Свлачище затвори път край Елисейна
Минаването през Искърското дефиле невъзможно, и двете платна са затворени
Тонове скална маса затвориха пътя през Искърското дефиле близо до село Елисейна. Затрупани са и двете платна, каза водещият на „Тази сутрин“ по бТВ Антон Хекимян.
Около 1500 кубика скали са се свлекли върху шосето до бившия металургичен завод. Това се е случило малко след 23:00 часа снощи. Работниците са чули страхотен тътен. Усетили са нещо като много силно земетресение, след което е станало ясно, че преминаването оттам е невъзможно, каза кореспондентът Маргарита Стефанова.
Камък около 2 тона е паднал и под пътя, където са железопътните линии за София, но не е засегната нито една и влаковете преминават.
Разчистването на района започна още в 3:00 часа през нощта, но тъй като свлачището е огромно, едва ли днес пътят ще е отворен.
Кметът на Мездра Иван Аспарухов каза пред бТВ, че леките автомобили се движат по обиколен маршрут през бившия металургичен комбинат. Спряхме обаче автобусите за ученици. Те са около 12, уточни той.
Ето защо художничка влезе в книгата на рекордите на Гинес след арт форум в Дубай
Ангелина Малчева донесе международно злато за Бургас в спортната стрелба
Будистки духовен учител получи награда „Грами“
Строежът на националната детска болница в София се отлага
Победителката Дара: Желанието ми е убито, до часове ще реша за "Евровизия"
Анализатори с тежки думи за Румен Радев
Българката иска да промени историята на медицината - развива препарат, който да спре рака
Нови разкрития около досиетата „Епстийн” съдържат твърдения за връзки със София и България
Музикални звезди с остри критики към имиграционните власти на церемонията „Грами“ 2026
Зимна Богородица: Какви поверия и ритуали се спазват на 2 февруари
Бум от задържани за алкохол и наркотици зад волана в Бургас и областта
Зимата удря здраво: Жълт код, снеговалежи и температури до -13 градуса
