×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Румен Петков отрече за платени 300 000 лв. за издигането на Мангъров: Аз идвам от БКП - ние взимаме, не даваме


Румен Петков отрече за платени 300 000 лв. за издигането на Мангъров: Аз идвам от БКП - ние взимаме, не даваме
АБВ не успяха да намерят партньори за изборите, ще се явяват самостоятелно
02 Февруари 2021, Вторник, 13:56 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: Авторът)

Намекна, че ексфинансовият министър Горанов се срещнал в ресторант с докторите Ангел Кунчев, Кантарджиев и Мутафчийски

Председателят на АБВ Румен Петков отрече да са платени 300 хиляди лева за издигането на спорния доц. Атанас Мангъров за депутат. Тази информация се появи в някои медии.

След съответен въпрос на репортер на „Флагман“ на пресконференция в София, Петков се засмя и заяви: „Търся мекия отговор, защото първото, което ми идва да кажа, е „простотии не коментирам“, но Вие сте интелигентен човек и не искам да Ви засегна... Да кажа, че това е много несериозно. Или да го кажа по друг начин – аз съм правоприемник на БКП. Ние взимаме, не даваме. Не знам как да го обясня. Това може да го измисли само човек, който има нужда от незабавна, пряка помощ от доктор Николай Михайлов. Това не може да го измисли нормален човек. Ако човек има някаква представа за нашите и моите лични финансови възможности и допуска такава сума... около нея ще се колебае цялата ни кампания, предполагам.“

На пресконференцията стана ясно, че Изпълнителното бюро на АБВ ще предложи на Националния съвет на партията да се явят самостоятелно на изборите, въпреки че ръководството се опитвало да консолидира лявото и ляво-центристкото пространство. На въпрос на "Флагман" - защо не са успели да намерят партньори, Румен Петков отговори: "Ами... трудно е да партнираш с хора, които са предали или продали протеста. Защото аз съм питал част от възможните партньори публично - защо не ги безпокои и впечатлява решението на Софийска градска прокуратура (СГП) да преустанови разследването срещу шкафчето на Борисов. Кое аргументира, кое мотивира мълчанието им? Защото месец преди това те напускат протеста. Кое ги е мотивирало да напуснат протеста, е съвсем отделен въпрос. Защо, примерно, голяма част от участниците в политическия живот не се притесниха от поведението на Ангел Джамбазки и другите лидери във ВМРО? В това число и представените в Европарламента партии. Ако считат, че е нормално женици да бъдат замеряни с пиратки и да бъдат поливани със студена вода, това е тяхната преценка, но не нашата."

Днес стана ясно, че първият лидер на АБВ - експрезидентът Георги Първанов, е против издигането на Атанас Мангъров за депутат. Румен Петков обясни, че "категорично" няма да го оттеглят въпреки това.

След питане на "Флагман" - считат ли, че е национално отговорно издигането на Мангъров, при положение че той има скандално реноме на доктор, който си играе с човешкия живот, и в условията на пандемия има много страхове, а той внася разделение в обществото, като призовава да не се спазват мерките, които налага държавата и т.н., - Петков обясни: "Аз не мисля, че когато човек аргументира публично, професионално свои оценки за определени действия и бездействия, това го прави скандален. Според мен е скандално мълчанието за решението на СГП, но аз не казвам, че това са скандални хора. Според мен е вулгарно, просташки вулгарно, да излезеш на Цветница и да обявиш, че на Великден ще търсим 200 хиляди чувала за трупове. Но очевидно като излезеш и говориш, и плашиш, и насаждаш такъв страх - първа стъпка към министерския пост. Това е скандалното - да насаждаш страх. Що никой не иска разследване на Световната здравна организация? Днеска може ли някой да излезе и да обясни професионално за смъртта на колко от тези хора, които кичим - "умряха от ковид", са умрели от ковид? Или от два инфаркта и един инсулт и с ковид? Да, ковид има, заболяване има. Да, то причинява смърт при определени други заболявания. Това никой никога не го е отричал. Не е ли скандално това, което направи Мутафчийски; преди да му дадат шанса да си разхожда униформата, понеже така му е поръчал Борисов... той няма самостоятелното мислене да реши с какво ще се облича... На една пресконференция Борисов каза: той ме пита една сутрин как да се облече - "ходи с униформата!". Това може да го направи човек със самочувствието на мизерабъл. Ако не го надценявам самочувствието на човека в случая. Но аз го цитирах - "коронавирусът е инфекция, която по нищо не се различава от останалите". Не е ли това скандалното? Кога лъже той българския гражданин? Що не се извини и не каже: от мен нищо не става, повече няма да ви облъчвам от телевизора и няма да ви плаша? В кое е бил непоследователен доц. Мангъров?"

