Граничари откриха амфети за над 5,5 милиона в къпинови храсти
Дрогата била в осем платнени торби, тип „мешки"
Служители от Гранично полицейско управление – Ново село при обход на землището на Свиленград, в коритото на река Канаклийска, между два гранични репера, в къпинови храсти под изкуствено издигната дига, са открили осем платнени торби, тип „мешки". В торбите са намерени 72 пакета с наркотично вещество. Случаят е от 25 януари.
Веднага на място са пристигнали разследващи екипи, като чантите са били иззети за анализ и установяване на количеството.
При назначената и изготвена експертна справка е установено, че в торбите е съхранявано наркотично вещество - амфетамини, с бруто тегло 183.640 кг, на обща стойност 5 509 200 лева. Започнали са процесуално – следствени и оперативни действия под наблюдението на Окръжна прокуратура – Хасково за издирване и установяване на лицата, имащи съпричастност към откритите наркотични вещества.
Образувано е досъдебно производство за пренасяне през границата на страната на наркотично вещество в особено големи размери. Случаят е особено тежък, за което по закон е предвидено наказание „лишаване от свобода“ от 15 до 20 години и глоба от 200 000 до 300 000 лева.
Босът на Наполи бесен след краха в Босна, думите му сякаш важат и за България
Как да премахнем петна от матрака лесно
Кирил Десподов се сбогува с Боби Михайлов
Милинки с неустоима мекота
Най-добрите бегачи ще мерят сили на Созопол рън! Времето ще е слънчево като по поръчка, запишете се и вие!
Зодиите, които не търпят лъжа
Лют скандал: Донарума скъса "пищова"
Тази мързелива баница става за минути и изчезва още топла - лесна домашна рецепта
ЕК предава на Украйна 1,4 милиарда евро приходи от замразените руски активи
Исторически обрат в "Ергенът": Влезе мома - таен агент
Кьовеши поиска имунитета на 11 гръцки депутати
Марто Петров с реакция след смъртта на Боби Михайлов
