Дерматолог: Едва 20 % от заразените с COVID-19 проявяват кожни заболявания
Доц. Весела Райкова обясни как да предпазим кожата си от маските и дезинфектантите
“Не е вярно, че обривът може да е сред първите симптоми на коронавирус. Едва около 20 % от заразените проявяват кожни заболявания. Обривът при някои хора по-често се развива в средата на заболяването или в неговия край. Така, че не можем да кажем, че кожните заболявания са сигнал за COVID-19. При тези, при които се проявява такъв проблем, най-често имаме обрив тип уртикария. Друга обривна единица е засягане под формата на малки червени петна по цялото тяло. Следващият вид обрив, който може да се появи, е в областта на конюнктивата”. Това заяви в ефира на “Събуди се” по Нова тв дерматологът доц. Весела Райкова.
По думите й е възможно при заразените с коронавирус да се наблюдава окапване на косата, но това е за много кратък период от време. Тя поясни и какво означава състоянието "COVID пръсти”.
“Възпалението се характеризира със засягане на малките кръвоносни съдове в областта на крайниците”, поясни доц. Весела Райкова.
По думите й заради редовната употреба на маски хората по-често имат кожни проблеми, като акне. След употребата на дезинфектанти през зимата е добре да използваме хидратиращи кремове, а през лятото - лосиони, уточни дерматологът. И заключи, че е много важно филъри да не се поставят непосредствено преди ваксиниране.
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