Председателят на АБВ добави: "Аз не считам, че когато човек има доблестта и съзнанието последователно да си защитава позицията, това е укоримо. С какво той разделя нацията? Според мен тези жестоки типове, които ни плашеха как ще мрем, как ще ни мъкнат в найлонови чували, как няма да стигнат чувалите, колко хладилни шкафа има в тази и в онази морга... тези са приличните хора?! Аз от всички тях приемам с радост само "физиономиста" (Тодор Кантарджиев - б.а.). Защото той дава забава на публиката. Той като почне да върти очички... аз никога няма да простя на старите преподаватели във ВИТИЗ, вие давате ли си сметка какво е загубил Народният театър в негово лице?"

На въпрос какви хора искат да привлекат като гласоподаватели с издигането на Мангъров, Румен Петков отговори: "От мен по-рано в политиката са само Андрей Райчев и Росен Карадимов. Те могат да направят по-сериозен анализ и да ви дадат отговор. Аз не съм специалист по темата. Искаме да кажем на хората, които искат да живеят нормално: подкрепете ни, защото това са хората, които ще върнат нормалния начин на живот."

Румен Петков намекна, че има информация, че през последните месеци на ресторант с ексфинансовия министър Владислав Горанов са били главният държавен здравен инспектор Ангел Кунчев, председателят на Националния оперативен щаб (НОЩ) Венцислав Мутафчийски, както и "физиономиста" Тодор Кантарджиев. 

Наскоро Цветан Цветанов - настоящ лидер на "Републиканци за България" и бивш втори в ГЕРБ, заяви, че листите на най-голямата партия за тези избори ще се редят от Горанов и Георги Харизанов. 

Петков отправи комплименти към президента Румен Радев по повод вчерашното му послание и заявката му да се кандидатира за втори мандат. Въпреки това, той не отговори дали ще го подкрепят, за да не яхат вълната, както побързали да направят някои. 

Според лидера на АБВ обаче държавният глава волно или неволно обслужил купения, административния и корпоративния вот с определянето на 4 април като дата за изборите. 15 май е подходящата за вота, смята Румен Петков. При по-късни избори щяло да има време да се говори по важните теми. 

35 са номинираните за депутати от структурите на АБВ към момента, стана ясно на пресконференцията. В събота се събира Националният съвет на партията, на който се очаква да се вземат решения във връзка с предстоящия парламентарен вот. 

 




Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
10
Коментара
10
Коментара по темата
10.
До 1
03.02.2021 00:31:33
0
0
За съжаление сте прав.
9.
Читател
02.02.2021 19:00:46
1
1
Що така Флагмани нямате и една статия за ГЕРБ???
Нито за Гешев!!!
А пък за Пеевски да не говорим. Откакто съществувате неговото име не сте го споменавали.
Защо ли???
8.
****
02.02.2021 17:22:03
0
4
Аз идвам от БКП - ние взимаме, не даваме!!!
7.
Емигрант до #1
02.02.2021 16:12:53
0
5
Много правилно колега! Само, че те ще гният и страдат най-много накрая. Румен Петков е виновен за много престъпления и погазване на права на човека. Пожелавам му всичко най-лошо от все сърце.
6.
Бургазлия
02.02.2021 16:09:06
0
6
Г-н Петков,
Искам официално да кажете,какво се случи преди време на шадравана в центъра на Плевен...!!!
Моля Ви...!!!
5.
4679
02.02.2021 15:42:36
0
5
Боклуци
4.
Пикаещия по фонтани
02.02.2021 15:20:50
0
9
Пак се изходи.
3.
ДО ФЛАГМАН
02.02.2021 14:53:49
2
6
Флагман, пуснете една статия относно западналия хотел Космос, направете едно запитване до Общината,,, колко години.. какво е това нещо, вехне пред очите на бургазлии и гости на града на място, което може да бъде златно при правилно управление и инвестиции
2.
камен
02.02.2021 14:40:59
6
11
Халал да ви е Мангъров Издигайте си го за депутат Само че социологическите проучвания даже не ви хващат така че незнам въобще за какво ще се явявате на избори Щом и никоя лява не ви иска та смятайте що за партия сте Щом Мангъров ви е най изтъкнатия член яко сте закъсали та даже сте пред разпад Е хайде убедете поне вашите семейства да гласуват за вас
1.
чуй петела
02.02.2021 14:38:47
2
7
За тези които още спорят за комунисти и некомунисти, ще кажа, че времето на тези спорове свърши. Задава се нещо още по-уродливо. Крадците откровено си казват какво са направили и никой не ги пипа - дори напротив. А журналистите работят за заплата и всичко останало е вече история, както и лекарите
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Страхотен празник в Бургас: Мотори, пожарни и атрактивни демонстрации събраха стотици деца Страхотен празник в Бургас: Мотори, пожарни и атрактивни демонстрации събраха стотици деца Посетителите имаха уникалния шанс да разгледат отблизо оборудването и да научат повече за дейността на всички ключови структури на МВР Дневен хороскоп за 4 юли 2026: Късметът е с Девата, а Стрелецът да бъде предпазлив Дневен хороскоп за 4 юли 2026: Късметът е с Девата, а Стрелецът да бъде предпазлив Денят носи важни решения, финансови уроци, нови възможности и повече интуиция за всички зодиакални знаци Лудите партита по Южното Черноморие остават без балони за дишане Лудите партита по Южното Черноморие остават без балони за дишане Полицаите "удариха" голяма пратка с 80 на брой кутии с 5,5-килограмови флакони с райски газ. Общото количество на иззетия райски газ е около 440 кг Баба и дядо се удавиха в Струма, реката погълна и двете им внучета (ОБНОВЕНА) Баба и дядо се удавиха в Струма, реката погълна и двете им внучета (ОБНОВЕНА) Столична община изпрати спасители със сонари по течението след село Пастух Брутална тапа на „Хемус“ след две катастрофи, спасиха шофьор от преобърнат тир на мост Брутална тапа на „Хемус“ след две катастрофи, спасиха шофьор от преобърнат тир на мост Докато линейките пътуваха, граждани организираха спасителна операция с боклукчийски камион край Елешница Феноменът "СОЦ Парти по БДС" идва в Бургас: защо всички говорят за това шоу? Феноменът "СОЦ Парти по БДС" идва в Бургас: защо всички говорят за това шоу? С комбинация от носталгия, циркова акробатика и златна БГ музика, „СОЦ Парти по БДС“ превзема NAKED Beach в Бургас Скандалът с воаяжите на Пеевски с магистрати и бизнесмени се разраства, разследван ли е за тероризъм Скандалът с воаяжите на Пеевски с магистрати и бизнесмени се разраства, разследван ли е за тероризъм След като бургаски депутат упрекна властта, че използва система PNR, която била за разследвания, свързани с тероризъм, разследващ журналист припомни, че лидерът на ДПС бил в доклад на секретни служби за финансиране на ПКК Димитър Николов внесе кандидатурата на Бургас за Евровизия 2027 Димитър Николов внесе кандидатурата на Бургас за Евровизия 2027 Бургас е готов да бъде чудесен домакин  Голяма тапа и катастрофа на "Тракия" към Бургас Голяма тапа и катастрофа на "Тракия" към Бургас Инцидентът се случи близо до морския град Азис открива парти сезона в THE 1 в Слънчев бряг Азис открива парти сезона в THE 1 в Слънчев бряг Купонът продължава и утре, когато предстои втората вечер от официалното откриване
