Удължиха частичното бедствено положение в с. Димчево с още 30 дни
Пътят за с. Присад остава затворен
Обстановката в бургаското село Димчево лека-полека започва да се нормализира. В момента продължава отводняването с помпи, което значително намали обема на водата, заляла населеното място. Частичното бедствено положение обаче остава, дори се удължи с още 30 дни.
Селото бе наводнено след обилните валежи в началото на седмицата. Вече трети ден кметският наместник Елена Атанасова обикаля пострадалите имоти и описва щетите, за да може пострадалите домакинства възможно най-скоро да си получат помощите.
Все още обаче има къщи под вода. Общо са пострадали 15 имота в ниската част на селото.
За щастие няма пострадали хора. Бързата намеса на Кметството е спасила местните от по-голямо бедствие. Управникът Елена Атанасова е предупредила хората, живеещи в ниската част на селото, ден преди наводнението.
„Някои от тях си имат къщи в Бургас и се прибраха там. Имахме организация и за по-трудноподвижните, настанихме ги в кметството, докато дойдат техни близки“, обясни Атанасова пред Флагман.бг.
Залят остава пътят Димчево-Присад. Ще е необходимо доста време, докато водата се оттече и пътят отново стане проходим, каза още кметският наместник.
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него
Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад
Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил
Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма
22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар
Трагедия! Кола изхвърча от пътя, загина водачът
Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички през зимата
Горещините в Европа се придвижват на изток
Деница Сачева: Този бюджет няма никаква философия и цел, оценката му е 3
Шефове на агенции със заплати като председателя на Народното събрание
Сочна лятна торта с кисело мляко, която всеки може да направи за нула време

ГОЛЯМО БЕЗХАБЕРИЕ ОТ ТИЯ УПРАВНИЦИ
ТВА ДЕ СА ГО ПОСТРОИЛИ НЯМА ДА МОЖЕ ДА СЕ РЕМОНТИРА СКОРО