Удължиха частичното бедствено положение в с. Димчево с още 30 дни
Пътят за с. Присад остава затворен
Обстановката в бургаското село Димчево лека-полека започва да се нормализира. В момента продължава отводняването с помпи, което значително намали обема на водата, заляла населеното място. Частичното бедствено положение обаче остава, дори се удължи с още 30 дни.
Селото бе наводнено след обилните валежи в началото на седмицата. Вече трети ден кметският наместник Елена Атанасова обикаля пострадалите имоти и описва щетите, за да може пострадалите домакинства възможно най-скоро да си получат помощите.
Все още обаче има къщи под вода. Общо са пострадали 15 имота в ниската част на селото.
За щастие няма пострадали хора. Бързата намеса на Кметството е спасила местните от по-голямо бедствие. Управникът Елена Атанасова е предупредила хората, живеещи в ниската част на селото, ден преди наводнението.
„Някои от тях си имат къщи в Бургас и се прибраха там. Имахме организация и за по-трудноподвижните, настанихме ги в кметството, докато дойдат техни близки“, обясни Атанасова пред Флагман.бг.
Залят остава пътят Димчево-Присад. Ще е необходимо доста време, докато водата се оттече и пътят отново стане проходим, каза още кметският наместник.
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
Сигнал до Флагман.бг: EVN ни тероризира! Токът в жк "Възраждане" постоянни спира, уредите ни гърмят!
Обмислят още по-високи данъци за повече от едно жилище
В Русия се подиграха на Стармър, предложиха му да коси трева
Бургаските „Златни морски звезди“ спечелиха злато на Държавното първенство в Шумен
Цените на дизел и бензин почти се изравниха
Наберете тези вълшебни билки по изгрев на Еньовден, за да отключите лековитата им мощ!
35-годишната звезда от “Шербет от боровинки” починала след тежък запой
Делян Добрев подаде молба за напускане на парламента
Трагичен инцидент в Пловдив завърши със смъртта на тригодишно дете

ГОЛЯМО БЕЗХАБЕРИЕ ОТ ТИЯ УПРАВНИЦИ
ТВА ДЕ СА ГО ПОСТРОИЛИ НЯМА ДА МОЖЕ ДА СЕ РЕМОНТИРА СКОРО