Удължиха частичното бедствено положение в с. Димчево с още 30 дни
Пътят за с. Присад остава затворен
Обстановката в бургаското село Димчево лека-полека започва да се нормализира. В момента продължава отводняването с помпи, което значително намали обема на водата, заляла населеното място. Частичното бедствено положение обаче остава, дори се удължи с още 30 дни.
Селото бе наводнено след обилните валежи в началото на седмицата. Вече трети ден кметският наместник Елена Атанасова обикаля пострадалите имоти и описва щетите, за да може пострадалите домакинства възможно най-скоро да си получат помощите.
Все още обаче има къщи под вода. Общо са пострадали 15 имота в ниската част на селото.
За щастие няма пострадали хора. Бързата намеса на Кметството е спасила местните от по-голямо бедствие. Управникът Елена Атанасова е предупредила хората, живеещи в ниската част на селото, ден преди наводнението.
„Някои от тях си имат къщи в Бургас и се прибраха там. Имахме организация и за по-трудноподвижните, настанихме ги в кметството, докато дойдат техни близки“, обясни Атанасова пред Флагман.бг.
Залят остава пътят Димчево-Присад. Ще е необходимо доста време, докато водата се оттече и пътят отново стане проходим, каза още кметският наместник.
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова

ГОЛЯМО БЕЗХАБЕРИЕ ОТ ТИЯ УПРАВНИЦИ
ТВА ДЕ СА ГО ПОСТРОИЛИ НЯМА ДА МОЖЕ ДА СЕ РЕМОНТИРА СКОРО