Удължиха частичното бедствено положение в с. Димчево с още 30 дни
Пътят за с. Присад остава затворен
Обстановката в бургаското село Димчево лека-полека започва да се нормализира. В момента продължава отводняването с помпи, което значително намали обема на водата, заляла населеното място. Частичното бедствено положение обаче остава, дори се удължи с още 30 дни.
Селото бе наводнено след обилните валежи в началото на седмицата. Вече трети ден кметският наместник Елена Атанасова обикаля пострадалите имоти и описва щетите, за да може пострадалите домакинства възможно най-скоро да си получат помощите.
Все още обаче има къщи под вода. Общо са пострадали 15 имота в ниската част на селото.
За щастие няма пострадали хора. Бързата намеса на Кметството е спасила местните от по-голямо бедствие. Управникът Елена Атанасова е предупредила хората, живеещи в ниската част на селото, ден преди наводнението.
„Някои от тях си имат къщи в Бургас и се прибраха там. Имахме организация и за по-трудноподвижните, настанихме ги в кметството, докато дойдат техни близки“, обясни Атанасова пред Флагман.бг.
Залят остава пътят Димчево-Присад. Ще е необходимо доста време, докато водата се оттече и пътят отново стане проходим, каза още кметският наместник.
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва

ГОЛЯМО БЕЗХАБЕРИЕ ОТ ТИЯ УПРАВНИЦИ
ТВА ДЕ СА ГО ПОСТРОИЛИ НЯМА ДА МОЖЕ ДА СЕ РЕМОНТИРА СКОРО