Чудо в моргата: Обявено за мъртво бебе възкръсна часове след като лекар арогантно го отписа Чудо в моргата: Обявено за мъртво бебе възкръсна часове след като лекар арогантно го отписа Въпреки щастливия и направо библейски край за детето, кошмарът за неговите родители тепърва започва, но този път на юридическия фронт Спрете с черната реклама! Спекулата по морето е дело на единици, мнозинството заведения държат напълно нормални цени Спрете с черната реклама! Спекулата по морето е дело на единици, мнозинството заведения държат напълно нормални цени Росалина Димитрова пред Флагман.бг: Не поставяйте целия бранш под общ знаменател заради няколко абсурдни менюта в социалните мрежи Пускат на свобода „селския гангстер“, лежал за убийството на българската проститутка Катина Пускат на свобода „селския гангстер“, лежал за убийството на българската проститутка Катина Най-висшият съд заличи присъдата от 12 години затвор за зловещото разчленяване без труп, BILD разкри шокиращи гафове на баварските следователи 50 британски депутати искат пълна забрана за „Маша и мечокът“ заради съветска пропаганда 50 британски депутати искат пълна забрана за „Маша и мечокът“ заради съветска пропаганда Политици от 6 партии изпратиха остро писмо до министъра на културата заради епизод, в който любимата детска героиня носи шапка на зловещите тайни служби НКВД Как се делят 5,3 милиона паунда? Деца, внуци и вдовица се хванаха за гушите за богатството на звезда от Хари Потър Как се делят 5,3 милиона паунда? Деца, внуци и вдовица се хванаха за гушите за богатството на звезда от Хари Потър От кралски медали до златни акции – лъснаха най-тайните клаузи от последната воля на филмовата легенда. 14-годишен тероризира граждани в Париж: Дай ми две евро или ще те опръскам с вода 14-годишен тероризира граждани в Париж: Дай ми две евро или ще те опръскам с вода Наглецът е създал собствени импровизирани пунктове из Париж, където таксува колоездачи и шофьори за привилегията да не бъдат простреляни с вода  Десислава Атанасова: Демерджиев лъже, не съм пътувала до Дубай с Делян Пеевски Десислава Атанасова: Демерджиев лъже, не съм пътувала до Дубай с Делян Пеевски Конституционният съд заври след скандалните разкрития за 227-те полета на феномена в политиката Как пиратите с джетове ни мамят на плажа: Ясните знаци, че се качвате на нелегален атракцион Как пиратите с джетове ни мамят на плажа: Ясните знаци, че се качвате на нелегален атракцион Ако видите тези липси по ивицата, веднага бягайте – операторите нямат капитанска правоспособност и разрешителни от държавата Обвиниха голяма рок звезда в педофилия Обвиниха голяма рок звезда в педофилия Извънредното производство срещу певеца, чието истинско име е Пол Гад, се основава на свидетелските показания на жена, която наскоро е съобщила в полицията за преживяното малтретиране в края на миналия век Мъж се хвърли под водата срещу 6-метров звяр, за да спаси любимата си Мъж се хвърли под водата срещу 6-метров звяр, за да спаси любимата си Британи Кларк изгуби живота си след атака на хищник, а записите от телефона за спешни случаи 911 разкриват невиждан ужас
Румен Радев, премиер Румен Радев, премиер Ще наложа вето на 21-вия пакет санкции срещу Русия Виц на деня Виц на деня - Кога мъжете бягат най-бързо? Когато бягат за бутилка, или когато бягат след жена?
- Когато бягат с бутилка, от жена...
Виц на деня Виц на деня - Докторе, губя паметта си.
- От кога така!?
- Какво от кога!?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато тя беше на 2 годинки, тичаше ли тичаше голичка по плажа. Сега, когато е вече на 30 години, две бутилки вино я връщат в детството.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори