от нийде не иде
чак сега ли разбрахте ,че трябва да им се помогне
10 години БЕЗХАБЕРИЕ
АШКОЛСУН