Удължиха частичното бедствено положение в с. Димчево с още 30 дни
Пътят за с. Присад остава затворен
Обстановката в бургаското село Димчево лека-полека започва да се нормализира. В момента продължава отводняването с помпи, което значително намали обема на водата, заляла населеното място. Частичното бедствено положение обаче остава, дори се удължи с още 30 дни.
Селото бе наводнено след обилните валежи в началото на седмицата. Вече трети ден кметският наместник Елена Атанасова обикаля пострадалите имоти и описва щетите, за да може пострадалите домакинства възможно най-скоро да си получат помощите.
Все още обаче има къщи под вода. Общо са пострадали 15 имота в ниската част на селото.
За щастие няма пострадали хора. Бързата намеса на Кметството е спасила местните от по-голямо бедствие. Управникът Елена Атанасова е предупредила хората, живеещи в ниската част на селото, ден преди наводнението.
„Някои от тях си имат къщи в Бургас и се прибраха там. Имахме организация и за по-трудноподвижните, настанихме ги в кметството, докато дойдат техни близки“, обясни Атанасова пред Флагман.бг.
Залят остава пътят Димчево-Присад. Ще е необходимо доста време, докато водата се оттече и пътят отново стане проходим, каза още кметският наместник.
Разходите за заплати в държавния бюджет се свиват с 629 млн. евро
Закопчаха 64-годишен крадец минути, след като задигна автомобил в Бургас
Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните
Константин Стойков с дебют на ринга на ELITBET MAX FIGHT 66 в Бургас срещу опасния Чарли Даинес
Челен сблъсък между две тротинетки в Оризаре прати 16-годишен в болница със счупена ръка
Нелепа драма в Приморско: 85-годишен турист се опита да плува и се удави в басейн
Спряха спешната евакуация на кораби през Ормузкия проток след експлозии
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова
Дневен хороскоп за 26 юни 2026: Важни решения за Девата, късмет за Рибите
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“

ГОЛЯМО БЕЗХАБЕРИЕ ОТ ТИЯ УПРАВНИЦИ
ТВА ДЕ СА ГО ПОСТРОИЛИ НЯМА ДА МОЖЕ ДА СЕ РЕМОНТИРА СКОРО