×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Столична община обяви конкурс за главен архитект
  • Затварят част от ул. „Оборище“ заради ремонт
  • Бургас ще посрещне чудотворната мироточива Хавайска Иверска икона на Пресвета Богородица
  • Пътната система в България е в критично състояние: 261 загинали от началото на годината
  • До 39° и поне още 12 дни жега, прогнозира проф. Рачев
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Гордост! Номинират инспектор Валентин Великов от Бургас за "Пожарникар на годината"


Гордост! Номинират инспектор Валентин Великов от Бургас за "Пожарникар на годината"
Инспектор Великов е участвал в редица състезания по пожаро-приложен спорт (в дясно на снимката)
05 Февруари 2021, Петък, 07:55 ч.
Автор: Флагман.бг, снимки: ОДМВР

Участвал е в ликвидирането на десетки произшествия през отминалата година, с които е доказал отдадеността си към професията

Инспектор Валентин Великов от група „Пожарогасителна и спасителна дейност“ към Първа Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Бургас ще се бори за спечелване на приза „Пожарникар на годината“ на национално ниво, стана ясно след приключване на областния етап на конкурса. Инспектор Великов се отличи в областното ниво “Пожарникар на годината” за 2020 година в категория служители, раздел „Пожарогасителна дейност”, проявявайки изключителна инициативност, съзнателност, съобразителност и професионализъм при изпълнението на служебните си задължения.

Участвал е в ликвидирането на десетки произшествия през отминалата година, като по-характерните и намерили голям обществен отзвук са :

- пожарът, възникнал на 14.04.2020 г. в складово помещение на магазин „Зора“ с площ 450 кв.м; - пожарът, възникнал на 18.05.2020 г. в покрива на сграда с площ 400 кв.м., разположена в парк Росенец

- пожарът, възникнал на 26.05.2020 г. в помещение към евакуационно стълбище на висока жилищна сграда / бл. 67/ в ж.к. „Славейков“ и др.

Инспектор Валентин Великов провежда ежемесечно пожаро-такически занятия на територията на Първа РСПБЗН – Бургас. Подобно пожаро-тактическо занятие е проведено и в сградата на факултет по „Обществени науки” към Университет „Професор д-р Асен Златаров” във връзка с професионалния празник на служителите от ГДПБЗН-МВР и Седмицата на пожарната безопасност. В занятието са се включили доброволци от Община Бургас, като остовните му цели – показване на възможностите на структурата и разясняване на студентите възможността за включване в доброволните формирования, са постигнати успешно.

Инспектор Валентин Великов започва работа в ГДПБЗН-МВР Бургас през 2010 г.

От началото на службата му през 2010 г. в ГДПБЗН-МВР до настоящия момент, инспектор Валентин Великов е участвал активно в подготовката и състезанията по пожаро-приложен спорт. Показвал е постоянство в резултатите си и подкрепа към настоящите и новите състезателите от представителния отбор на РДПБЗН – Бургас. Участва в отбора при регистрирането на актуалния републикански рекорд в дисциплина „Бойно разгръщане от мотопомпа“ през 2018 година, а през 2020 година е в основата на постигнатото второ място от 29 отбора в комплексното класиране на XLVIII Републикански преглед по Пожаро-приложен спорт – Пловдив 2020.

С инициативата и прякото участие на инспектор Великов преди началото на пожароопасния летен сезон се извърши ремонт и подготовка на пожарен автомобил „Мерцедес Унимог“ за използването му през летния пожароопасен сезон – ремонтирани бяха : спирачната система, уредбата за бързо действие, сигнално оповестителната система и блокиралата противопожарна помпа.

От проведените през 2020 година 44 пожаро-технически занятия от служителите в Първа РСПБЗН – Бургас , инспектор Великов е ръководел провеждането на повече от половината от тях - 24 занятия. Инспектор Валентин Великов участва активно и в разработването/актуализирането на планове за пожарогасене и ситуационни схеми за гасене на пожар от служителите от службата, като през 2020 година са изготвени общо 55 ситуационни схеми.


В категории: Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
Коментари
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Касата да плаща тест-лентите на всички с диабет, настоява АПАЗ Касата да плаща тест-лентите на всички с диабет, настоява АПАЗ Пациентската организация иска повече сензори и инсулинови помпи, достъп за хората с диабет тип 2 и национална програма за ранно откриване Обвиняем за наркотици се изпари преди делото в Бургас Обвиняем за наркотици се изпари преди делото в Бургас Полицията не откри обвиняемия на адреса му, а съдът отложи производството за септември Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Прогнозата не потвърждава буря в началото на месеца, а най-сериозно смущение засега се очаква на 19 август Мария Игнатова: Ще сменя континента, ако издрънкам всичко за всички! Мария Игнатова: Ще сменя континента, ако издрънкам всичко за всички! Телевизионната водеща се пошегува с бъдеща документална поредица за Netflix и призна, че може да ѝ потрябва и ново име Бивша учителка от Айтос благодари на лекарите от Бургас, спасили живота ѝ Бивша учителка от Айтос благодари на лекарите от Бургас, спасили живота ѝ Всички от екипа на д-р Панайотова работят с професионализъм и пълна отдаденост в грижа за хората, те просто обичат пациентите си, споделя Златка Панчева КТ Подкрепа поиска коледната ваканция да продължи до 8 януари КТ Подкрепа поиска коледната ваканция да продължи до 8 януари Синдикатът предлага учениците да почиват от 23 декември, а 96,7% от участниците в негово проучване подкрепят по-дългата ваканция КНСБ: Пазаруваме по германски цени с български заплати КНСБ: Пазаруваме по германски цени с български заплати Любослав Костов предупреждава, че дългият работен ден, ниските доходи и високото доплащане за здраве задълбочават неравенството Д-р Николай Киселков: Ще превърнем КОЦ-Бургас в европейски онкологичен хъб Д-р Николай Киселков: Ще превърнем КОЦ-Бургас в европейски онкологичен хъб Новият управител представи пред Общинския съвет стратегия за скрининг, дигитално проследяване, геномика, изкуствен интелект и привличане на млади специалисти За шести път потрошиха детската фигура край пешеходна пътека в Бургас За шести път потрошиха детската фигура край пешеходна пътека в Бургас Димитър Николов обяви, че ремонтите вече струват повече от закупуването на нов макет, но Общината няма да се откаже от съоръженията Калцит влиза в зеления водород: Две инсталации ще заменят част от природния газ Калцит влиза в зеления водород: Две инсталации ще заменят част от природния газ Предприятието в Асеновград планира да произвежда и продава водород и кислород, като обмисля зарядна станция за камиони и автобуси
Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Прогнозата не потвърждава буря в началото на месеца, а най-сериозно смущение засега се очаква на 19 август Защо пожарите в Европа са толкова свирепи и трудни за спиране Защо пожарите в Европа са толкова свирепи и трудни за спиране Влажната зима създаде повече растителност, а сушата, рекордните жеги и непостоянният вятър я превърнаха в огромен запас от гориво Дронове и жестоки глоби на плажовете в Халкидики: Връщат свободните зони на туристите Дронове и жестоки глоби на плажовете в Халкидики: Връщат свободните зони на туристите Гръцките власти следят чадърите и шезлонгите от въздуха, а нарушителите рискуват санкции, затваряне на обекти и отнемане на оборудването Круизен кораб за България заседна в Дунав с 238 души на борда Круизен кораб за България заседна в Дунав с 238 души на борда Плавателният съд пътувал към Видин, но попаднал върху пясъчна плитчина заради критично ниското ниво на реката 22 месеца затвор, но на свобода: Решението за терориста Абдул Б. разтърси Германия 22 месеца затвор, но на свобода: Решението за терориста Абдул Б. разтърси Германия Прокуратурата настоявала за по-тежка ефективна присъда, но магистратите приели, че законовите основания за задържането му са отпаднали Тропически нощи и нови горещи вълни: Европа се готви за по-топъл от нормалното август Тропически нощи и нови горещи вълни: Европа се готви за по-топъл от нормалното август Температурите в Неапол, Барселона, Рим, Валенсия, Ница, Солун, Сплит и Атина може да не падат под 20 градуса дори след залез Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега Еманюел Макрон предупреди за трудни седмици, а Педро Санчес обяви тежки часове в битката с огнената стихия Енергийният клас влиза в обявите: Нов разход при продажба на жилище Енергийният клас влиза в обявите: Нов разход при продажба на жилище Сертификатът ще дава повече информация на купувачи и наематели, но поставя въпроса кой плаща обследването на старите блокове „Един грам живот“ - филмът феномен ще бъде прожектиран на открито в Бургас „Един грам живот“ - филмът феномен ще бъде прожектиран на открито в Бургас Определян като най-добрия български филм на 2025 година, „Един грам живот“ се нарежда сред трите най-гледани български филма за всички времена и се превръща в истински обществен феномен, предизвикал широк обществен отзвук и дискусии Путин поиска референдум в Армения за ЕС или за Евразийският икономически съюз Путин поиска референдум в Армения за ЕС или за Евразийският икономически съюз Пашинян отговори, че национален вот трябва да има едва след официална молба за членство в ЕС
Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Демерджиев е превърнал кабинета на МВР министъра в бандитско сборище Виц на деня Виц на деня Мъж на околовръстното се спира пред една кака:
- Кажи какво правиш за 50€?
- Всичко правя, бате, само кажи какво искаш?
- Айде тогава качвай се с мен в колата да отидем леем бетон.
Виц на деня Виц на деня Попът и кметът на едно село пият.
Кметът:
- Дядо попе, защо не изпееш нещо?
Попът:
- Лягай и почвам...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Биберон - първата силиконова измама в живота на мъжа...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори